Oleje silnikowe do CITROEN DS3

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 34 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
CITROEN DS3 (SA_) 1.2 THP 110
2014.10
2015.03
1199
HNZ (EB2DT)
110
(81)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.2 VTi 82
2013.01
2015.03
1199
HMZ (EB2) HMZ (EB2F)
82
(60)
Hatchback
CITROEN DS3 kabriolet 1.2 THP 110
2014.10
2015.07
1199
HNZ (EB2DT)
110
(81)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.2 VTi 82
2013.01
2015.07
1199
HMZ (EB2F)
82
(60)
kabriolet
CITROEN DS3 (SA_) 1.4 VTi 95
2010.04
2015.07
1397
8FP (EP3C)
95
(70)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.4 VTi 95 LPG
2012.08
2015.07
1397
8FR (EP3C)
95
(70)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.4 VTi 98
2009.11
2015.07
1397
8FR (EP3C)
98
(72)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.4 HDi 70 (SA8HP4)
2010.04
2015.07
1398
8HP (DV4C) 8HR (DV4C)
68
(50)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 100
2014.07
2015.07
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 120
2013.10
2015.07
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 BlueHDi 75
2015.03
2015.07
1560
BHW (DV6FE)
75
(55)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 HDi 110
2009.11
2015.07
1560
9HR (DV6C)
112
(82)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 HDi 115
2013.10
2015.07
1560
BHX (DV6FC)
115
(85)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 HDi 115
2012.08
2015.07
1560
9HD (DV6C)
114
(84)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 HDi 90
2009.11
2015.07
1560
9HP (DV6DTED)
92
(68)
Hatchback
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 BlueHDi 100
2014.07
2015.07
1560
BHY (DV6FD)
102
(75)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 BlueHDi 100
2014.07
2015.07
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 BlueHDi 115
2013.10
2015.07
1560
BHX (DV6FC)
115
(85)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 BlueHDi 120
2014.07
2015.07
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 HDi 90
2013.01
2015.07
1560
9HP (DV6DTED)
92
(68)
kabriolet
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 Racing
2011.02
2015.07
1598
5FF (EP6DTS)
203
(149)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 Racing
2011.02
2015.07
1598
5FD (EP6DTS)
207
(152)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 THP 150
2010.01
2015.07
1598
5FN (EP6CDT) 5FX (EP6DT)
150
(110)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 THP 155
2010.04
2015.07
1598
5FR (EP6DT) 5FV (EP6CDT)
156
(115)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 THP 165
2014.10
2015.06
1598
5FM (EP6DT) 5GZ (EP6FDT)
165
(121)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 THP160
2012.01
2015.07
1598
5FM (EP6DT)
163
(120)
Hatchback
CITROEN DS3 (SA_) 1.6 VTi 120
2010.04
2015.07
1598
5FS (EP6C)
120
(88)
Hatchback
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 Racing
2014.03
2015.07
1598
5FF (EP6DTS)
203
(149)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 Racing
2014.03
2015.07
1598
5FD (EP6DTS)
207
(152)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 THP 150
2013.01
2015.07
1598
5FN (EP6CDT)
150
(110)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 THP 155
2013.01
2015.07
1598
5FV (EP6CDT)
156
(115)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 THP 165
2014.10
2015.07
1598
5GZ (EP6FDT)
165
(121)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 THP 165
2015.02
2015.07
1598
5FM (EP6DT)
163
(120)
kabriolet
CITROEN DS3 kabriolet 1.6 VTi 120
2013.01
2015.07
1598
5FS (EP6C)
120
(88)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Citroen Ds3
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l M-SUP

0W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.42 
zł
59.90
48.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l SPECIFIC

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.80 
zł
82.00
66.67 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.38 
zł
53.68
43.64 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 4l Cleansynto

5W30 4l

API CF SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
392.10 
zł
331.33
269.37 zł
(82.83 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 0W30 1l ULTRA FORCE

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
61.12 
zł
55.31
44.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4310

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
527.93 
zł
454.02
369.12 zł
(90.80 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W30

0W30 20l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 253.26 
zł
1 190.59
967.96 zł
(59.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: CITROEN DS3 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: CITROEN DS3 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: CITROEN DS3 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: CITROEN DS3 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: CITROEN DS3, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: CITROEN DS3?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: CITROEN DS3? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: CITROEN DS3, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: CITROEN DS3 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: CITROEN DS3.