Silniki do FORD-USA EXPLORER

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 46 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD USA EXPLORER (CX740) EV
2024.06
C1DA
286
(210)
SUV
FORD USA EXPLORER (CX740) EV
2024.06
170
(125)
SUV
FORD USA EXPLORER (CX740) EV
2026.03
190
(140)
SUV
FORD USA EXPLORER (CX740) EV
2024.09
EHDA
204
(150)
SUV
FORD USA EXPLORER (CX740) EV 4x4
2024.06
C2DA
340
(250)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 2.0T
2011.09
2014.08
2000

SUV
FORD USA EXPLORER 2.3T
2015.09
2019.08
2300

SUV
FORD USA EXPLORER (U6_) 2.3 T
2019.09
2023.12
2300

SUV
FORD USA EXPLORER (U6_) 3.0 EcoBoost Plug-in Hybrid AWD
2019.07
2956
C30PDTX
457
(336)
SUV
FORD USA EXPLORER (U6_) 3.0 T
2019.07
2023.12
3000

SUV
FORD USA EXPLORER (U6_) 3.3 Hybrid
2019.07
2023.12
3300

SUV
FORD USA EXPLORER (U6_) 3.3 Hybrid (K7F)
2020.01
3340
C33PDED
322
(237)
SUV
FORD USA EXPLORER (U6_) 3.3 Hybrid AWD (K8F)
2020.01
3340
C33PDED
322
(237)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5 4WD
2014.01
3496
T35PDED
249
(183)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5 4WD
2014.01
3496
T35PDTD
345
(254)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5 EcoBoost 4WD
2013.09
3496
T35PDTD
370
(272)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5 Ti-VCT 4WD
2013.03
3496
T35PDED
291
(214)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5
2013.09
2019.08
3500

SUV
Pokaż więcej
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5
2010.10
3496
998
294
(216)
SUV
FORD USA EXPLORER (U5_) 3.5 4WD
2010.10
3496
294
(216)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0
1994.11
1996.08
3958
156
(115)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD
1995.03
2001.12
3958
156
(115)
SUV
FORD USA EXPLORER (UN46) 4.0 V6 4WD
1993.01
1994.12
3958
165
(121)
SUV
FORD USA EXPLORER 4.0
2001.09
3996
99EA
213
(157)
SUV
FORD USA EXPLORER 4.0 4WD
2001.09
2002.12
3996
99EA
208
(153)
SUV
FORD USA EXPLORER 4.0 4WD
2001.09
3996
99EA
213
(157)
SUV
FORD USA EXPLORER 4.0 Flex-Fuel 4WD
2002.01
3996
99EA
212
(156)
SUV
FORD USA EXPLORER 4.0 Flexfuel 4WD
2003.09
2005.12
3996
99EA
214
(157)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0
1999.10
2002.08
3996
99EA
204
(150)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 4WD
1998.09
2001.12
3996
99EA
214
(157)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 4WD
1999.10
2001.12
3996
99EA
204
(150)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD
2000.06
2001.12
3996
99EA
197
(145)
SUV
FORD USA EXPLORER (U251) 4.0
2006.05
2010.12
3996
99EA
214
(157)
SUV
FORD USA EXPLORER (U251) 4.0 4WD
2006.05
2010.12
3996
99EA
214
(157)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0
1996.09
2002.08
4000
T40VSEX
207
(152)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD
1998.10
2001.12
4000
T40VSEX
204
(150)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD
1994.11
2002.12
4000
99X
162
(119)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.0 V6 4WD
1996.10
2001.12
4000
T40VSEX
207
(152)
SUV
FORD USA EXPLORER (UN46) 4.0 4x4
1990.10
1994.10
4000
99X
156
(115)
SUV
FORD USA EXPLORER SPORT TRAC Crew Cab Pickup 4.6
2007.09
2010.12
4600
998A
296
(218)
pick-up
FORD USA EXPLORER SPORT TRAC Crew Cab Pickup 4.6 4WD
2006.09
2008.12
4600
998A
296
(218)
pick-up
FORD USA EXPLORER 4.6
2001.09
2005.12
4601
242
(178)
SUV
FORD USA EXPLORER 4.6 4WD
2001.09
2005.12
4601
242
(178)
SUV
FORD USA EXPLORER (U251) 4.6
2006.05
2010.12
4601
296
(218)
SUV
FORD USA EXPLORER (U251) 4.6 4WD
2006.05
2010.12
4601
296
(218)
SUV
FORD USA EXPLORER (U2, U_) 4.9 4WD
1996.01
2001.12
4942
213
(157)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford-usa Explorer
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
53.79
43.73 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.47 
zł
68.87
55.99 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELRING
Korek spustowy oleju EL012001

Wymiar gwintu [mm] M14
Skok gwintu [mm] 1.5
Rozmiar klucza [mm] 13
Jakość Q Oryg. w opak. prod. części
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
25.36 
zł
24.10
19.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: FORD-USA EXPLORER – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: FORD-USA EXPLORER” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: FORD-USA EXPLORER, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie FORD-USA EXPLORER bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie FORD-USA EXPLORER wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta FORD-USA EXPLORER.

Jak dbać o silnik w aucie FORD-USA EXPLORER, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie FORD-USA EXPLORER, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: FORD-USA EXPLORER – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie FORD-USA EXPLORER? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta FORD-USA EXPLORER już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.