Znajdź akumulator idealny dla Twojego samochodu

Dostępne w ofercie

Akumulator EXIDE PREMIUM 77Ah 760A P+

487,66 zł

Kup

Akumulator EXIDE PREMIUM EA852 - 85Ah 800A P+

558,78 zł

Kup

Akumulator EXIDE PREMIUM 64Ah 640A P+

405,76 zł

Kup

Akumulator ENRG START&STOP AGM 70Ah 720A P+

689,70 zł

Kup

Akumulator ENRG START&STOP EFB 65Ah 650A P+

528,54 zł

Kup

Akumulator ENRG START&STOP AGM 60Ah 660A P+

595,57 zł

Kup

Akumulator ENRG CLASSIC 110Ah 920A P+

617,14 zł

Kup

Akumulator ENRG CLASSIC 77Ah 780A P+

419,11 zł

Kup
Zobacz wszystkie

W samochodach z napędem spalinowym akumulatory pełnią rolę źródła energii elektrycznej prądu stałego. Służą do zasilania odbiorników elektrycznych w samochodzie, gdy silnik jest wyłączony i zapewniają energię elektryczną, konieczną do uruchomienia jednostki spalinowej.

Jaki akumulator wybrać?

Mimo że wszystkie wyglądają podobnie, akumulatory samochodowe znacznie się różnią. Dzieląc je ze względu na konstrukcję możemy wyróżnić:

  • Akumulatory kwasowo-ołowiowe: najczęściej stosowany rodzaj akumulatorów rozruchowych, wypełnione tradycyjnym elektrolitem, czyli płynnym roztworem wody i siarki (kwasem siarkowym).
  • Akumulatory żelowe: zamiast tradycyjnego elektrolity wypełnione kwasem zmieszanym z krzemionką w formie żelu. Wykorzystuje się je głównie w motorowerach i motocyklach
  • Akumulatory EFB/AFB/ECM: to akumulatory o wydłużonej wytrzymałości. Mają większy zbiornik elektrolitu, stworzono je z myślą o samochodach wyposażonych w układ start-stop. Nie są odporne na głębokie rozładowanie.
  • Akumulatory AGM: znacznie wydajniejsze od kwasowo-ołowiowych, bardziej zaawansowane technologicznie, z separatorami wykonanymi z mat mikrowłókien szklanych lub włókna polimerowego. Niestety – stosunkowo drogie i nieodporne na wysokie temperatury, dlatego nie mogą być montowane w komorze silnikowej.

Wybierając akumulator trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na jego pojemność oraz prąd rozruchowy, sprawdzić biegunowość, a także jego rozmiary. Z tego względu proponujemy skorzystanie z wyszukiwarki pozwalającej na dobór akumulatora według modelu auta.

Zamów akumulator z montażem

Ponad 1000 warsztatów na terenie całego kraju.
Sprawdź warsztaty w swojej okolicy i zamów akumulator z wymianą.

Znajdź warsztat

Zobacz nasze artykuły

Współpracujemy z najlepszymi producentami akumulatorów