Zastanawiasz się, jak doładować akumulator bez konieczności sięgania po duże i ciężkie akumulatorowe jumper startery? Technologia rozwija się nieustannie, oferując nowe rozwiązania w awaryjnym ładowaniu akumulatorów i elektroniki w samochodach osobowych. Powerbank rozruchowy to niezwykle przydatny gadżet, kiedy akumulator w samochodzie nie funkcjonuje, jak należy. Rozładowany akumulator to problem, na który z pewnością powinieneś być przygotowany. Przekonaj się, czym jest power bank rozruchowy i jak możesz go wykorzystać. Poznaj konkretne modele urządzeń i dowiedz się, jak wybrać najlepszy dla siebie.

Z tego tekstu dowiesz się:

  1. Czym jest i jak działa powerbank rozruchowy?
  2. Jak uruchomić samochód, sięgając po powerbank rozruchowy?
  3. Jakie dodatkowe funkcje ma powerbank rozruchowy?
  4. Powerbank rozruchowy do samochodu – jakie są polecane modele?
  5. Czym kierować się przy wyborze powerbanku rozruchowego? Komentarz eksperta
  6. Powerbanki rozruchowe – czy są przydatnym rozwiązaniem?

Czym jest i jak działa powerbank rozruchowy?

Powerbank rozruchowy to urządzenie imitujące przenośny magazyn energii, który możesz mieć zawsze ze sobą. W sytuacji, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa, takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne. Dostępne na rynku modele powerbanków różnią się od siebie parametrami, jak pojemność baterii czy długość ładowania. Oprócz tego możesz wybierać zarówno spośród modeli kieszonkowych, jak i większych rozmiarów. Urządzenie z akumulatorem i kablami umożliwi Ci ładowanie akumulatora w Twoim samochodzie, gdy ten nie chce odpalić. 

szukasz produktu który opisujemy?

Działanie powerbanku rozruchowego jest zbliżone do procesu ładowania przez kable rozruchowe podłączone do innego pojazdu. Po podłączeniu powerbank oddaje sporo energii w stosunkowo krótkim czasie. Wyróżnia go wysokie natężenie prądu – może wynosić nawet 1500 A. Dzięki temu możesz naładować samochód bez konieczności proszenia o pomoc czy dzwonienia do bliskich. Instalowałeś w domu prostownik, a może rozruchowe kable do innego auta? Schemat postępowania jest taki sam w przypadku wykorzystania przenośnego akumulatora rozruchowego.

Akumulator rozruchowy ma baterie litowo-jonowe o różnych mocach. Przed wyborem powerbanku zwróć uwagę na rodzaj jego złączy – na tej podstawie będziesz mógł dopasować go do wybranych urządzeń.

Powerbank rozruchowy

Jak uruchomić samochód, sięgając po powerbank rozruchowy?

Awaria akumulatora może spotkać Cię również na mniej uczęszczanych ulicach. Wówczas sprawdzi się power bank rozruchowy, który pozwoli Ci uruchomić samochód i bezpiecznie wrócić do domu. Każdy przenośny akumulator tego typu wyposażony jest w dwa kable, jeden oznaczony plusem, a drugi minusem. Najpierw należy sięgnąć po przewód z oznaczeniem dodatnim i podpiąć go do powerbanku, a następnie do akumulatora, do miejsca z plusem. W ten sam sposób powinieneś podpiąć ten z oznaczeniem ujemnym. Po zakończonym ładowaniu, kiedy samochód zostanie uruchomiony, możesz odpiąć kable. Co ważne, pamiętaj, aby odpinać przewody w odwrotnej kolejności niż przy wkładaniu ich do powerbanku. Jako pierwszy wypnij ten z symbolem ujemnym, a następnie z oznaczeniem dodatnim. Proces ładowania akumulatora zakończony, możesz śmiało ruszać dalej! 

Jakie dodatkowe funkcje ma powerbank rozruchowy?

Powerbank rozruchowy do samochodu, określany także jako jump starter, to uniwersalny minimagazyn energii. Zastosowań tej technologii jest wiele. Wykorzystasz ją nie tylko do ładowania akumulatora w samochodzie, ale i do ładowania laptopa, smartfona i innych niewielkich sprzętów. Jeśli marzy Ci się wyprawa na camping, akumulator rozruchowy może okazać się niezawodny. Posłuży Ci jako źródło energii nie tylko podczas wakacyjnego wypoczynku na łonie natury, ale również wykorzystasz go w pracy w garażu. Rozładowany telefon w podróży czy zasilanie lodówki turystycznej – akumulator rozruchowy może być pomocy w wielu sytuacjach. Urządzenie możesz śmiało wykorzystać do ładowania nawigacji w podróży i trzeba przyznać, że jest w stanie zastąpić dużo sprzętów. Posłuży Ci jako latarka, uruchomi potrzebne sprzęty i rozwiąże niejeden problem.

Powerbank rozruchowy

Powerbank rozruchowy do samochodu – jakie są polecane modele?

