Dzięki wózkom duża część Twoich narzędzi może być w możliwie prosty sposób transportowana oraz przechowywana. Bez tej walizki na kółkach trudno sobie wyobrazić codzienną pracę, zwłaszcza, jeśli cenisz sobie wygodę podczas majsterkowania przy samochodzie. Wózek narzędziowy ułatwia organizację miejsca pracy i zapewnia powierzchnię roboczą. Chcesz wiedzieć, na jaki model postawić i czym powinien wyróżniać się dobry wózek na narzędzia? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym znajdziesz odpowiedź na powyższe pytania. 

Z tego tekstu dowiesz się:

  1. Dlaczego warto mieć wózek narzędziowy?
  2. Wózek narzędziowy pusty – który wybrać?
  3. Wózek narzędziowy – co na ten temat radzi ekspert Inter Cars?

Dlaczego warto mieć wózek na narzędzia?

Mobilna szafka z szufladami na Twoje profesjonalne narzędzia, tak w skrócie można opisać wózek na narzędzia. Jeśli jesteś właścicielem warsztatu i zależy Ci na tym, by panował w nim porządek, koniecznie zakup ten solidny, mobilny, a przede wszystkim funkcjonalny mebel na kółkach.

Wózek narzędziowy pusty (bez zawartości) przede wszystkim pomoże Ci w estetyczny i funkcjonalny sposób zaaranżować swoje miejsce pracy. Zapobiega powstawaniu bałaganu, który może odstraszać potencjalnych klientów oraz nauczy Cię, aby odkładać klucze, śrubki czy inne akcesoria na swoje miejsce. Ma pojemne półki oraz szuflady, a Ty sam decydujesz, jakie wyposażenie wózka narzędziowego ma się w nich znaleźć i gdzie ma leżeć.

Baner Inter Cars - sklep z częściami samochodowymi

Ze względu na ergonomiczną budowę wózki narzędziowe łączą w sobie funkcję szafki do przechowywania narzędzi, kontenerka, regału, a także małego biurka roboczego. Dzięki zainstalowanym kółkom wyposażonym w systemy skrętne i hamulcowe umożliwiają bezpieczny transport narzędzi nawet po nierównych powierzchniach. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem w wielu branżach.

Gdzie spotkasz wózki narzędziowe? Na stałe zagościły one w warsztatach samochodowych, pracowniach ślusarskich czy serwisach wulkanizacyjnych. Korzystają z nich właściciele i pracownicy firm budowlanych, stolarskich i meblowych, a także przedsiębiorstwa zajmujące się naprawą urządzeń AGD/RTV.

To właśnie mobilność połączona z kompaktowymi rozmiarami, a jednocześnie sporą pojemnością sprawia, że wózki na narzędzia stały się aż tak popularne. Modele sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Standardowy wózek na narzędzia sięga pracującemu przy nim człowiekowi mniej więcej do pasa. To optymalna wysokość, która ułatwia korzystanie z narzędzi i nie powoduje bólu kręgosłupa spowodowanego nadmiernym schylaniem się

Wózek narzędziowy może przypominać małe biurko komputerowe lub być bardziej rozbudowany. Obecnie spotkać można obszerne regały stanowiące przenośne stanowisko pracy. Co pomieści się w dużych, rozbudowanych wózkach na narzędzia? Tam zdołasz przechować puszki z farbami, pojemniki ze smarami, a także niewielkie urządzenia, do których zaliczyć można wkrętarkę, młotek, klucz francuski czy zestawy otwornic. 

Jak wybrać najlepszy wózek narzędziowy?

Bardzo ważną sprawą przy wyborze wózka narzędziowego jest też blacha, czyli główny materiał wykonania. Jeśli będzie ona cienka to wózek na narzędzia nie będzie odporny na różne uszkodzenia mechaniczne czy działanie wysokiej temperatury. Właśnie dlatego warto kupić mobilną skrzynkę na narzędzia, która zrobiona jest z grubej blachy lub ze stali nierdzewnej. 

Oba te materiały są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Jak wiadomo, elementy używane w warsztacie dość często są zabrudzone smarami i różnymi olejami. Jeśli nie chcesz, aby Twój wózek na narzędzia uległ szybkiemu ubrudzeniu, przecieraj go od czasu do czasu szmatką namoczoną w wodzie z dodatkiem detergentu. 

Warto wspomnieć, że obecnie produkowane wózki na narzędzia spełniają wszelkie normy oraz posiadają niezbędne atesty, które dopuszczają je do profesjonalnego użytku w warsztatach i firmach. Decydując się na ich zakup, możesz mieć pewność, że posłużą Ci w najlepszym stanie przez długie lata. 

