Zbliża się sezon, w którym kierowcy będą musieli zdecydować się na nowe opony zimowe i wielosezonowe. Które powinni wybrać? Dziś przedstawimy ofertę modeli sygnowanych logo Semperita. Czemu warto wziąć jej kandydaturę pod uwagę? Austriacka marka wyważa technologię grupy Continentala z europejską jakością oraz oczywiście… rozsądnie wykalkulowaną ceną.

 

Semperit Master-Grip 2 – tania i dobra!

 

 

Master-Grip 2 to produkt dedykowany sezonowi zimowemu i skierowany głównie do samochodów popularnych – dlatego dostępne rozmiary oscylują w granicy obręczy o średnicy od 13 do 16 cali. Technologia? Inżynierowie Semperita bardzo mocno myśleli o trakcji w czasie warunków zimowych. Właśnie dlatego stworzyli bieżnik w oparciu o kształt przypominający literę V, a do tego mocno zabudowali go lamelami. Na tym jednak nie koniec. Bo kieszonki łapiące przyczepność na śniegu to jedno. Drugim wyznacznikiem okazują się silnie zarysowane bloki oraz duże kanały odprowadzające wodę spod czoła opony zimowej.

Semperit Master-Grip 2 gwarantuje dobre właściwości trakcyjne na ośnieżonym i oblodzonym asfalcie. Skutecznie opiera się działaniu efektu aquaplaningu, a do tego może się pochwalić dobrymi notami wpisanymi na europejską etykietę. Model w rozmiarze 195/65 R15 (do niedawna najpopularniejszym w Europie!) oferuje wysoką klasę C w kwestii hamowania na mokrej nawierzchni oraz hałas pracy oszacowany na 71 dB. Cena? Ta brzmi rozsądnie. Za oponę zimową Semperita o takiej wielkości należy zapłacić nieco ponad 215 złotych za sztukę. Tym samym komplet kosztuje 860 złotych.

 

Oferta opon Semperit Master-Grip 2 – sklep Inter Cars

 

Semperit Speed-Grip 3 – może się chwalić… testami!

 

Fot. Materiały prasowe Semperit

 

Inżynierowie Semperita podczas projektowania bieżnika modelu Speed-Grip 3 postawili na wyważenie trzech czynników – trakcji, odprowadzania wody i pewności zachowania się w zakręcie. Liczna lamele dosłownie wgryzają się w powierzchnię śniegu, a do tego szybko opróżniają z niego oponę, szerokie kanały odprowadzają wodę i błoto pośniegowe, a wyraźnie zarysowane bloki utrzymują tor jazdy w czasie pokonywania łuków. Europejska etykieta? Ta wskazuje na wysoką notę C w kwestii efektywności paliwowej oraz bardzo dobrą klasę B jeżeli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni.

Opona zimowa Semperit Speed-Grip 3 może się pochwalić świetnymi wynikami w niezależnych testach oponiarskich. Przykład? W roku 2017 w badaniu Auto, Motor und Sport zimówka z Austrii zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W roku 2019 i 2020 podczas prób prowadzonych przez dziennikarzy Auto Bilda zapracowała na notę dobrą. Dobre właściwości drogowe na szczęście nie oznaczają wysokiej ceny. Przykład? Semperit Speed-Grip 3 w rozmiarze 205/55 R16 kosztuje 304 złote za sztukę. A to cena wyjątkowo korzystna.

 

Oferta opon Semperit Speed-Grip 3 – sklep Inter Cars

 

Semperit AllSeason-Grip – do wszystkiego, czyli… dla każdego!

 

 

Semperit jest obecny na rynku oponiarskim w Europie od przeszło wieku. Dlatego doskonale rozumie trendy, które stają się kluczowe. Przykład? Jednym z ważniejszych jest wprowadzenie do oferty opony wielosezonowej AllSeason-Grip. Takiego produktu poszukują obecnie mieszkańcy Starego Kontynentu – w związku z tym, że zimy stają się mniej intensywne. Wielosezonówka z Austrii jest dedykowana głównie autom popularnym – stąd oferuje rozmiary dedykowane felgom o średnicy od 14 do 17 cali. Jeżeli chodzi o właściwości, to w pierwszej kolejności w oczy rzuca się rozbudowany bieżnik.

Ślad opony wielosezonowej Semperit AllSeason-Grip został wyposażony m.in. w serię lameli. Te dbają o trakcję na ośnieżonej i śliskiej nawierzchni. Poza tym inżynierowie zadbali o duże i szeroki klocki, które sprawdzą się na rozgrzanym letnim słońcem asfalcie. Trzecia zaleta dotyczy gęstej siatki kanałów odprowadzających wodę spod kół. Za ich sprawą nawet po wjechaniu w głęboką kałużę, samochód powinien zachować sterowność, a kierowca nie musi obawiać się o bezpieczeństwo jazdy.

Semperit AllSeason-Grip otrzymał wysoką klasę B za wynik hamowania na mokrej nawierzchni. A to nie jedyna wartość wpisana na europejską etykietę i warta zaznaczenia. Bo efektywność paliwowa posiada notę C, podczas gdy hałas pracy sięga 72 dB – to wynik charakterystyczny np. dla modeli segmentu premium. Cena? Jedna sztuka opony Semperit AllSeason-Grip w rozmiarze 205/55 R16 kosztuje 286,5 zł. Tym samym komplet będzie stanowił dla kierowcy wydatek na poziomie 1146 złotych.

 

Oferta opon Semperit AllSeason-Grip – sklep Inter Cars

 

Semperit Van-Grip 2 – a co z rynkiem vanów?

 

 

Rynek opon zimowych w Europie to nie tylko modele dedykowane samochodom osobowym. Coraz większą rolę odgrywają też produkty zbudowane z myślą o vanach. Taką też zimówkę posiada w swojej ofercie Semperit. Mowa o modelu Van-Grip 2. Chechą charakterystyczną tej opony jest wyraźnie zaznaczony bieżnik z niezwykle głębokimi rowkami – ich kształt był optymalizowany komputerowo! Czemu? Inżynierowie chcieli, żeby sprawnie radził sobie nie tylko z wodą, ale i np. błotem pośniegowym. Jeżeli o bieżniku już mowa, komputerowo optymalizowany był też rozkład ciśnienia powietrza. Tak, żeby ścieranie śladu przebiegało maksymalnie równomiernie.

Semperit rozumie, że eksploatacja samochodów typu van nie zawsze jest łatwa. Dlatego zdecydował się wzmocnić ścianę boczną zastosowaną w modelu Van-Grip 2. Dzięki temu zimówka stała się bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób osiągnięto jeszcze jeden skutek. Zdecydowanie poprawiła się responsywność opony na ruchy kierownicą. Mieszanka gumowa? Ta została skomponowana w taki sposób, aby guma zachowała pełną elastyczność nawet podczas tęgich mrozów. Semperit Van-Grip 2 jest dostępny w sklepie Inter Cars m.in. w rozmiarze 205/65 R15. Cena jednej sztuki opony sięga 428 złotych.

 

Oferta opon Semperit Van-Grip 2 – sklep Inter Cars

 

Udostępnij artykuł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Twój głos ma znaczenie!