Oleje silnikowe do CITROEN C5

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 112 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
CITROEN C5 AIRCROSS II 210 (KCZKZX)
2025.07
ZKZ(ZLC)
214
(157)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS II 230 (KCZKMX)
2025.09
ZKM(ZLC)
231
(170)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.2 Hybrid 136 (ARHPYJ)
2023.05
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.2 Hybrid 145
2025.04
1199
145
(107)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.2 PureTech 130 (ARHNSJ)
2018.11
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS II 1.2 Hybrid 145 (KAHPY1)
2025.07
1199
HPY (EB2LTDH2)
146
(107)
SUV
CITROEN C5 X (ND_, NC_) 1.2 Hybrid 136 (NCHPYP)
2023.11
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
Kombi
CITROEN C5 X (ND_, NC_) 1.2 Hybrid 145
2025.04
1199
145
(107)
Kombi
CITROEN C5 X (ND_, NC_) PureTech 130 (NCHNSP)
2021.09
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
Kombi
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.5 BlueHDi 130 (ACYHZJ, ACYHZR)
2018.11
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
SUV
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 HDi 110 (RD9HL0, RD9HR8, RD9HRA)
2010.07
2012.05
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
112
(82)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 HDi 115 (RD9HRA, RD9HLA, RD9HL0)
2012.01
2015.06
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
114
(84)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 110
2010.07
2012.05
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
112
(82)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 115
2012.06
2015.06
1560
9HL (DV6C) 9HR (DV6C)
114
(84)
Kombi
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.6 Hybrid 180 (A4DGXR)
2022.11
1598
DGX (EP6FADTXHPE)
181
(133)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.6 Hybrid 225 (A45GFR)
2020.04
1598
DGZ (EP6FADTXHP) DGZ (EP6FADTXHPD)
224
(165)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.6 PureTech 180 (A45GFR)
2018.11
1598
5GF (EP6FADTXD)
181
(133)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.6 THP 150 (A45GXJ)
2019.09
1598
5GX (EP6FDTMD)
150
(110)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 1.6 THP 165 (A45GYJ)
2019.05
1598
5GY (EP6FDTM)
165
(121)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS II 1.6 Plug-in Hybrid 195 (KBDGK)
2025.09
1598
DGK(EP6LTCHPD)
194
(143)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS II 1.6 Plug-in Hybrid 225
2025.09
1598
224
(165)
SUV
CITROEN C5 AIRCROSS II 1.6 Plug-in Hybrid 225
2026.04
1598
224
(165)
SUV
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 (RD5FMA)
2011.03
2014.06
1598
5FM (EP6DT)
163
(120)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 THP 150 (RD5FN8, RD5FNA)
2010.07
2016.07
1598
5FN (EP6CDT)
150
(110)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 THP 155 (RD5FV8, RD5FNA)
2009.04
2016.07
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 VTi 120 (RD5FS8, RD5FSA)
2010.07
2015.06
1598
5FS (EP6C)
120
(88)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.6 THP 150
2009.04
2016.07
1598
5FN (EP6CDT)
150
(110)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.6 THP 155
2009.04
2016.07
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.6 VTI 120
2010.07
2015.06
1598
5FS (EP6C)
120
(88)
Kombi
CITROEN C5 X (ND_, NC_) Hybrid 180 (NDDGYP)
2023.02
1598
DGY (EP6FADTXHPE)
181
(133)
Kombi
CITROEN C5 X (ND_, NC_) Hybrid 225 (NDDGYP)
2021.09
1598
DGY (EP6FADTXHPD)
224
(165)
Kombi
CITROEN C5 X (ND_, NC_) PureTech 180 (ND5GFP)
2021.09
1598
5GF (EP6FADTXD)
181
(133)
Kombi
CITROEN C5 AIRCROSS (AC_, AJ_, AR_, A4_) 2.0 BlueHDi 180 (AJEHZR)
2018.11
1997
EHZ (DW10FC)
177
(130)
SUV
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 16V (RDRFJC, RDRFJF)
2008.02
2014.10
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 16V BioFlex (RDRFJF)
2008.02
2012.12
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 HDi (RDRHD8, RDRHDJ, RDRHR8, RDRHRJ)
2008.02
2014.06
1997
RHD (DW10CTED4) RHF (DW10BTED4) RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 HDi (RDRHR8)
2014.10
2017.05
1997
RHR (DW10BTED4)
138
(101)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 HDi 140 (RDRHF8, RDRHFA, RDRHA8, RDRHAJ)
2008.11
2015.06
1997
RHA (DW10CTED4) RHF (DW10BTED4)
140
(103)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (RDRHEA, RDRHE8, RDAHRM,...
