Oleje silnikowe do LANCIA DELTA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 39 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
LANCIA DELTA III (844_) 1.4 (844.AXA1A)
2008.09
2014.08
1368
198 A4.000
120
(88)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.4 (844.AXB1A)
2008.09
2014.08
1368
198 A1.000
150
(110)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.4 16V (844.AXL1A)
2010.07
2014.08
1368
198 A7.000
140
(103)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.4 Bifuel (844.AXA1A)
2011.07
2014.08
1368
198 A4.000
120
(88)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXC11, 844.AXC1A)
2008.09
2014.08
1598
198 A2.000
120
(88)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A)
2008.08
2014.08
1598
955 A4.000
116
(85)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.6 D Multijet (844.AXP1A)
2011.04
2014.08
1598
844 A3.000
105
(77)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.8 (844.AXH12)
2009.01
2014.08
1742
939 B1.000
200
(147)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 1.9 D Multijet (844.AXE1A)
2009.01
2014.08
1910
844 A1.000
190
(140)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 2.0 D Multijet (844.AXD1A, 844.AXM1A)
2008.09
2014.08
1956
198 A5.000 198 A8.000
165
(121)
Hatchback
LANCIA DELTA III (844_) 2.0 D Multijet (844.AXG1A, 844.AXN1A)
2008.09
2014.08
1956
844 A2.000
163
(120)
Hatchback
Pokaż więcej
LANCIA DELTA I (831_) 1.1 (831AB.015)
1986.01
1990.12
1116
831 B8.000
64
(47)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.3 (831AB.011)
1979.09
1992.08
1301
831 A2.000 831 B.000
75
(55)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.4 i.e. (836AF, 836AH)
1994.10
1999.08
1372
160 A1.046 836 A4.000
69
(51)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.5 (831AB.025)
1979.09
1992.12
1498
831 A1.000 831 B1.000
86
(63)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AD)
1993.06
1999.08
1581
835 C1.000
75
(55)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AP)
1996.03
1999.08
1581
182 A6.000
90
(66)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.6 i.e. 16V (836AO)
1996.01
1999.08
1581
182 A4.000
103
(76)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 GT (831AB.06)
1982.11
1986.04
1585
831 A4.000
105
(77)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 GT i.e. (831AB.010)
1987.05
1992.08
1585
149 C2.000
90
(66)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 GT i.e. (831AB.016)
1986.08
1988.08
1585
831 B7.000
109
(80)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo
1986.08
1993.05
1585
166
(122)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.0)
1983.10
1986.12
1585
831 A7.000
131
(96)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.020)
1986.08
1988.08
1585
831 B3.000
140
(103)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.6 HF Turbo (831AB.020S)
1987.04
1989.03
1585
831 B7.046
132
(97)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.8 i.e. 16V (836AQ)
1996.03
1999.08
1747
182 A2.000
113
(83)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.8 i.e. 16V GT (836AR)
1996.03
1999.08
1747
183 A1.000
131
(96)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.8 i.e. (836AE)
1993.06
1999.08
1756
835 C2.000
103
(76)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.8 i.e. (836AG, 836AL)
1994.07
1999.08
1756
835 C4.000 836 A6.000 836 C4.000
90
(66)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 1.9 Turbo DS (831AB.021)
1986.10
1989.12
1929
831 D1.000
80
(59)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 1.9 TD (836AM, 836AN)
1994.10
1999.08
1929
160 D1.000 835 A4.000
90
(66)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 2.0 16V HF Evo Integrale (831AB.027)
1993.06
1994.01
1995
831 E5.000 831 E5.046
211
(155)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 2.0 16V HF Integrale (831AB.026)
1989.03
1991.09
1995
831 D5.000
196
(144)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.019)
1986.11
1988.08
1995
831 B5.000
166
(122)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.024)
1987.10
1991.12
1995
831 C5.000
181
(133)
Hatchback
LANCIA DELTA I (831_) 2.0 HF Integrale (831AB.024S, 831AB.028)
1986.12
1992.12
1995
831 C5.046
177
(130)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 2.0 16V (836AA, 836CA)
1993.06
1999.08
1995
836 A3.000
139
(102)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 2.0 16V Turbo (836AB)
1993.06
1999.08
1995
836 A2.000
186
(137)
Hatchback
LANCIA DELTA II (836_) 2.0 16V Turbo (836AS)
1996.07
1999.08
1995
175 A4.000
193
(142)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Lancia Delta

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
74.70 
zł
59.02
47.98 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.74 
zł
74.11
60.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

API SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.02 
zł
48.02
39.04 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4300

5W30 5l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
399.49 
zł
343.56
279.32 zł
(68.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: LANCIA DELTA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: LANCIA DELTA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: LANCIA DELTA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: LANCIA DELTA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: LANCIA DELTA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: LANCIA DELTA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: LANCIA DELTA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: LANCIA DELTA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: LANCIA DELTA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: LANCIA DELTA.