Czy w sieci można kupić wszystko? Odpowiedzi na to pytanie nie znamy, ale wiemy, jak kupić akumulator przez Internet, zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz mając 100 proc. pewności dopasowania do swojego auta. Zanim jednak przejdziemy do samego procesu płatności, warto odpowiedzieć sobie na pytania: dlaczego zakup akumulatora samochodowego przez Internet do dobra decyzja, z jakiego powodu nie każdy może sprzedawać baterie w sieci oraz jak dobrać akumulator do auta? Zapraszamy na nasz poradnik krok po kroku. 

Z poniższego artykułu dowiesz się:

Zakup akumulatora przez Internet

Nowy akumulator online – dlaczego to nie takie proste?

Akumulator to towar szczególny, a jego sprzedaż podlega dodatkowym uregulowaniom, głównie w obszarze bezpiecznego transportu. Z tego właśnie powodu zakup online wygląda trochę inaczej niż w przypadku opon, akcesoriów czy olejów. Dobra wiadomość, jest taka, że nadal może być to proste i w pełni bezpieczne. Ważne jednak, aby wybrać sprzedawcę, który wie, jak to zrobić. W Inter Cars, czyli sklepie, który od lat oferuje zakup akumulatorów, mamy na to sprawdzone sposoby. Dlatego poniżej radzimy, jak bezpiecznie kupić akumulator przez Internet, oraz na co zwrócić uwagę, by uniknąć przykrych niespodzianek.

O czym należy pamiętać, kupując nowy akumulator w Internecie?

Pozornie może się wydawać, że zamówienie akumulatora w sieci nie będzie różniło się od zamawiania innych towarów. W praktyce jednak jest nieco inaczej. Jak już pisaliśmy wcześniej, akumulator nie jest „zwykłym” produktem. Jego sprzedaż obwarowana kilkoma zasadami dotyczącymi m.in. transportu oraz przechowywania.

Dostarczenie akumulatora zwykłą przesyłką kurierską jest niezgodne z prawem i naraża nas na niebezpieczeństwo związane ze złym sposobem pakowania i przewożenia. Bateria musi być odpowiednio przygotowana do wysyłki i zabezpieczona w trakcie transportu. Związane jest to z zagrożeniem wycieku elektrolitu, który jak dobrze wiesz, jest szkodliwy dla zdrowia. Dlatego, aby zminimalizować to ryzyko, akumulator musi być przewożony w pozycji stojącej.

Zakup akumulatora przez Internet – krok po kroku z Inter Cars

Odbiór zużytego akumulatora przy zakupie online 

Jednocześnie sprzedający, zgodnie z prawem, ma obowiązek odebrać od Ciebie zużyty akumulator. Jeśli sklep, w którym dokonujesz zakupu, nie oferuje takiej możliwości, może to oznaczać, że nie wywiązuje się z przepisów związanych z obrotem akumulatorami. Zużyty akumulator – niepoddany recyklingowi – stanowi poważne zagrożenie dla środowiska i społeczeństwa. Wyobraź sobie, gdzie w takiej sytuacji trafią resztki żrącego elektrolitu czy zawarty w baterii ołów?

Jak prosto i bezpiecznie kupować akumulator online? 

Wiemy już, jakie są trudności kupując nowy akumulator przez Internet, dlatego teraz krok po kroku pokażemy Ci nasz prosty i bezpieczny sposób na taką transakcję. 

Krok 1 – jak dobierać modele akumulatorów do auta?

Akumulator musi zostać wymieniony, zatem pierwsze zadanie to dobranie baterii do Twojego auta. Najlepszym sposobem będzie wpisanie w wyszukiwarce modelu samochodu, a nasz system podpowie Ci konkretne modele akumulatorów. Algorytm skonstruowany jest tak, że umożliwia zakup produktu w wybranej technologii czy przedziale cenowym.

Zakup akumulatora przez Internet

Jeżeli jednak chcesz dokładnie wiedzieć jakie parametry decydują o dopasowaniu akumulatora do konkretnego modelu auta, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym opisujemy jak wybrać najlepszy akumulator.

Krok 2 umówienie się na montaż lub odbiór osobisty nawet w 2 godziny od zamówienia

Wiesz już, który akumulator wybrać, teraz czas, aby trafił on do Twojego auta. Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, standardowe dostarczenie kurierem nie będzie możliwe, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie dwie opcje: umówienie się na montaż w warsztacie lub odbiór osobisty w naszej filii już w 2 godziny po potwierdzeniu zamówienia. Która opcja jest dla Ciebie wygodniejsza?