2009.04
2017.05
1997
AHR (DW10FD) AHX (DW10FD) RHE (DW10CTED4)
150
(110)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 HDi 165 (RDRHHA, RDRHH8)
2009.04
2016.07
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.0 HDi 180 (RDAHWT)
2015.03
2017.05
1997
AHW (DW10FC)
181
(133)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 HDi
2008.02
2014.06
1997
RHD (DW10CTED4) RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 140
2009.04
2015.06
1997
RHA (DW10CTED4) RHF (DW10BTED4)
140
(103)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (RWRHEJ, RWRHE8)
2009.04
2017.05
1997
AHR (DW10FD) RHE (DW10CTED4)
150
(110)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 165
2009.04
2016.07
1997
RHH (DW10CTED4)
163
(120)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 HDi 180
2015.03
2017.05
1997
AHW (DW10FC)
181
(133)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 i 16V (RWRFJC, RWRFJF)
2008.02
2014.10
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
CITROEN C5 III (RD_) 2.2 HDi (RD4HTH, RD4HPH, RD4HRH, RD4HSH)
2009.04
2011.12
2179
4HP (DW12BTED4) 4HR (DW12BTED4)
163
(120)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.2 HDi (RD4HTH)
2008.02
2011.12
2179
4HS (DW12BTED4)
170
(125)
Sedan
CITROEN C5 III (RD_) 2.2 HDi 200 (RD4HLA)
2010.07
2015.06
2179
4HL (DW12C)
204
(150)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.2 HDi (RW4HTH)
2008.02
2011.12
2179
4HT (DW12BTED4)
170
(125)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.2 HDi 200
2010.07
2015.06
2179
4HL (DW12C)
204
(150)
Kombi
CITROEN C5 III (RD_) 3.0 HDi 240 (RDX8CA)
2009.04
2014.10
2992
DT20C
241
(177)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 3.0 HDi 240 (RWX8CA)
2009.04
2014.10
2992
DT20C
241
(177)
Kombi
Pokaż więcej
CITROEN C5 II (RC_) 1.6 HDi (RC8HZB)
2004.09
2008.01
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Hatchback
CITROEN C5 II Break (RE_) 1.6 HDi (RE9HZC, RE9HYB)
2004.09
2008.01
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Kombi
CITROEN C5 II Furgon/kombi (RE_) 1.6 HDi (RE9HYB, RE9HZB)
2004.09
2008.01
1560
9HY (DV6TED4) 9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Furgon/kombi
CITROEN C5 III (RD_) 1.6 HDi 110 (RD9HZC)
2008.02
2010.10
1560
9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.6 HDi 110 (RW9HZC)
2008.02
2010.10
1560
9HZ (DV6TED4)
109
(80)
Kombi
CITROEN C5 I (DC_) 1.8 16V (DC6FZB, DC6FZE)
2001.03
2004.08
1749
6FZ (EW7J4)
115
(85)
Hatchback
CITROEN C5 I Break (DE_) 1.8 16V (DE6FZB, DE6FZE)
2001.06
2004.08
1749
6FZ (EW7J4)
115
(85)
Kombi
CITROEN C5 II (RC_) 1.8 16V
2005.09
2008.01
1749
6FY (EW7A)
125
(92)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 1.8 16V (RC6FZB)
2004.09
2005.08
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Hatchback
CITROEN C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FYB)
2005.09
2008.01
1749
6FY (EW7A)
125
(92)
Kombi
CITROEN C5 II Break (RE_) 1.8 16V (RE6FZB)
2004.09
2005.08
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Kombi
CITROEN C5 II Furgon/kombi (RE_) 1.8 16V (RE6FZB)
2004.09
2005.08
1749
6FZ (EW7J4)
116
(85)
Furgon/kombi
CITROEN C5 III (RD_) 1.8 16V (RD6FXC)
2008.02
2010.10
1749
6FY (EW7A)
125
(92)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 1.8 i 16V (RW6FYC)
2008.02
2010.10
1749
6FY (EW7A)
125
(92)
Kombi
CITROEN C5 I (DC_) 2.0 16V (DCRFNC, DCRFNF)
2001.03
2004.08
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Hatchback
CITROEN C5 I (DC_) 2.0 16V HPi (DCRLZB)
2001.03
2004.08
1997
RLZ (EW10D)
140
(103)
Hatchback
CITROEN C5 I (DC_) 2.0 HDi
2001.03
2004.08
1997
RHS (DW10ATED) RHZ (DW10ATED)
107
(79)
Hatchback
CITROEN C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHYB)
2001.03
2004.08
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Hatchback
CITROEN C5 I (DC_) 2.0 HDi (DCRHZB, DCRHZE)
2001.03
2004.08
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Hatchback
CITROEN C5 I Break (DE_) 2.0 16V (DERFNF, DERFNC, RERFNC)
2001.06
2004.08
1997
RFN (EW10J4)
136
(100)
Kombi
CITROEN C5 I Break (DE_) 2.0 16V HPi (DERLZB)
2001.06
2004.08
1997
RLZ (EW10D)
140
(103)
Kombi
CITROEN C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHSB, DERHSE)
2001.06
2004.08
1997
RHS (DW10ATED)
107
(79)
Kombi
CITROEN C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHYB)
2001.06
2004.08
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Kombi
CITROEN C5 I Break (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE)
2001.06
2004.08
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Kombi
CITROEN C5 I Furgon/kombi (DE_) 2.0 HDi (DERHSE, DERHSB)
2002.06
2004.08
1997
RHS (DW10ATED)
107
(79)
Furgon/kombi