Zastanawiasz się, jaki powerbank rozruchowy do samochodu wybrać? Liczba modeli jest ogromna, zatem warto wiedzieć, które jump startery robią furorę w świecie motoryzacji i który sprawdzi się w przypadku Twojego akumulatora.

Powerbank rozruchowy Lemania Energy 0XLMP62500

Lemania Energy wspomaga rozruch samochodów osobowych zarówno z silnikami benzynowymi, jak i silnikami diesla. Solidnym atutem tego powerbanku jest niezwykle długa żywotność baterii, co daje możliwość przeprowadzenia blisko 400 ładowań. Akumulatory powerbanku w tym modelu zostały specjalnie zabezpieczone przed wyciekiem, a obudowa jest odporna na uszkodzenia. Powerbank jest chroniony przed niespodziewanymi skokami napięcia i wyłącza się automatycznie po pełnym naładowaniu. Klasyczna propozycja do stosowania w akumulatorach samochodowych.

Sprawdź dostępność oraz cenę na Inter Cars: Powerbank rozruchowy Lemania Energy 0XLMP62500

Urządzenie rozruchowe Telwin 829517

Powerbank rozruchowy Telwin 829517 to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku samochodów osobowych, dostawczych, motocykli oraz maszyn rolniczych. Sięgając po ten akumulator, wykonasz ładowanie swojego magazynu energii bez utraty ustawień urządzeń elektrycznych w Twoim pojeździe. Jeden niewielki przyrząd gwarantuje wielokrotny rozruch bez konieczności podłączania go do gniazdka za każdym razem. Warto dodać, że korzystając z tego rozwiązania, przywrócisz do funkcjonowania akumulatora o napięciu od 12 do 24 V. 

Sprawdź dostępność oraz cenę na Inter Cars: Urządzenie rozruchowe Telwin 829517

Urządzenie rozruchowe Sealey RS102

Jeśli szukasz przenośnego urządzenia do ładowania akumulatorów, powerbank rozruchowy Sealey model SEA RS102 świetnie sprawdzi się w tej roli. Wyposażony został w kabel o długości 1 m oraz ładowarkę sieciową. Powerbank dostarcza prąd szczytowy do 1600 A. Dodatkowo, można go wygodnie przenosić z miejsca na miejsce, ponieważ model ten wyposażony został w wygodny.

Sprawdź dostępność oraz cenę na Inter Cars: Urządzenie rozruchowe Sealey RS102

Urządzenie rozruchowe Noco GB40

To urządzenie rozruchowe jest dla Ciebie, jeśli szukasz powerbanku do błyskawicznego ładowania akumulatora w swoim samochodzie. Wygodne ładowanie przy pomocy kabla USB. Ten rozruchowy power bank wyposażony jest w specjalne zabezpieczenie przed iskrzeniem i odwrotną polaryzacją. Sprawdzi się w przypadku silników do pojemności do 6 litrów oraz do 3 litrów w przypadku silników diesla.

Sprawdź dostępność oraz cenę na Inter Cars: Urządzenie rozruchowe Noco GB40

Powerbank rozruchowy Sealey SEA E/Start800

Powerbank do rozruchu samochodu Sealey o napięciu do 12 V to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli cenisz sobie wygodne i proste rozwiązania. Jest to model bezbateryjny, co gwarantuje natychmiastową gotowość do ładowania. Lekkość powerbanku i jego kompaktowe rozmiary to wygoda w przechowywaniu i przenoszeniu. Sprawdzi się zarówno w stosowaniu przez mechaników, jak i osób bez większego doświadczenia w motoryzacji. W zestawie z kablem USB oraz złączem do gniazda zapalniczki.

Sprawdź dostępność oraz cenę na Inter Cars: Urządzenie rozruchowe Sealey SEA E/Start800

Urządzenie rozruchowe Ideal X-Starter11

Szukasz rozwiązania do ładowania urządzeń o mocy do 12 V? Powerbank do rozruchu samochodu X-Starter11 umożliwi Ci ładowanie samochodów osobowych, ale również quadów, a nawet łodzi. Powerbank wyposażony jest w specjalny system zabezpieczeń m.in. przed iskrzeniem oraz uszkodzeniem w razie nieprawidłowego podłączenia biegunów plus i minus. Akumulator zbudowany jest na bazie baterii litowej.

Sprawdź dostępność oraz cenę na Inter Cars: Urządzenie rozruchowe Ideal X-Starter11

Powerbank rozruchowy

Czym kierować się przy wyborze powerbanku rozruchowego? Komentarz eksperta

Powerbanki rozruchowe różnią się od siebie rozmaitymi parametrami, dlatego warto dowiedzieć się, jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze. Określenie Twoich potrzeb pozwoli wybrać najlepszą dla Ciebie propozycję do ładowania urządzeń elektrycznych.