Wózek narzędziowy pusty – który wybrać?

Najprościej wózki narzędziowe można podzielić na te z narzędziami i bez narzędzi. Pusty wózek narzędziowy to świetne rozwiązanie dla pracowników warsztatu, którzy posiadają skompletowane akcesoria i są do nich przyzwyczajeni. Mechanicy czy monterzy mają zazwyczaj swoje ulubione klucze i grzechotki i wcale nie trzeba wymieniać je na nowe. 

Pusty wózek narzędziowy daje Ci szansę na ich szybkie poukładanie, zwolnienie miejsca na blacie roboczym i wokół stanowisk pracy, a także zapewnienie wygodniejszej naprawy. Ze względu na mobilność, czyli szansę na przewiezienie wózka w docelowe miejsce (gdzie aktualnie jest potrzebne narzędzie), czas wykonania usługi zostaje skrócony do minimum. 

Wózek na narzędzia składa się z szuflad o różnej wysokości. Może być ich cztery, pięć, a nawet siedem. Aby móc porównać obiektywnie pojemność wózków narzędziowych należy zwrócić uwagę na użytkową objętość przechowywania podaną przez producenta. 

Dodatkowymi udogodnieniami, jakie powinien posiadać dobry wózek na narzędzia, są uchwyty boczne. Ułatwiają one transport i przenoszenie sprzętu. Dobrze, aby były stworzone z antypoślizgowej powłoki. Dzięki temu nie będą wyślizgiwały się z dłoni. Blokada szuflady to kolejny, dość ważny element, który znacząco wpływa na funkcjonalność sprzętu. Dzięki blokadzie zyskujesz pewność, iż podczas transportu żadne narzędzie nie wypadnie z szuflad i nie wysypie się do wnętrza bagażnika samochodowego.

Oto kilka najpopularniejszych modeli wózków na narzędzia. Może spodoba Ci się jeden z nich? Przekonaj się!

Wybierz wózek dla siebie!

Mały wózek z jedną szufladą

Jeśli szukasz kompaktowego mebla z jedną niezamykaną szufladą to mamy dla Ciebie propozycję. Jest nim wózek serwisowy TOPTUL (1 szuflada). Akcesorium o wysokości 815 mm i głębokości 470 mm nie zabiera dużo miejsca. Może zagościć w niewielkim warsztacie samochodowym lub w domowym garażu majsterkowicza. Maksymalne obciążenie szuflady wynosi 35 kg, natomiast maksymalne obciążenie wózka to aż 160 kg. 

Wózek narzędziowy – 5 szuflad

Wózek narzędziowy Toptul z pięcioma szufladami będzie idealny do przechowywania śrubokrętów, młotków oraz małych i dużych śrub. Sprawdzi się w fabrykach, magazynach, na stacjach diagnostyki pojazdów.  Z pewnością docenią go również prywatni użytkownicy.

Mebel wyposażono w cztery kółka. Dzięki wysokiej mobilności przewieziesz go w dowolne miejsce bez konieczności używania dużej siły. Pięć pojemnych szuflad na prowadnicach kulkowych oferuje mnóstwo wolnego miejsca, a górny blat to dodatkowa przestrzeń robocza. Wymiary wózka (szerokość x głębokość x wysokość): 687 × 459 x 840 mm są dość uniwersalne. Maksymalne obciążenie wózka wynosi 480 kg, a maksymalne obciążenie szuflady to 45 kg. 

Wózek narzędziowy Toptul – 7 szuflad

Jeśli na co dzień korzystasz z wielu akcesoriów przeznaczonych do wykonywania napraw lub służących Ci do montażu, to pusty wózek narzędziowy Toptul (7 szuflad) będzie dobrym zakupem. Jego szuflady zamykane są na centralny zamek, masz więc pewność, że nikt nieupoważniony nie będzie miał do nich dostępu.

Solidna stalowa konstrukcja, z której wykonano wózek, sprawdzi się w wielu miejscach pracy. Model, mimo niewielkich rozmiarów (głębokość 459 mm i wysokość 857/1015 mm), jest bardzo pojemny. Maksymalne obciążenie wózka to aż 480 kg, natomiast maksymalne obciążenie pojedynczej szuflady to 45 kg. W związku z tym możesz umieścić w niej ciężkie narzędzia. 

