Dobrze (Cię) widzieć… Wymień wycieraczki przed zimą!

Jesień rozgościła się u nas na dobre i przygotowała dla kierowców mniej słońca, gęstą mgłę i nagłe opady deszczu oraz śniegu. Dlatego tak ważne jest, aby w tym trudnym motoryzacyjne czasie zadbać o bezpieczeństwo i zachować szczególną ostrożność na drodze. Oczywiście nie zamierzamy zostawić Cię z tym samego, dlatego mamy dwie wiadomości! Pierwsza to: dobrze Cię widzieć, a druga: zadbaliśmy o to, żebyś Ty dobrze widział drogę, dzięki nowym wycieraczkom.

Przechodząc do konkretów, przygotowaliśmy dla Ciebie wycieraczki bezszkieletowe oraz hybrydowe, dzięki którym zadbasz o czystość szyb w swoim aucie w każdych warunkach. Jeżeli w ostatnich dniach po użyciu wycieraczek dostrzegłeś smugi, nierównomiernie wyczyszczoną szybę lub ich drganie, to znak, że należy wycieraczki zmienić na nowe.

W trakcie przygotowywania naszych rekomendacji kierowaliśmy się:

 • skutecznością wycieraczek w usuwaniu wody oraz zanieczyszczeń;
 • jakością wykonania i wytrzymałością w codziennym użytkowaniu;
 • dopasowaniem do każdego modelu auta;
 • świetną ceną!

Zatem dziś jest idealny moment na to, abyś zadbał o widoczność i bezpieczeństwo na drodze…

Dlaczego wycieraczki należy regularnie wymieniać?

Odpowiedź jest prosta! Wycieraczki to część eksploatacyjna, która w trakcie pracy ulega zużyciu, obniżając swoją skuteczność. Praktyka pokazuje, że najwyższą efektywność wycieraczki zachowują przez około pół roku, co w przybliżeniu odpowiada około 500 tys. cykli wycierania. Dlatego tak ważne jest monitorowanie stanu zużycia wycieraczek, których zaniedbanie może doprowadzić nawet do porysowania szyby.

Zużyte wycieraczki – jak to rozpoznać?

Wspominamy wcześniej o monitorowaniu zużycia wycieraczek, dlatego teraz warto powiedzieć, w jaki sposób to robić. Otóż wystarczy, że będziesz uważnie obserwował efekty ich pracy. W sytuacji, w której dostrzeżesz:

 • powstawanie smug na szybie,
 • drgania i przeskoki pióra wycieraczki w trakcie pracy,
 • nierównomierne oczyszczoną powierzchnię szyby,
 • efekt zamglenia,

to znak, że wycieraczki wymagają wymiany!

Rodzaje wycieraczek, czyli co znajdziesz w sklepie

W przygotowanych przez nas rekomendacjach skupiliśmy się na wycieraczkach bezszkieletowych oraz hybrydowych (są najbardziej skuteczne). Jednak na rynku dostępne są również wycieraczki szkieletowe. Pytanie zatem czym się różnią?

Wycieraczki szkieletowe

Konstrukcja wycieraczek składa się z metalowego stelażu, który odpowiada za docisk do szyby w ośmiu równo rozmieszczonych punktach. Dopiero do stelaża przymocowane jest gumowe pióro wycieraczki.

Polecane produkty – wycieraczki szkieletowe (pióra 600mm przód)

Pióro wycieraczki BOSCH Twin 600U, 600 mm

44,56 zł

Kup

Pióro wycieraczki Valeo 574125

45,49 zł

Kup

Pióro wycieraczki SWF Standard, 600 mm

67,47 zł

Kup

Pióro wycieraczki HELLA, 600 mm

26,09 zł

Kup

Wycieraczki bezszkieletowe

W tym przypadku konstrukcja jest bardziej jednorodna, ponieważ stelaż i pióro stanowią integralny element. Materiał, z którego są wykonane, jest niezwykle elastyczny, a wycieraczka jest przymocowana bezpośrednio do ramienia.

Polecane produkty – wycieraczki bezszkieletowe (zestawy piór 650+400mm przód)

Pióra wycieraczek VALEO Silencio Xtrm VM843, 650+400 mm

113,84 zł

Kup

Pióra wycieraczek BOSCH Aerotwin A422S, 650+400 mm

119,88 zł

Kup

Pióro wycieraczki DENSO DF-073

119,20 zł

Kup

Pióro wycieraczki SWF 119385

133,77 zł

Kup

Wycieraczki hybrydowe

Czyli rozwiązanie, które łączy w sobie dwa opisane wyżej, a rozpoznać je możesz przez całkowicie zasłonięte pióro zintegrowane z ramieniem.

Polecane produkty – wycieraczki hybrydowe (pióra 650mm przód)

Pióro wycieraczki DENSO Hybrid, 650 mm

99,26 zł

Kup

Pióro wycieraczki VALEO Hybrid VM134, 650 mm

88,24 zł

Kup

Pióro wycieraczki SWF 116185

99,81 zł

Kup

Pióro wycieraczki DENSO DUR-065R

103,00 zł

Kup

Jak dobrać wycieraczki?

Wiesz już, dlaczego sprawne wycieraczki są takie ważne oraz jakie mamy rozwiązania techniczne, dlatego teraz krótko o tym jak dobrać wycieraczki. Nie jest to takie trudne, wystarczy, że zwrócisz uwagę na trzy podstawowe parametry:

 • typ wycieraczek (opisane wyżej),
 • rodzaj zaczepu (bagnetowe, na haczyk oraz śrubowe),
 • długość piór.

W pierwszej kolejności wybierz typ wycieraczek, przy czym pamiętaj, że w większości aut, fabrycznie wyposażonych w wycieraczki szkieletowe, nie będzie możliwe zamontowanie rozwiązania bezszkieletowego. Następnie sprawdź rodzaj zaczepu montażowego oraz długość piór, które obecnie masz aucie. Spokojnie, nie musisz teraz iść do garażu… wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki w naszym sklepie, która wybierze idealne rozwiązanie dla Twojego auta.