Oleje silnikowe do FORD-USA MUSTANG

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 106 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2025.04
306
(225)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2020.07
286
(210)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2021.04
EJLU
269
(198)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2020.07
258
(190)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2021.04
EJLU
294
(216)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2021.04
EJLU
351
(258)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV
2022.12
EJLU
300
(221)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2020.07
337
(248)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2021.04
EJLU
269
(198)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2025.04
412
(303)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2020.07
258
(190)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2021.04
EJLU
351
(258)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2023.10
315
(232)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2023.06
371
(273)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV 4x4
2025.04
394
(290)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV GT 4x4
2022.03
487
(358)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV GT 4x4
2021.11
601
(442)
SUV
FORD USA MUSTANG MACH-E (CGW) EV GT 4x4
2024.05
590
(434)
SUV
FORD USA MUSTANG Convertible 2.3 EcoBoost
2015.07
2023.04
2261
N48H
317
(233)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 2.3 EcoBoost
2017.09
2023.04
2261
C23HD0D
290
(213)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 2.3 EcoBoost
2014.12
2023.04
2261
C23HD0D
310
(228)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 2.3 EcoBoost
2015.07
2261
N48H
317
(233)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 2.3 EcoBoost
2015.01
2023.04
2261
N38H N48H
314
(231)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 2.3 EcoBoost
2014.12
2023.04
2261
C23HD0D
330
(243)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 2.3 EcoBoost
2017.09
2023.04
2261
C23HD0D
290
(213)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 2.3 EcoBoost (P8T)
2023.06
2261
C23HD0D
269
(198)
coupe
FORD USA MUSTANG kabriolet 2.3 EcoBoost (P8U)
2023.06
2261
C23HD0D
269
(198)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 2.3 EcoBoost
2015.01
2023.04
2264
C23HD0D
314
(231)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 3.7
2010.09
2014.08
3726
309
(227)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 3.7 V6
2014.02
2023.04
3726
99M
305
(224)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 3.7
2010.09
2014.08
3726
309
(227)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 3.7 V6
2014.02
2023.04
3726
305
(224)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 GT
2012.09
2014.12
4949
99F
426
(313)
coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0
2012.01
4951
99F
426
(313)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0 V8
2015.07
2023.04
4951
MF8F
422
(310)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0 V8
2015.01
2023.04
4951
MF8F
419
(308)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2018.01
4951
466
(343)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2015.07
4951
MF8F
422
(310)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2015.01
2023.04
4951
MF8F
418
(308)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2014.12
2023.04
4951
MF8F
416
(306)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2014.12
4951
MF8F
435
(320)
coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0 V8
2017.11
2023.04
4952
C50SDEM
450
(331)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0 V8
2019.06
2023.04
4952
C50SDEM
440
(324)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 Bullit (P8R)
2023.06
4952
C50SDEM
460
(338)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 Dark Horse
2024.02
4952
C50SDEM
454
(334)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 GT
2024.02
4952
C50SDEM
446
(328)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 GT (P8C)
2023.06
4952
C50SDEM
450
(331)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 GT (P8C)
2023.06
4952
C50SDEM
439
(323)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2017.11
2023.04
4952
C50SDEM
450
(331)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2019.06
2023.04
4952
C50SDEM
440
(324)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8 Bullitt
2018.06
2023.04
4952
C50SDEM
460
(338)
coupe
FORD USA MUSTANG kabriolet 5.0 GT
2024.02
4952
C50SDEM
446
(328)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0 V8
2019.12
2023.04
5038
C50SDEM (5038cc)
449
(330)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 5.0 V8
2019.12
2023.04
5038
C50SDEM (5038cc)
449
(330)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.2 Shelby GT350
2015.11
5163
C52SDSX
533
(392)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.2 Shelby GT500
2019.09
2023.04
5163
771
(567)
coupe
Pokaż więcej
FORD USA MUSTANG Convertible 2.3
1987.11
1993.09
2301
90
(66)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 2.3
1990.08
1993.12
2301
106
(78)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 3.3
1979.01
1982.12
3273
94
(69)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 3.3
1965.01
1968.12
3273
T1V
122
(90)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 3.3
1978.11
1987.10
3273
200
85
(63)
coupe
FORD USA MUSTANG Hatchback 3.3
1978.09
1979.12
3273
200
86
(63)
Hatchback
FORD USA MUSTANG Hatchback 3.3
1979.01
1984.12
3273
T1V
94
(69)
Hatchback
FORD USA MUSTANG kabriolet 3.3
1965.01
1970.12
3273
T1V
122
(90)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Sedan 3.3
1979.01
1982.12
3273
T1V
94
(69)
Sedan
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 3.8
1993.09
1999.05
3797
994
147
(108)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 3.8
1999.06
2003.09
3797
994SEFI
218
(160)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 3.8
1999.06
2003.09
3797
994EFI
190
(140)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 3.8
1993.09
1999.07
3797
152
(112)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe (C) 3.8
1998.09
2003.09
3797
994EFI
190
(140)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 3.8
1994.01
1999.05
3797
994
147
(108)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 3.8
1993.09
1999.05
3797
994
152
(112)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 3.9L V6 238CID
2004.01
2009.02
3900

coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 4.0 V6
2005.12
2010.12
4009
214
(157)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 4.0 V6
2004.12
2010.12
4009
214
(157)
coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 4.6 V8
2005.09
4601
C46USEM
305
(224)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 4.6 V8
2009.04
2010.02
4601
C46USEM
320
(235)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 4.6
1995.11
1999.05
4601
99WSFI
218
(160)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 4.6
1995.11
1999.05
4601
V99V
310
(228)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 4.6
1999.06
2003.09
4601
V99V
321
(236)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 4.6
1998.09
2004.12
4601
999SMPI
261
(192)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 4.6 V8
2004.12
4601
C46USEM
305
(224)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 4.6 V8
2008.09
2010.02
4601
C46USEM
320
(235)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 4.6
1999.06
2003.09
4601
V99V
321
(236)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 4.6
1995.11
1999.05
4601
99WSFI
218
(160)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 4.6
1995.11
1999.05
4601
99W
224
(165)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 4.6
1995.11
1999.05
4601
V99V
306
(225)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 4.6
1998.09
2004.12
4601
261
(192)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 4.7
1964.09
1968.10
4728
200
(147)
coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 4.9
1987.11
1993.09
4942
E
228
(168)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible (C) 4.9
1993.09
1995.12
4942
218
(160)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 4.9
1990.08
1993.12
4942
231
(170)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 4.9
1978.11
1987.10
4942
M49
135
(99)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 4.9
1969.01
1970.12
4942
302F
223
(164)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 4.9
1993.09
1995.10
4942
218
(160)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 5.0
1993.09
1994.12
4942
218
(160)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 5.0 V8 302CID
1995.11
2004.08
4951

coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 5.0
2010.09
4952
418
(307)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 5.0
2010.09
4952
418
(307)
coupe
FORD USA MUSTANG Convertible 5.4
2006.09
2009.12
5403
C54SDSM
507
(373)
kabriolet
FORD USA MUSTANG Convertible 5.4 V8
2006.01
5403
C54SDSM
558
(410)
kabriolet
FORD USA MUSTANG coupe 5.4
2007.09
2009.12
5403
C54SDSM
507
(373)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.4 V8
2006.01
5403
483
(355)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.4 V8
2010.03
5403
C54SDSM
558
(410)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe 5.4 V8
2007.09
2010.12
5403
C54SDSM
548
(403)
coupe
FORD USA MUSTANG coupe (C) 5.8 V8 351CID
1995.11
2004.08
5766

coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ford-usa Mustang
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
201.33 
zł
176.96
143.87 zł
(35.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.49 
zł
68.89
56.01 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.80 
zł
61.46
49.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.62 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.02 
zł
51.78
42.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: FORD-USA MUSTANG – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: FORD-USA MUSTANG powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: FORD-USA MUSTANG typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: FORD-USA MUSTANG jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: FORD-USA MUSTANG, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: FORD-USA MUSTANG?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: FORD-USA MUSTANG? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: FORD-USA MUSTANG, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: FORD-USA MUSTANG w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: FORD-USA MUSTANG.