Oleje silnikowe do JEEP RENEGADE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 29 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.0 T-GDi
2021.08
999
552 82 151
114
(84)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.0 T-GDi
2018.08
999
552 82 151 EKA
120
(88)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 PHEV 4Xe
2020.08
1332
46337540
240
(177)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 PHEV 4Xe
2020.08
1332
46337540
190
(140)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi
2018.08
1332
46351268 552 82 328
150
(110)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.3 T-GDi 4x4
2018.08
1332
552 82 328 EYF
180
(132)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4
2016.01
1368
552 63 624
136
(100)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4
2014.07
2018.12
1368
552 63 624 EAM
140
(103)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 4x4
2014.07
2018.12
1368
552 63 623 EAM
170
(125)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.4 LPG
2016.01
1368
552 77 701
120
(88)
SUV
JEEP RENEGADE VAN (BU, B1) 1.4
2014.07
1368
552 63 624
140
(103)
Furgon/SUV
JEEP RENEGADE VAN (BU, B1) 1.4 4x4
2014.07
1368
552 63 623
170
(125)
Furgon/SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.5 T4 Hybrid
2022.03
1469
46347812
131
(96)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6
2014.07
2018.09
1598
552 63 842 EJH
110
(81)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD
2017.06
1598
552 60 384 EJJ
105
(77)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD
2014.07
1598
552 60 384 552 63 113 552 80 444 EJK
120
(88)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 CRD
2016.11
1598
552 60 384 EJJ
95
(70)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 MultiJet
2020.02
1598
46346020
130
(96)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 1.6 MultiJet
2022.08
1598
46346020 552 60 384 552 80 444
114
(84)
SUV
JEEP RENEGADE VAN (BU, B1) 1.6 E-torQ
2014.07
2018.09
1598
552 63 842
110
(81)
Furgon/SUV
JEEP RENEGADE VAN (BU, B1) 1.6 MultiJet
2014.07
1598
552 63 113 552 80 444
120
(88)
Furgon/SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4x4
2014.07
1956
552 63 088 552 83 099 EBT
170
(125)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4x4
2014.07
1956
552 63 087 552 63 088 552 83 099 552 84 064 EBT
140
(103)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.0 CRD 4x4
2014.07
1956
552 63 087 EBT
120
(88)
SUV
JEEP RENEGADE VAN (BU, B1) 2.0 MultiJet 4x4
2014.07
1956
552 63 088 552 83 099
170
(125)
Furgon/SUV
JEEP RENEGADE VAN (BU, B1) 2.0 MultiJet 4x4
2014.07
1956
552 63 087 552 63 088 552 83 099 552 84 064
140
(103)
Furgon/SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4
2014.07
2016.12
2360
ED6
186
(137)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4
2016.06
2360
ED6
182
(134)
SUV
JEEP RENEGADE SUV (BU, B1, BV) 2.4
2014.09
2022.08
2400

SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Jeep Renegade

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.97 
zł
77.39
62.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.49 
zł
78.08
63.48 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.62 
zł
61.71
50.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W30 1l EVOLUTION

0W30 1l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
69.72 
zł
67.63
54.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 5l EVOLUTION

0W20 5l

API SP ILSAC GF-6A RC SN+
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
321.33 
zł
311.68
253.40 zł
(62.34 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 1l EVOLUTION

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.19 
zł
70.02
56.93 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 208l SYNPOWER

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
11 267.92 
zł
10 704.52
8 702.86 zł
(51.46 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 0W20 5l EVOLUTION

0W20 5l

API SN ILSAC GF-5
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
329.04 
zł
319.16
259.48 zł
(63.83 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER ENV C2 0W30 208L

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
9 877.43 
zł
9 383.56
7 628.91 zł
(45.11 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy SYNPOWER ENV C2 0W30 20L

0W30 20l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
941.12 
zł
894.06
726.88 zł
(44.70 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: JEEP RENEGADE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: JEEP RENEGADE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: JEEP RENEGADE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: JEEP RENEGADE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: JEEP RENEGADE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: JEEP RENEGADE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: JEEP RENEGADE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: JEEP RENEGADE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: JEEP RENEGADE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: JEEP RENEGADE.