Oleje silnikowe do DODGE CARAVAN

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 38 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
DODGE CARAVAN 2.4 i
1995.01
2001.03
2429
EDZ
151
(111)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 2.4
2000.02
2007.12
2429
EDZ
152
(112)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 2.5 TD
1995.01
2001.03
2499
ENC
116
(85)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 2.5 CRD
2000.02
2007.08
2499
143
(105)
MiniVan
DODGE CARAVAN 2.5
1986.09
1990.09
2501
EDM
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.0
1988.10
1990.09
2972
EFA
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.0
1995.01
2000.06
2972
EFA
152
(112)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN Mini Passenger Van 3.0
1991.09
1994.12
2972
EFA
144
(106)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.3
1990.10
1995.09
3301
EGP
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.3 AWD
1990.10
1995.09
3301
EGP
163
(120)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.3 i
1995.01
2001.03
3301
EGP
158
(116)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.3
2001.04
2007.05
3301
EGM
179
(132)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.3
2000.02
2007.12
3301
EGA
174
(128)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.3 AWD
2000.02
2007.12
3301
EGA
174
(128)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.3
2007.06
2008.12
3301
EGV
178
(131)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.3
2007.06
3301
EGM
173
(127)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.3 V6
2001.01
2007.08
3301

Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN Mini Cargo Van 3.3
2006.09
2007.12
3301
EGA
171
(126)
Furgon
DODGE GRAND CARAVAN Mini Passenger Van 3.3
2000.09
2006.12
3301
EGA
182
(134)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.6
2010.09
3604
ERB
287
(211)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.6 Flexfuel
2011.09
3604
ERB
287
(211)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.8 i
1995.01
2001.03
3778
EGH
178
(131)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.8 i
1995.01
2001.03
3778
EGH
166
(122)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.8 i AWD
1995.01
2001.03
3778
EGH
178
(131)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN 3.8 i AWD
1995.01
2001.03
3778
EGH
166
(122)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.8
2001.04
2007.05
3778
EGH
209
(154)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.8
2000.02
2007.12
3778
EGH
218
(160)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.8 AWD
2000.02
2007.12
3778
EGH
218
(160)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN (RG_) 3.8 AWD
2001.04
2007.12
3778
EGH
208
(153)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN VAN (NS) 3.8
1995.10
2000.06
3778
EGH
166
(122)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE CARAVAN VAN (NS) 3.8
1995.10
2000.06
3778
EGH
178
(131)
Furgon/nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.8
2007.06
2010.12
3778
EGH
201
(148)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.8
2007.06
2010.12
3778
EGL
193
(142)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 3.8 V6
2001.01
2007.08
3778

Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN Mini Passenger Van 3.8
2004.09
2006.12
3778
EGH
209
(154)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN Mini Passenger Van 3.8 AWD
2001.04
2007.05
3778
EGH
209
(154)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 4.0
2007.06
2010.12
3952
EGQ
257
(189)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
DODGE GRAND CARAVAN 4.0
2007.06
3952
EMM
235
(173)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Dodge Caravan
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.54 
zł
57.76
46.96 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l Mobil 1 syntetyczny

5W30 20l

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 270.60 
zł
1 207.07
981.36 zł
(60.35 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.91 
zł
56.17
45.67 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 1l Mobil 1

0W30 1l

API SL SN SQ
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.63 
zł
71.51
58.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SN+
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.61 
zł
58.23
47.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 60l M-SUP syntetyczny

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
2 351.72 
zł
2 234.14
1 816.37 zł
(37.24 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 208l Mobil 1 syntetyczny

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
10 661.59 
zł
10 128.51
8 234.56 zł
(48.69 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l M-SUP syntetyczny

5W30 20l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
970.06 
zł
921.57
749.24 zł
(46.08 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

SHELL
Olej silnikowy 5W30 1l Helix

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.23 
zł
77.02
62.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: DODGE CARAVAN – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: DODGE CARAVAN powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: DODGE CARAVAN typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: DODGE CARAVAN jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: DODGE CARAVAN, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: DODGE CARAVAN?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: DODGE CARAVAN? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: DODGE CARAVAN, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: DODGE CARAVAN w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: DODGE CARAVAN.