Silniki do ALFA-ROMEO 75

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 18 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.6 (162.B2B, 162.B2C)
1985.05
1989.09
1567
AR 06100
110
(81)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.6 Cat (162.B2B, 162.B2C)
1989.05
1992.02
1567
AR 61101
110
(81)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 (162.B1H)
1989.08
1992.02
1773
AR 67101
129
(95)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 (162.B1A, 162.B1B)
1985.09
1989.06
1779
AR 06202
116
(85)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 (162.B1H)
1989.08
1992.02
1779
AR 61201
122
(90)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 (162.B1L, 162.B1F)
1988.09
1992.02
1779
AR 06168 AR 61202
120
(88)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 (162B1L)
1989.05
1992.12
1779
AR 61202
129
(95)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 Turbo (162.B1C, 162.B1D, 162.B1G)
1986.09
1992.02
1779
AR 06134
150
(110)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 1.8 Turbo i.e. (162.B1E)
1986.02
1990.01
1779
AR 06134 AR 06158
155
(114)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.0 (162.BA)
1985.05
1988.10
1962
AR 06212
128
(94)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.0 T.S Cat (162.B4A)
1985.05
1992.02
1962
AR 06224
148
(109)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.0 T.S. (162.4CB, 162.B4, 162.B4A)
1987.01
1992.02
1962
AR 06166 AR 06224
146
(107)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.0 TD (162.BD, 162.BG)
1985.05
1992.09
1995
VM 80 A
95
(70)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.4 TD (162B5)
1989.01
1992.02
2393
VM 81 A
112
(82)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.5 V6 (162.B3)
1985.05
1986.08
2492
AR 01646 AR 01648 AR 01911
150
(110)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 2.5 V6 (162B3)
1986.02
1990.12
2492
AR 01646
158
(116)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 3.0 V6 (162.B6C)
1990.02
1992.02
2959
AR 61503
192
(141)
Sedan
ALFA ROMEO 75 (162_) 3.0 V6 Cat (162.B6A)
1987.01
1992.02
2959
AR 06124
185
(136)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Alfa-romeo 75

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELRING
Uszczelka korka spustowego oleju EL128503

Średnica wewnętrzna [mm] 22
Średnica zewnętrzna [mm] 27
Grubość [mm] 1.5
Materiał Miedź
Oferta Ciężarowe
Jakość Q Oryg. w opak. prod. części
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1.61 
zł
1.45
1.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
164.24 
zł
146.01
118.71 zł
(36.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Oleje sportowe

CASTROL
Olej silnikowy 10W60 1l EDGE

10W60 1l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.28 
zł
86.48
70.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FEBI
Korek spustowy oleju FE188748

Wymiar gwintu [mm] M22
Skok gwintu [mm] 1.5
Długość [mm] 13
Rozmiar klucza [mm] 12
Jakość P Zamiennik o jakości oryg.
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
17.28 
zł
16.42
13.35 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 10W40 5l TITAN

10W40 5l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
247.08 
zł
244.61
198.87 zł
(48.92 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 4100 15W40

15W40 5l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
231.78 
zł
183.11
148.87 zł
(36.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: ALFA-ROMEO 75 – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: ALFA-ROMEO 75” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: ALFA-ROMEO 75, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie ALFA-ROMEO 75 bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie ALFA-ROMEO 75 wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta ALFA-ROMEO 75.

Jak dbać o silnik w aucie ALFA-ROMEO 75, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie ALFA-ROMEO 75, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: ALFA-ROMEO 75 – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie ALFA-ROMEO 75? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta ALFA-ROMEO 75 już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.