Oleje silnikowe do SMART FORTWO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 49 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SMART FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.490, 451.491)
2010.12
2012.12
EV
27
(20)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.490, 451.491)
2013.01
EV
75
(55)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.490)
2011.12
2012.12
EV
48
(35)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) electric drive (451.491)
2009.11
2011.12
EV
41
(30)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) electric drive Brabus (451.492)
2013.01
EV
82
(60)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (451) electric drive
2010.09
2012.12
30
(22)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) electric drive (451.390, 451.391)
2013.01
EV
75
(55)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) electric drive (451.390)
2011.12
2012.12
EV
48
(35)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) electric drive (451.391, 451.390)
2010.12
2012.12
EV
27
(20)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) electric drive (451.391)
2009.11
2011.12
EV
41
(30)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) electric drive Brabus (451.392)
2013.01
EV
82
(60)
coupe
SMART FORTWO coupe (453) electric drive (453.391)
2017.05
5AL
82
(60)
coupe
SMART FORTWO coupe (453) electric drive / EQ (453.391)
2017.05
5AL
56
(41)
coupe
SMART FORTWO kabriolet (453) electric drive (453.491)
2017.05
5AL
82
(60)
kabriolet
SMART FORTWO kabriolet (453) electric drive / EQ (453.491)
2017.05
5AL
56
(41)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (453) 0.9 (453.344, 453.353)
2014.09
898
M 281.910
90
(66)
coupe
SMART FORTWO coupe (453) 0.9 Brabus (453.362)
2016.07
898
M 281.910
109
(80)
coupe
SMART FORTWO kabriolet (453) 0.9 (453.444, 453.453)
2015.09
898
M 281.910
90
(66)
kabriolet
SMART FORTWO kabriolet (453) 0.9 Brabus (453.462)
2016.07
898
M 281.910
109
(80)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) 1.0 Brabus
2012.04
999
M 132.930
120
(88)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (453) 1.0 (453.341)
2014.11
999
M 281.920
60
(45)
coupe
SMART FORTWO coupe (453) 1.0 (453.342, 453.343)
2014.07
999
M 281.920
71
(52)
coupe
SMART FORTWO kabriolet (453) 1.0 (453.442, 453.443)
2015.09
999
M 281.920
71
(52)
kabriolet
Pokaż więcej
SMART FORTWO Cabrio (450) 0.6
2004.01
2006.12
599
M 160.910
61
(45)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (450) 0.6 Brabus (450.433)
2004.01
2006.12
599
M 160.910
75
(55)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (450) 0.6 (450.332)
2004.01
2007.02
599
M 160.910
61
(45)
coupe
SMART FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.433)
2004.01
2007.01
698
M 160.920
75
(55)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (450) 0.7 (450.452)
2004.01
2007.01
698
M 160.920
61
(45)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (450) 0.7
2004.09
2007.02
698
45
(34)
coupe
SMART FORTWO coupe (450) 0.7 (450.330)
2004.01
2007.01
698
M 160.920
50
(37)
coupe
SMART FORTWO coupe (450) 0.7 (450.333)
2004.01
2007.01
698
M 160.920
75
(55)
coupe
SMART FORTWO coupe (450) 0.7 (450.335)
2004.01
2007.01
698
M 160.920
54
(40)
coupe
SMART FORTWO coupe (450) 0.7 (450.352, 450.332)
2004.01
2007.01
698
M 160.920
61
(45)
coupe
SMART FORTWO Cabrio (450) 0.8 CDI (450.401, 450.402, 450.403, 450.400)
2004.01
2007.01
799
OM 660 DE 8LA OM 660.940
41
(30)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) 0.8 CDi (451.400)
2007.01
799
OM 660.950
45
(33)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) 0.8 CDi (451.401)
2009.08
799
OM 660.951
54
(40)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (450) 0.8 CDI (450.300, 450.301, 450.302, 450.303, 450.306)
2004.01
2007.01
799
OM 660.940
41
(30)
coupe
SMART FORTWO coupe (450) 0.8 D (450.336)
2004.09
2006.12
799
45
(33)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) 0.8 CDi (451.300)
2007.01
799
OM 660.950
45
(33)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) 0.8 CDi (451.301)
2009.08
799
OM 660.951
54
(40)
coupe
SMART FORTWO Cabrio (451) 1.0 (451.431, 451.480)
2007.01
999
M 132.910
71
(52)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) 1.0 Brabus (451.433)
2008.01
999
M 132.930
98
(72)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) 1.0 Turbo (451.432)
2007.01
999
M 132.930
84
(62)
kabriolet
SMART FORTWO Cabrio (451) 1.0 Turbo Brabus (451.433)
2010.07
999
M 132.930
102
(75)
kabriolet
SMART FORTWO coupe (451) 1.0 (451.330, 451.334)
2007.01
999
M 132.910
61
(45)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) 1.0 (451.331, 451.380)
2007.01
999
M 132.910
71
(52)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) 1.0 Brabus (451.333)
2008.01
999
M 132.930
98
(72)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) 1.0 Turbo (451.332)
2007.01
999
M 132.930
84
(62)
coupe
SMART FORTWO coupe (451) 1.0 Turbo Brabus (451.333)
2010.07
999
M 132.930
102
(75)
coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Smart Fortwo

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W40 1l USVO

5W40 1l

API SP SN+
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
101.11 
zł
85.44
69.46 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W40 1l EVOLUTION

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.38 
zł
57.60
46.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W40 4l EDGE

0W40 4l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.27 
zł
266.93
217.02 zł
(66.73 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.02 
zł
51.78
42.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W40 1l 8100

0W40 1l

API SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
102.78 
zł
81.19
66.01 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l M-SUP syntetyczny

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.65 
zł
54.54
44.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l Leichtlauf High Tech

5W40 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.63 
zł
341.10
277.32 zł
(68.22 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 1l Leichtlauf High Tech

5W40 1l

API CF SM
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
99.81 
zł
85.84
69.79 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 1l Molygen

5W40 1l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
96.75 
zł
83.21
67.65 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W40 4l SYNPOWER

0W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
304.33 
zł
254.12
206.60 zł
(63.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SMART FORTWO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SMART FORTWO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SMART FORTWO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SMART FORTWO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SMART FORTWO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SMART FORTWO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SMART FORTWO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SMART FORTWO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SMART FORTWO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SMART FORTWO.