Zamówienie online z wyborem miejsca montażu akumulatora

Czyli dokonujesz zamówienia on-line i jednocześnie umawiasz się na konkretny termin wizyty w jednym z ponad 1 000 warsztatów. Na miejscu mechanik zajmuje się wymianą akumulatora na nowy, jednocześnie dbając o recycling – nie musisz już zwracać zużytego akumulatora do wyznaczonego punktu. Szczególnie w przypadku akumulatora dla nowoczesnych aut bardzo ważne jest przeprowadzenie całego procesu świadomie, aby w przyszłości uniknąć błędów i niepotrzebnych komplikacji. 

Zakup akumulatora online z montażem.

Odbiór osobisty w filii nawet w 2 godziny od zamówienia – zobacz, ile mamy sklepów stacjonarnych!

Zamawiasz wybrany model akumulatora, wskazujesz filię Inter Cars w Twoim sąsiedztwie i już nawet za 2 godziny możesz odebrać swój zakup. Pracownicy przyjmą od Ciebie zużytą baterię, jednak to jak dokonać wymiany akumulatora w aucie będzie już po Twojej stronie. 

Jak sprawdzić najbliższy punkt odbioru? Skorzystaj z wyszukiwarki.

Ważne – zabieramy akumulatory zużyte!

Jeżeli po zamówieniu nowego, oddasz nam swój stary akumulator, zyskasz dodatkowe 30 zł z tytułu ustawowej opłaty depozytowej, której dla Ciebie nie naliczymy!

Zakup akumulatora przez Internet

Jak kupować akumulatory online, czyli dlaczego w Inter Cars najprościej! 

Podsumowując, zakup nowego akumulatora online z Inter Cars to proces, w którym pomagamy Ci przy wyborze odpowiedniego modelu baterii. Jednocześnie dbamy o bezpieczny transport oraz realizujemy profesjonalny montaż. Jeżeli weźmiesz pod uwagę wszystkie współpracujące z nami warsztaty oraz filie, to przekonasz się, że w praktyce działamy po sąsiedzku. Dzięki temu Ty nie tracisz czasu na poszukiwania konkretnego modelu czy punktu odbioru, a Twoje auto odzyskuje pełna sprawność. Dodatkowo dbamy w naszym wspólnym imieniu o środowisko! Czy można lepiej? My, jako sklep sprzedający akumulatory od lat, uważamy, że nie! Zamów z Inter Cars i przekonaj się sam.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Przy zamawianiu akumulatora, ważne jest zapoznanie się z kilkoma kluczowymi czynnikami. Po pierwsze, upewnij się, że akumulator ma odpowiednią dla twojego modelu samochodu pojemność wyrażoną w Ah (amperogodziny). Zwróć uwagę również na prąd rozruchowy (CCA), który powinien być dostosowany do potrzeb silnika. Jednocześnie przeanalizuj zasady transportu akumulatora, które stosuje wybrany przez Ciebie sklep oraz możliwość oddania starej baterii. 

Tak, są już sklepy internetowe, które krok po kroku pokazują jak wybrać najlepszy akumulator wraz z usługą jego montażu. To wygodna opcja, szczególnie dla osób, które nie czują się pewnie przy wymianie akumulatora samodzielnie. Jednocześnie kupując nowy akumulator, masz możliwość oddania zużytego już w warsztacie.

Nie, nie jest wymagane oddanie zużytego akumulatora. Jednak zgodnie z prawem regulującym użycie i utylizację baterii i akumulatorów, sprzedawcy są zobowiązani do przyjmowania zużytych baterii lub pobierania kaucji w wysokości 30 złotych. Jest to zachęta dla klientów do przestrzegania przepisów środowiskowych i zapewnia prawidłowe usuwanie niebezpiecznych odpadów. Klienci mogą również zwracać akumulatory dostawcom usług, zbieraczom lub punktom recyklingu. Pamiętaj, że prawo dotyczy wszystkich zakupów, w tym tych dokonanych online, a odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów spoczywa zarówno na sprzedawcach, jak i kupujących. 
Udostępnij artykuł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Twój głos ma znaczenie!