Jak sam widzisz, jest wiele różnych modeli wózków narzędziowych. Zanim zakupisz jeden z powyższych, zwróć uwagę na kółka jezdne. Cztery sztuki to minimum. Wózki o dużych gabarytach powinny mieć ich przynajmniej sześć. Ważne jest, aby koła mogły się obracać w zakresie 360 stopni. Dzięki temu pusty czy pełny po brzegi wózek na narzędzia będzie w pełni mobilny i stabilny podczas manewrów. Odpowiednio duże koła zapewnią szybsze pokonywanie odległości w warsztacie oraz w domu klienta, ułatwiając przy tym prowadzenie wózka warsztatowego przy dużym obciążeniu.

Wózek na narzędzia oprócz tego, że jest funkcjonalny, to znakomicie się prezentuje. Możesz zastanowić się nad zakupem wózka narzędziowego w odcieniu zielonym, czerwonym, czarnym czy żółtym. Dzięki temu bez większych problemów dopasujesz go do aranżacji swojego warsztatu. 

Bez względu na to, czy planujesz zakupić pusty wózek narzędziowy, czy też wózek z kompletnym wyposażeniem, szczególną uwagę zwróć na to, aby był to mebel od sprawdzonej marki. Do zaufanych producentów wózków narzędziowych należą takie firmy, jak: Toptul, Sonic, Beta czy też Profitool. Gdy zdecydujesz się na zakup ich akcesoriów warsztatowych, masz pewność, że będą one trwałe i zdolne do użytkowania przez długie lata.

Dobry wózek na narzędzia to nie tylko ładny wygląd. Niech nie zwiedzie Cię kolor. Zwróć uwagę na detale. Ważne są: mocne uchwyty, solidne systemy otwierania szuflad, a także zwrotne kółka z hamulcami, które bez problemu zniosą trudy przemieszczania się obciążonego wózka. 

Wózek na narzędzia pusty

Wózek narzędziowy – porada eksperta

Profile z podwójnej blachy, centralny zamek czy narożne odbojniki. Dzisiejsze wózki narzędziowe z hamulcami na kołach to meble nowoczesne, lekkie, zwrotne i stylowe informuje ekspert sklepu Inter Cars.

​​Dysponujesz narzędziami, które są często używane i chcesz, aby zawsze znajdowały się pod ręką? Jeśli tak, to postaraj się nabyć wózek na narzędzia wyposażony w specjalną tablicę perforowaną. Możesz na niej zamontować wieszaki na narzędzia. Jeżeli specyfika Twojej pracy wymaga częstych dojazdów do klienta i wykonywanie u niego bieżących napraw, montaży i demontaży to wiesz, co wybrać. Najlepszym rozwiązaniem są mobilne wózki narzędziowe, które dzięki swojej przemyślanej budowie są mało kłopotliwe podczas transportu. 

To właśnie w asortymencie sklepu Inter Cars czekają na Ciebie wózki narzędziowe puste oraz wózki narzędziowe z wyposażeniem. Wyposażenie wózka narzędziowego obejmuje między innymi klucze nasadowe, klucze płasko-oczkowe, klucze trzpieniowe czy młotek. Ilość narzędzi uzależniona jest od danego modelu, jednak w niektórych przypadkach wynosi ponad czterysta sztuk.

Dobry wózek na narzędzia, czyli jaki?

Wózek narzędziowy – co jeszcze może się przydać? 

Zdecydowałeś się na konkretny model wózka narzędziowego? To nie wszystko. Teraz nie zapomnij o tym, by nabyć ochronne maty z narzędziami, które znajdują się na specjalnych wkładkach. Umieszczając je na dnie szuflady wózka, zapobiegasz samoistnemu przemieszczaniu się elementów i nie doprowadzasz do powstawania bałaganu. 

Wózki, które czekają na Ciebie na stronie internetowej sklepu Inter Cars, dostępne są od ręki lub na zamówienie. Każdy model został objęty gwarancją producenta wynoszącą dwa lata. Z uwagi na to, że blat roboczy wózka na narzędzia można wykorzystać dwojako – jako przestrzeń roboczą lub półkę na narzędzia – powinien być pokryty materiałem antypoślizgowym. Zapobiega on spadaniu położonych na nim akcesoriów, a przy tym ułatwia wykonywanie napraw. W naszym sklepie znajdziesz wózki narzędziowe, które mają blaty pokryte gumą, co ułatwia ich utrzymanie w czystości.

Oprócz tego w Inter Cars czekają na Ciebie dodatkowe akcesoria i części do wózków. Są to przede wszystkim półki boczne, zamki z kluczami do wózka Sonic, haki do tablic czy też prowadnica do szuflady. Wszystko to znajdziesz w atrakcyjnej cenie, abyś nie musiał przepłacać.

Udostępnij artykuł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Twój głos ma znaczenie!