Oleje silnikowe do SAAB 900

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 48 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 -16
1989.01
1993.12
1985
B202I
126
(93)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 c
1980.11
1984.08
1985
B20T BT 20
107
(79)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 c
1982.07
1988.12
1985
B 20 B201XC
101
(74)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 EMS
1979.01
1980.12
1985
BI 20
118
(87)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 i
1980.09
1990.08
1985
B201 B201I B201XI B201XXI
110
(81)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 i
1980.11
1990.08
1985
B201XI BI 20
115
(85)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 S Turbo-16
1992.01
1993.12
1985
B202S
146
(107)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 S Turbo-16
1991.07
1993.12
1985
B202S
141
(104)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo
1986.01
1988.12
1985
B201XL
150
(110)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo
1980.10
1985.07
1985
B201S BSI 20
146
(107)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo
1986.10
1991.12
1985
B201XL
140
(103)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16
1985.11
1993.12
1985
B202L B202XL
160
(118)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 S
1984.01
1988.12
1985
B202XL
175
(129)
Sedan
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.0 Turbo-16 S Cat
1989.01
1993.12
1985
B202XL
175
(129)
Sedan
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 -16
1989.01
1992.08
1985
B202I
126
(93)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 c
1979.09
1988.12
1985
B 20 B201XC
101
(74)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 c
1978.09
1984.08
1985
B20T BT 20
107
(79)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 EMS
1978.09
1979.08
1985
BI 20
118
(87)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 i
1980.09
1990.08
1985
B201
110
(81)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 i
1980.11
1988.12
1985
B201XI BI 20
115
(85)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 S Turbo-16
1991.09
1993.07
1985
B202S
141
(104)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo
1978.09
1985.07
1985
B201S BSI 20
146
(107)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo
1986.10
1991.12
1985
B201XL
140
(103)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo
1986.01
1988.12
1985
B201XL
150
(110)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16
1993.01
1994.06
1985
B202L
180
(132)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16
1985.11
1994.06
1985
B202L B202XL
160
(118)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16 S
1984.02
1988.12
1985
B202XL
175
(129)
Hatchback
SAAB 900 I Combi Coupe 2.0 Turbo-16 S Cat
1989.01
1993.12
1985
B202XL
170
(125)
Hatchback
SAAB 900 I kabriolet 2.0 -16
1990.01
1994.06
1985
B202I
126
(93)
kabriolet
SAAB 900 I kabriolet 2.0 S Turbo-16
1991.09
1994.06
1985
B202S
141
(104)
kabriolet
SAAB 900 I kabriolet 2.0 Turbo-16
1986.11
1994.06
1985
B202XL
160
(118)
kabriolet
SAAB 900 I kabriolet 2.0 Turbo-16 S
1986.11
1994.06
1985
B202XL
175
(129)
kabriolet
SAAB 900 II 2.0 -16 Turbo
1993.07
1998.02
1985
B204L
185
(136)
Hatchback
SAAB 900 II 2.0 i
1994.08
1998.02
1985
B204I
131
(96)
Hatchback
SAAB 900 II coupe 2.0 -16 Turbo
1993.12
1998.02
1985
B204L
185
(136)
coupe
SAAB 900 II coupe 2.0 i
1994.08
1998.02
1985
B204I
131
(96)
coupe
SAAB 900 II coupe 2.0 i
1993.12
1994.07
1985
B206I
133
(98)
coupe
SAAB 900 II kabriolet 2.0 -16 Turbo
1993.12
1998.02
1985
B204L
185
(136)
kabriolet
SAAB 900 II kabriolet 2.0 i
1993.12
1998.02
1985
B204I
131
(96)
kabriolet
SAAB 900 I (AC4, AM4) 2.1 -16
1990.08
1993.12
2119
B212I
136
(100)
Sedan
SAAB 900 I Combi Coupe 2.1 -16
1990.09
1993.07
2119
B212I
136
(100)
Hatchback
SAAB 900 I kabriolet 2.1 -16
1990.08
1994.06
2119
B212I
136
(100)
kabriolet
SAAB 900 II 2.3 -16
1993.07
1998.02
2290
B234I
150
(110)
Hatchback
SAAB 900 II coupe 2.3 -16
1993.12
1998.02
2290
B234I
150
(110)
coupe
SAAB 900 II kabriolet 2.3 -16
1993.12
1998.02
2290
B234I
150
(110)
kabriolet
SAAB 900 II 2.5 -24 V6
1993.07
1998.02
2498
B258I
170
(125)
Hatchback
SAAB 900 II coupe 2.5 -24 V6
1993.12
1998.02
2498
B258I
170
(125)
coupe
SAAB 900 II kabriolet 2.5 -24 V6
1993.12
1998.02
2498
B258I
170
(125)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Saab 900
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.77 
zł
48.28
39.25 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SAAB 900 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SAAB 900 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SAAB 900 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SAAB 900 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SAAB 900, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SAAB 900?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SAAB 900? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SAAB 900, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SAAB 900 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SAAB 900.