Oleje silnikowe do LANCIA THEMA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2014
2013
2012
2011
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 39 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
LANCIA THEMA (LX_) 3.0 D (48, LX)
2011.09
2014.10
2987
EXF
239
(176)
Sedan
LANCIA THEMA (LX_) 3.0 D (LX, 48)
2011.09
2014.10
2987
EXF
190
(140)
Sedan
LANCIA THEMA (LX_) 3.6 (48, LX)
2011.09
2014.10
3604
ERB
286
(210)
Sedan
LANCIA THEMA (LX_) 3.6 4WD (LX, 48)
2011.09
2014.10
3604
ERB
286
(210)
Sedan
Pokaż więcej
LANCIA THEMA (834_) 2000 16V (834FA)
1992.08
1993.12
1995
834 F1.000
152
(112)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 16V (834FA)
1992.08
1993.12
1995
834 F1.000
150
(110)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 16V Turbo (834AC)
1988.12
1990.06
1995
834 C1.000
181
(133)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 16V Turbo (834GC, 834FC)
1992.10
1994.07
1995
834 F2.000
201
(148)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e (834AB)
1988.09
1992.05
1995
834 B1.000
117
(86)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. (834AB)
1986.03
1988.09
1995
834 B.048
113
(83)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. (834B)
1984.11
1988.09
1995
834 B.000
120
(88)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. (834BV)
1987.09
1992.05
1995
834 B.146
115
(85)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. 16V (834AA)
1988.05
1992.08
1995
834 B2.000
147
(108)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. 16V (834AI)
1989.02
1992.05
1995
834 B2.246
141
(104)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AL)
1989.04
1992.05
1995
834 C1.246
177
(130)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e. Turbo (834C)
1984.11
1989.12
1995
834 C.000
166
(122)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2000 i.e.Turbo (834CV)
1986.07
1990.05
1995
834 C.146
150
(110)
Sedan
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 16V (834FA)
1992.05
1994.07
1995
834 F1.000
152
(112)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V (834AA)
1989.05
1992.08
1995
834 B2.000
147
(108)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V (834AI)
1989.02
1992.05
1995
834 B2.246
141
(104)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AC)
1988.12
1990.06
1995
834 C1.000
181
(133)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 i.e. 16V Turbo (834AL)
1989.04
1993.03
1995
834 C1.246
177
(130)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 i.e. Turbo (834.05)
1987.06
1994.07
1995
834 C.000
166
(122)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 Turbo (834.FA, 834.BV, 834.CV)
1988.12
1992.03
1995
834 C.146
150
(110)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2000 Turbo 16V (834GC, 834FC)
1992.11
1994.07
1995
834 F2.000
201
(148)
Kombi
LANCIA THEMA (834_) 2500 Turbo D (834D)
1984.11
1988.09
2445
8144.91
101
(74)
Sedan
LANCIA THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834D)
1987.03
1990.09
2445
8144.91
101
(74)
Kombi
LANCIA THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834AE)
1988.06
1992.05
2499
8144.97
115
(85)
Sedan
LANCIA THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834AE)
1988.06
1992.05
2499
8144.97
115
(85)
Kombi
LANCIA THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834AM)
1988.05
1992.07
2500
8144. 97S
105
(77)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2500 Turbo DS (834FE, 834LE)
1992.05
1994.07
2500
8144.97 Y
116
(85)
Sedan
LANCIA THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834AM)
1988.05
1992.07
2500
8144. 97S
105
(77)
Kombi
LANCIA THEMA SW (834_) 2500 Turbo DS (834FE, 834LE)
1992.09
1994.07
2500
8144.97 Y
116
(85)
Kombi
LANCIA THEMA (834_) 2850 V6 i.e. (834AD, 834CD, 834BD)
1988.06
1992.05
2849
834 E.146
147
(108)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 2850 V6 i.e. (834F)
1984.11
1988.09
2849
834 E.000 834 E.146
150
(110)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 8.32 (834F)
1987.09
1989.05
2927
F 105 L
215
(158)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 8.32 (834FS)
1987.10
1992.05
2927
F 105 L
205
(151)
Sedan
LANCIA THEMA (834_) 3000 V6 (834GD, 834FD)
1992.08
1994.07
2959
834 F.000
171
(126)
Sedan
LANCIA THEMA SW (834_) 3000 V6 (834GD, 834FD)
1992.09
1994.07
2959
834 F.000
171
(126)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Lancia Thema
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l GTX

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
40.89 
zł
36.35
29.55 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 10W40 1l 4100

10W40 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
44.99 
zł
35.55
28.90 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 10W40 1l 4100

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.15 
zł
45.14
36.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 10W40 5l TITAN

10W40 5l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
247.08 
zł
244.61
198.87 zł
(48.92 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 4l ALL CLIMATE

10W40 4l

API CF SM SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
167.90 
zł
140.20
113.98 zł
(35.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 10W40 5l MoS2 Leichtlauf Super

10W40 5l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
339.63 
zł
292.08
237.46 zł
(58.42 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 10W40 5l Super Leichtlauf

10W40 5l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
342.42 
zł
294.49
239.42 zł
(58.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 10W40 3x4l ULTRA FORCE

10W40 4l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
325.20 
zł
294.30
239.27 zł
(24.52 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

FUCHS OIL
Olej do automatycznej skrzyni biegów 1l TITAN

1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
69.61 
zł
68.90
56.02 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: LANCIA THEMA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: LANCIA THEMA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: LANCIA THEMA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: LANCIA THEMA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: LANCIA THEMA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: LANCIA THEMA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: LANCIA THEMA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: LANCIA THEMA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: LANCIA THEMA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: LANCIA THEMA.