CITROEN C5 I Furgon/kombi (DE_) 2.0 HDi (DERHYB)
2002.06
2004.08
1997
RHY (DW10TD)
90
(66)
Furgon/kombi
CITROEN C5 I Furgon/kombi (DE_) 2.0 HDi (DERHZB, DERHZE)
2002.06
2004.08
1997
RHZ (DW10ATED)
109
(80)
Furgon/kombi
CITROEN C5 II (RC_) 2.0 16V
2005.03
2007.11
1997
RFJ (EW10A)
143
(105)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 2.0 16V (RCRFJB, RCRFJC)
2004.09
2008.08
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 2.0 HDi (RCRHRH)
2004.09
2008.01
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Hatchback
CITROEN C5 II Break (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC)
2004.09
2008.01
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
CITROEN C5 II Break (RE_) 2.0 HDi (RERHRH)
2004.09
2008.01
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Kombi
CITROEN C5 II Furgon/kombi (RE_) 2.0 16V (RERFJB, RERFJC)
2004.11
2008.01
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Furgon/kombi
CITROEN C5 II Furgon/kombi (RE_) 2.0 HDi (RERHRH)
2004.09
2008.01
1997
RHR (DW10BTED4)
136
(100)
Furgon/kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.0 16V BioFlex
2008.02
2010.06
1997
RFJ (EW10A)
140
(103)
Kombi
CITROEN C5 I (DC_) 2.2 HDi (DC4HXB, DC4HXE)
2001.03
2004.08
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Hatchback
CITROEN C5 I Break (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXE)
2001.06
2004.08
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Kombi
CITROEN C5 I Furgon/kombi (DE_) 2.2 HDi (DE4HXB, DE4HXF)
2002.06
2004.08
2179
133
(98)
Furgon/kombi
CITROEN C5 II (RC_) 2.2 HDi
2006.04
2008.08
2179
4HT (DW12BTED4)
170
(125)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 2.2 HDi
2006.05
2008.01
2179
4HP (DW12BTED4) 4HR (DW12BTED4)
163
(120)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 2.2 HDi (RC4HXE)
2004.09
2008.08
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Hatchback
CITROEN C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HPE, RE4HP2, RE4HRE, RE4HR2)
2006.05
2008.01
2179
4HP (DW12BTED4) 4HR (DW12BTED4)
163
(120)
Kombi
CITROEN C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HTE, RE4HT2)
2006.04
2008.08
2179
4HT (DW12BTED4)
170
(125)
Kombi
CITROEN C5 II Break (RE_) 2.2 HDi (RE4HXE)
2004.09
2006.09
2179
4HX (DW12TED4)
133
(98)
Kombi
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.2 HDi 165
2008.02
2009.08
2179
4HP (DW12BTED4)
163
(120)
Kombi
CITROEN C5 III (RD_) 2.7 HDi (RDUHZJ)
2008.02
2009.12
2720
UHZ (DT17TED4)
204
(150)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 2.7 HDi
2008.02
2009.10
2720
UHZ (DT17TED4)
204
(150)
Kombi
CITROEN C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXC, DCXFXF)
2001.03
2004.08
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
Hatchback
CITROEN C5 I (DC_) 3.0 V6 (DCXFXF)
2001.05
2004.08
2946
XFX (ES9J4S)
213
(157)
Hatchback
CITROEN C5 I Break (DE_) 3.0 Carlsson
2003.09
2004.08
2946
XFX (ES9J4S)
235
(173)
Kombi
CITROEN C5 I Break (DE_) 3.0 V6 (DEXFXC, DEXFXF)
2001.06
2004.08
2946
XFX (ES9J4S)
207
(152)
Kombi
CITROEN C5 II (RC_) 3.0 Carlsson HP
2004.09
2008.01
2946
XFX (ES9J4S)
235
(173)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 3.0 V6
2004.10
2007.04
2946
XFV (ES9A)
211
(155)
Hatchback
CITROEN C5 II (RC_) 3.0 V6 (RCXFUF)
2004.09
2008.09
2946
XFU (ES9A) XFX (ES9J4S)
207
(152)
Hatchback
CITROEN C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUF)
2004.09
2008.01
2946
XFU (ES9A)
207
(152)
Kombi
CITROEN C5 II Break (RE_) 3.0 V6 (REXFUJ)
2004.10
2007.04
2946
XFU (ES9A)
211
(155)
Kombi
CITROEN C5 III (RD_) 3.0 V6 (RDXFVJ)
2008.02
2010.12
2946
XFU (ES9A) XFV (ES9A)
211
(155)
Sedan
CITROEN C5 III Break (RW_) 3.0 V6 (RWXFVA, RWXFUA)
2008.02
2010.12
2946
XFU (ES9A) XFV (ES9A)
211
(155)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Citroen C5
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l MAXLIFE

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
52.41 
zł
43.76
35.58 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.42 
zł
52.95
43.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: CITROEN C5 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: CITROEN C5 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: CITROEN C5 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: CITROEN C5 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: CITROEN C5, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: CITROEN C5?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: CITROEN C5? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: CITROEN C5, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: CITROEN C5 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: CITROEN C5.