Rozruchowy power bank to niezwykle przydatne rozwiązanie, które warto mieć przy sobie w codziennej jeździe, ale i w wycieczkach za miasto. Może uratować z opresji, gdy zawiedzie akumulator samochodowy. Wybierając urządzenie rozruchowe do swojego samochodu, weź pod uwagę pojemność powerbanku (6000 mAh to absolutne minimum), wielkość samej skrzynki oraz dodatkowe usprawnienia, jakie ma dany model. Latarka, a może zabezpieczenie przed mrozami? Wybierz rozwiązanie, które usprawni Twoje podróże – mówi ekspert Inter Cars.

Wartość prądu rozruchowego

Jednym z ważniejszych parametrów dotyczących powerbanków rozruchowych jest wartość prądu rozruchowego. Zasada funkcjonowania takich urządzeń jest prosta – im wyższa wartość, tym wyższe pojemności uruchomi powerbank. Przed zakupem warto sprawdzić, jakie wartości urządzenia pasują do Twojego samochodu, aby się nie okazało, że powerbank jest za słaby. Pojemność 6000 mAh to absolutne minimum, jeśli chodzi o ładowanie akumulatorów w samochodach osobowych. Oczywiście przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy wybrany model będzie pasował do Twojego samochodu pod kątem silnika. Choć na rynku jest coraz więcej modeli uniwersalnych, nie każdy powerbank rozruchowy do diesla sprawdzi się w przypadku silników benzynowych.

Wielkość powerbanku

Niektóre powerbanki rozruchowe ważą nawet mniej niż 500 g i mogą być wygodnie transportowane
z miejsca na miejsce. Weźmiesz je na wycieczkę, a nawet do torebki! Co ciekawe, nawet te niewielkich rozmiarów urządzenia umożliwiają naładowanie samochodu. Waga i rozmiary powerbanków rozruchowych nie przesądzają o ich skuteczności, o czym warto pamiętać. Jeśli jednak szukasz mocnego powerbanku np. na kemping, sięgnij po większe urządzenie. 

Powerbanki rozruchowe – szybkość ładowania

Powerbanki rozruchowe różnią się także szybkością ładowania. W niektórych przypadkach ładowanie zajmie godzinę, w przypadku innych kilka godzin. Zazwyczaj im mniejsza pojemność baterii, tym szybciej naładujesz urządzenia elektroniczne w Twoim pojeździe. Akumulator rozruchowy, który dodatkowo wyposażony jest w opcję szybkiego ładowania, to przydatne rozwiązanie, które przyda Ci się w awaryjnych sytuacjach. 

Dodatkowe funkcje powerbanku rozruchowego

Jeżeli jesteś fanem przydatnych funkcji, zwróć uwagę, co jeszcze oferuje Ci powerbank rozruchowy. Ochrona przed zwarciami, zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem sprzętu oraz wzmocniona wytrzymałość mechaniczna to tylko niektóre z dodatkowych parametrów powerbanków rozruchowych. Startery często wyposażone są w dodatkową ochronę przed przegrzaniem i wysokim mrozem. Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając powerbank rozruchowy? Opinie użytkowników – jak najbardziej, ale też istotne są indywidualne potrzeby.

Przydatną funkcją jest ochrona przed błędnym podłączeniem powerbanku – wówczas możesz pomylić plus z minusem i nic złego się nie stanie. Wytrzymałość na wysokie i niskie temperatury to jedna z bardziej cenionych zalet akumulatorów rozruchowych. Mrozy czy wysokie upały nie wpływają na funkcjonowanie urządzeń. Kompresory i latarki nierzadko stanowią dodatkowy element wyposażenia powerbanków rozruchowych. Dodatkowe usprawnienia z pewnością mogą być przydatne w codziennych awaryjnych sytuacjach. 

Powerbank rozruchowy

Powerbanki rozruchowe – czy są przydatnym rozwiązaniem?

Jak widzisz, powerbanki rozruchowe to innowacyjne, niewielkie urządzenia, które umożliwiają ładowanie nie tylko akumulatorów samochodowych, ale i ciężarówek, łodzi, quadów, smartfonów i laptopów. Akumulatory zwykle są niewielkie i z łatwością zmieścisz je do bagażnika albo schowka wewnątrz pojazdu. Te niepozorne gadżety mogą Cię uratować z niejednej opresji, gdy rozładuje Ci się akumulator na wiejskiej drodze albo laptop przed ważnym spotkaniem. Opinie będą różne
w zależności od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Jedni cenią kompaktowe rozmiary urządzenia, innym zależy na wysokiej pojemności. Dokładnie przeanalizuj wszystkie parametry
i wówczas podejmij decyzję co do wyboru powerbanku rozruchowego.

FAQ

Jak ładować powerbank rozruchowy?

Ładowanie powerbanku rozruchowego ładowarką, która nie była dołączona do kompletu, nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej ładować go za pomocą ładowarki z kablem USB.

Jaką moc powinien mieć powerbank rozruchowy?

Zazwyczaj powerbanki rozruchowe mają moc od 400 A do 600 A. Dostępne na rynku są także modele, których moc wynosi nawet 2200 A. Najlepiej wybrać urządzenie o mocy nieco wyższej od tej, która jest potrzebna, by zasilić akumulator samochodu.

Udostępnij artykuł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Twój głos ma znaczenie!