Oleje silnikowe do LAND-ROVER DISCOVERY

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 79 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 1.5 P 270e PHEV 4x4
2024.05
1498
PT153
269
(198)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 1.5 P300e Hybrid 4x4
2020.02
1498
PT153
309
(227)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 4x4
2017.08
1997
PT204
290
(213)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D165 MHEV
2021.03
1997
204DTY
163
(120)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D165 MHEV 4x4
2020.07
1997
204DTY
163
(120)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D200 MHEV 4x4
2020.07
1997
204DTY
204
(150)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 P200 4x4
2020.07
1997
PT204
200
(147)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 P200 FLEX MHEV 4x4
2020.09
1997
PT204
200
(147)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 P200 MHEV 4x4
2019.05
1997
PT204
200
(147)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 P250 4x4
2019.05
1997
PT204
249
(183)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 P250 MHEV 4x4
2019.05
1997
PT204
250
(184)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 P290 MHEV 4x4
2020.07
1997
PT204
290
(213)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 Si4 4x4
2017.12
1997
PT204
241
(177)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 Si4 FLEX 4x4
2018.12
1997
PT204
241
(177)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) Si4 4x4
2017.08
1997
PT204
290
(213)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) Si4 4x4
2017.12
1997
PT204
241
(177)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 2.0 Si4 4x4
2017.09
1997
PT204
300
(221)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 2.0 Si4 4x4
2017.09
1997
PT204
300
(221)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 4x4
2014.11
1999
204PT
241
(177)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 4x4
2015.03
1999
204PT
240
(176)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D
2015.08
1999
204DTD
150
(110)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D 4x4
2015.06
1999
204DTD
180
(132)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D 4x4
2017.08
1999
204DTA
241
(177)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D 4x4
2014.12
1999
204DTD
150
(110)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D150 MHEV 4x4
2019.05
1999
204DTD
150
(110)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D165
2020.07
1999
204DTD
163
(120)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D180 MHEV 4x4
2019.05
1999
204DTD
179
(132)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.0 D240 MHEV 4x4
2019.05
1999
204DTA
241
(177)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) eD4 E-Capability
2015.08
1999
204DTD
150
(110)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) SD4 4x4
2017.08
1999
204DTA
241
(177)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) Si4 4x4
2017.01
1999
204PT
241
(177)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) TD4 4x4
2015.06
1999
204DTD
179
(132)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT VAN (L550) TD4 4x4
2014.12
1999
204DTD
150
(110)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 2.0 Sd4 4x4
2016.09
1999
204DTA
241
(177)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 2.0 Td4 4x4
2016.09
1999
204DTD
180
(132)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 2.0 Sd4 4x4
2016.09
1999
204DTA
241
(177)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 2.0 Td4 4x4
2016.09
2018.12
1999
204DTD
179
(132)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.2 D 4x4
2014.09
2179
224DT
190
(140)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY SPORT (L550) 2.2 D 4x4
2014.09
2179
224DT
150
(110)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 2.7 TD 4x4
2009.09
2018.12
2720
276DT
190
(140)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 3.0 SDV6 4x4
2009.11
2018.12
2993
306DT
256
(188)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4x4
2012.07
2018.12
2993
306DT
249
(183)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4x4
2009.09
2018.12
2993
306DT
272
(200)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4x4
2009.09
2018.12
2993
306DT
245
(180)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 3.0 TD 4x4
2010.05
2018.12
2993
306DT
211
(155)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV VAN (L319) 3.0 TD 4x4
2011.01
2017.12
2993
306DT
256
(188)
Furgon
LAND ROVER DISCOVERY IV VAN (L319) 3.0 TD 4x4
2011.01
2017.12
2993
306DT
211
(155)
Furgon
LAND ROVER DISCOVERY IV VAN (L319) 3.0 TD 4x4
2011.01
2017.12
2993
306DT
245
(180)
Furgon
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 3.0 D 4x4
2016.09
2993
306DT
211
(155)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 3.0 D 4x4
2016.09
2993
306DT
249
(183)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 3.0 SDV6 4x4
2018.09
2993
306DT
306
(225)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 3.0 Td6 4x4
2016.09
2993
306DT
258
(190)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 3.0 Sdv6 4x4
2018.09
2993
306DT
306
(225)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 3.0 Td6 4x4
2016.09
2993
306DT
258
(190)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 3.0 4x4
2013.08
2018.12
2995
306PS
340
(250)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) 3.0 SCV6 4x4
2016.09
2995
306PS
340
(250)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 3.0 Scv6 4x4
2016.09
2995
306PS
340
(250)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) P360 MHEV 4x4
2020.12
2996
PT306
360
(265)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) D250 MHEV 4x4
2020.12
2997
DT306
249
(183)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) D300 MHEV 4x4
2020.12
2997
DT306
300
(221)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V (L462) D350 MHEV 4x4
2024.05
2997
DT306
349
(257)
SUV
LAND ROVER DISCOVERY V VAN (L462) 3.0 D350 MHEV 4x4
2024.05
2997
DT306
349
(257)
Furgon/SUV
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 4.0 4x4
2009.09
2018.12
4009
406PN
218
(160)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY IV (L319) 5.0 V8 4x4
2009.09
2018.12
4999
508PN
375
(276)
samochód terenowy zamknięty
Pokaż więcej
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 2.0 16 V 4x4
1989.06
1998.10
1994
20 T4H
135
(99)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 2.5 TDI 4x4
1993.06
1998.10
2495
19 L 22 L
122
(90)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 2.5 TDI 4x4
1989.10
1998.10
2495
12 L 17 L 21 L
113
(83)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4x4
1998.11
2004.06
2495
10 P 15 P 16 P
139
(102)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY II (L318) 2.5 Td5 4x4
1998.11
2004.06
2495
10 P 15 P
136
(100)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 2.5 D 4x4
1993.10
1998.12
2496
19 L
116
(85)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY III (L319) 2.7 TD 4x4
2004.07
2009.09
2720
276DT
190
(140)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY III VAN (L319) 2.7 TD 4x4
2007.01
2009.07
2720
276DT
190
(140)
Furgon
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 3.5 4x4 (SALLJG)
1989.06
1994.06
3531
22 D
154
(113)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 4.0 4x4
1993.09
1998.10
3947
37 L
185
(136)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY I (LJ) 4.0 4x4
1993.09
1998.10
3947
35 D 36 D
182
(134)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY II (L318) 4.0 V8 4x4
1998.11
2004.06
3947
35 D 56 D 94 D
185
(136)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY III (L319) 4.0 4x4
2005.02
2009.09
3999
406PN
218
(160)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY III (L319) 4.0 V6 4x4
2004.10
2009.09
4009
406PN
218
(160)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DISCOVERY III (L319) 4.4 4x4
2004.07
2009.09
4394
448PN
299
(220)
samochód terenowy zamknięty
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Land-rover Discovery
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz

5W30 1l

API SL CF
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.66 
zł
56.08
45.59 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.27 
zł
76.84
62.47 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

ACEA C1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.15 
zł
66.92
54.41 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 1l Cleansynto

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
103.44 
zł
87.40
71.06 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej silnikowy 5W30 1l Helix syntetyczny

5W30 1l

ACEA C1
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
82.34 
zł
79.04
64.26 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4500

5W30 1l

ACEA C1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.72 
zł
78.02
63.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4500

5W30 5l

ACEA C1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
385.22 
zł
331.29
269.34 zł
(66.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l M-SUP

5W30 20l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
950.64 
zł
903.12
734.24 zł
(45.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 20l EVOLUTION

5W30 20l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
7 szt.
Cena katalogowa  
826.56 
zł
785.23
638.40 zł
(39.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 208l M-SUP

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
5 szt.
Cena katalogowa  
7 484.89 
zł
7 110.65
5 781.02 zł
(34.19 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: LAND-ROVER DISCOVERY – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: LAND-ROVER DISCOVERY powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: LAND-ROVER DISCOVERY typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: LAND-ROVER DISCOVERY jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: LAND-ROVER DISCOVERY, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: LAND-ROVER DISCOVERY?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: LAND-ROVER DISCOVERY? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: LAND-ROVER DISCOVERY, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: LAND-ROVER DISCOVERY w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: LAND-ROVER DISCOVERY.