Oleje silnikowe do JAGUAR F-TYPE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 24 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 2.0 Ti4
2017.07
1997
PT204
300
(221)
coupe
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 2.0 Ti4
2017.07
1997
PT204
300
(221)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 3.0 SCV6
2013.10
2995
306PS
340
(250)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 3.0 SCV6 400 SPORT
2016.11
2995
306PS
400
(294)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 3.0 SCV6 400 SPORT AWD
2016.11
2995
306PS
400
(294)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 3.0 SCV6 S
2013.10
2995
306PS
380
(280)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 3.0 SCV6 S AWD
2014.12
2995
306PS
380
(280)
coupe
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 3.0 SCV6
2012.10
2995
306PS
340
(250)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 3.0 SCV6 S
2012.10
2995
306PS
380
(280)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 3.0 SCV6 S AWD
2014.12
2995
306PS
380
(280)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) SCV6 400 SPORT
2016.11
2995
306PS
400
(294)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) SCV6 400 SPORT AWD
2016.11
2995
306PS
400
(294)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 5.0 SCV8 P450
2019.12
5000
508PS
450
(331)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 5.0 SCV8 P450 AWD
2019.12
5000
508PS
450
(331)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 5.0 SCV8 R
2013.10
5000
508PS
551
(405)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 5.0 SCV8 R AWD
2014.12
5000
508PS
551
(405)
coupe
JAGUAR F-TYPE coupe (X152) 5.0 SCV8 SVR / SCV8 P575 R
2015.12
5000
508PS
575
(423)
coupe
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 P450
2019.12
5000
508PS
450
(331)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 P450 AWD
2019.12
5000
508PS
450
(331)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 R
2013.10
5000
508PS
551
(405)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 R AWD
2014.12
5000
508PS
551
(405)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 S
2012.10
5000
508PS
495
(364)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 SVR
2015.05
5000
508PS
575
(423)
kabriolet
JAGUAR F-TYPE kabriolet (X152) 5.0 SCV8 SVR / SCV8 P575 R AWD
2015.12
5000
508PS
575
(423)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Jaguar F-type

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l 8100

0W20 1l

API SP
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
94.81 
zł
74.89
60.89 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
83.92 
zł
70.07
56.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

ACEA C6
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.50 
zł
73.90
60.08 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 5l TopTec 6600

0W20 5l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
456.56 
zł
392.64
319.22 zł
(78.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 5l TopTec 6610

0W20 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
427.99 
zł
368.08
299.25 zł
(73.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l TopTec 6600

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
99.77 
zł
85.79
69.75 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
91.66 
zł
90.74
73.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W20 1l Cleansynto

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ RC
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
114.12 
zł
96.43
78.40 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER 0W20

0W20 20l

ACEA C6
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
848.01 
zł
805.61
654.97 zł
(40.28 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l M-SUP syntetyczny

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.74 
zł
55.56
45.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 1l TITAN syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A RC ILSAC GF-5 SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
96.68 
zł
95.71
77.81 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: JAGUAR F-TYPE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: JAGUAR F-TYPE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: JAGUAR F-TYPE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: JAGUAR F-TYPE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: JAGUAR F-TYPE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: JAGUAR F-TYPE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: JAGUAR F-TYPE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: JAGUAR F-TYPE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: JAGUAR F-TYPE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: JAGUAR F-TYPE.