Od ponad 125 lat Castrol wyznacza standardy w świecie środków smarnych, zapewniając kierowcom niezawodną ochronę, maksymalną wydajność i innowacyjne rozwiązania dopasowane do każdej potrzeby. W ofercie marki znajdziesz oleje silnikowe do samochodów osobowych i motocykli, specjalistyczne produkty dla transportu ciężkiego oraz nowoczesne płyny i smary dla przemysłu. Niezależnie od tego, czy dbasz o swoje auto, flotę pojazdów czy linie produkcyjne – Castrol to marka, na której możesz polegać w każdych warunkach.

Castrol – lider w smarowaniu od 1899 roku

Historia Castrol sięga 1899 roku, kiedy Charles „Cheers” Wakefield założył własną firmę i podjął wyzwanie stworzenia oleju zdolnego pracować w ekstremalnych warunkach nowych silników samochodowych i lotniczych. Już na początku XX wieku marka zdobyła renomę dzięki innowacyjnym rozwiązaniom łączącym niezawodność z wysoką wydajnością. Dziś Castrol to globalny lider z centrami technologicznymi na całym świecie. Integralną częścią strategii firmy są partnerstwa z czołowymi producentami samochodów i motocykli, co pozwala na precyzyjne dopasowanie środków smarnych do konkretnych silników i przekładni. Zaangażowanie w motorsport, taki jak F1, MotoGP czy wyścig Isle of Man, potwierdza pozycję Castrol jako eksperta w dziedzinie olejów i smarów dla każdego rodzaju pojazdów.

Oleje silnikowe Castrol

Samochody osobowe

Oleje silnikowe Castrol do samochodów osobowych zapewniają niezawodną ochronę silnika i optymalną wydajność w każdych warunkach. Dzięki zaawansowanym technologiom smarowania chronią przed zużyciem, poprawiają efektywność paliwową i pomagają utrzymać silnik w doskonałej kondycji przez długie lata. Castrol to pewność, że Twój samochód działa bezpiecznie i sprawnie, niezależnie od przebiegu czy stylu jazdy.

Pojazdy użytkowe

Oleje Castrol dla pojazdów użytkowych to niezawodna ochrona w każdych warunkach. Zapewniają silnikom maksymalną trwałość i wydajność, nawet przy dużych obciążeniach i długich trasach. Dzięki nowoczesnym technologiom smarowania flota działa sprawnie, a pojazdy są gotowe do pracy przez cały czas.

Motocykle

Oleje Castrol do motocykli zapewniają silnikom pełną ochronę i maksymalną wydajność w każdych warunkach jazdy – chronią przed zużyciem i pomagają utrzymać optymalną moc oraz płynność działania skrzyni biegów – dzięki temu każda podróż, od codziennych tras po ekstremalne wyprawy, staje się pewna i bezpieczna. Castrol wspiera motocyklistów, którzy oczekują niezawodności i pełnej kontroli nad swoim pojazdem w każdej sytuacji.

Przemysł

Oleje przemysłowe Castrol zostały opracowane z myślą o ciężkich silnikach i flotach pojazdów użytkowych. Zapewniają maksymalną ochronę, długą żywotność silników i niezawodną pracę w trudnych warunkach – od dużych obciążeń po długie trasy. Dzięki nowoczesnym technologiom smarowania Castrol wspiera przemysł i transport w utrzymaniu efektywności oraz niezawodności maszyn i pojazdów.

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l EDGE

Nazwa Olej silnikowy
Lepkość 5W30
Pojemność [l] 4
OEM specyfikacja OPEL OV0401547-D30 OPEL OV0401547-G30 VW 505.00 RENAULT RN 0710 RENAULT RN 0700 BMW LL-04 MB 229.31 VW 505.01 VW 504.00 VW 507.00 MB 229.51 PORSCHE C30 MB 229.52
API SQ
ACEA C3
Linia produktowa EDGE
Przeznaczenie Osobowe
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.10 
zł
256.12
208.23 zł
(64.03 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l EDGE

Nazwa Olej silnikowy
Lepkość 5W30
Pojemność [l] 4
OEM specyfikacja OPEL OV0401547-D30 VW 505.00 VW 502.00 RENAULT RN 0710 RENAULT RN 0700 MB 229.31 VW 505.01 MB 229.51
API CF SN
ACEA C3
Linia produktowa EDGE
Przeznaczenie Osobowe
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.41 
zł
256.39
208.45 zł
(64.10 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 4l EDGE

Nazwa Olej silnikowy
Lepkość 0W20
Pojemność [l] 4
OEM specyfikacja MB 229.72 FORD M2C956 A1 VW 508.00 VW 509.00 PORSCHE C20 MB 229.71 BMW LL-17 FE+
ACEA C6 C5
Linia produktowa EDGE
Przeznaczenie Osobowe
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
330.86 
zł
294.13
239.13 zł
(73.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l MAGNATEC

Nazwa Olej silnikowy
Lepkość 5W40
Pojemność [l] 4
OEM specyfikacja RENAULT RN 0710 RENAULT RN 0700 BMW LL-04 MB 229.31 FIAT 9.55535 S2
API SN
ACEA C3
Linia produktowa MAGNATEC
Przeznaczenie Osobowe
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
174.89 
zł
155.48
126.41 zł
(38.87 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Castrol Engine Shampoo

Castrol Engine Shampoo to innowacyjny preparat czyszczący silnik, który usuwa nagromadzony osad, szlam i zanieczyszczenia powstałe w trakcie eksploatacji. Regularne stosowanie poprawia efektywność smarowania, przywraca optymalną wydajność silnika i pomaga utrzymać go w doskonałej kondycji. To szybki i bezpieczny sposób na przygotowanie silnika do wymiany oleju oraz na zachowanie jego niezawodności na dłużej.

Chemia motoryzacyjna Castrol

Chemia motoryzacyjna Castrol to linia produktów wspierających codzienną eksploatację auta. Obejmuje specjalistyczne środki czyszczące, dodatki do paliw i olejów oraz preparaty pielęgnacyjne, które pomagają utrzymać silnik i podzespoły w idealnej kondycji. Dzięki nim Twój samochód działa sprawniej, zużywa się wolniej i zachowuje pełną wydajność nawet w wymagających warunkach.

Odkryj więcej rozwiązań od Castrol

Oleje do skrzyń biegów

Oleje Castrol do skrzyń biegów zostały opracowane tak, aby zapewniać płynną zmianę przełożeń, niezawodną ochronę elementów przekładni i maksymalną trwałość całego układu napędowego. Redukują tarcie, minimalizują zużycie i wspierają wydajność nawet w trudnych warunkach jazdy – od codziennego użytkowania po intensywną eksploatację flotową.

Oleje do mostów napędowych

Oleje Castrol do mostów napędowych gwarantują niezawodną ochronę przekładni w warunkach dużych obciążeń. Skutecznie zmniejszają tarcie i zużycie, wspierając płynną i bezawaryjną pracę układu napędowego. Dzięki zaawansowanej formule utrzymują wysoką trwałość elementów mechanicznych, co przekłada się na dłuższą żywotność pojazdu i bezproblemową eksploatację.

Płyny hamulcowe

Płyny hamulcowe Castrol zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność układu hamulcowego. Dzięki wysokiej odporności na temperaturę i skutecznej ochronie przed korozją gwarantują stabilne działanie hamulców nawet w ekstremalnych warunkach. To pewność precyzyjnej reakcji i pełnej kontroli nad pojazdem w każdej sytuacji.

Płyny do układów chłodzenia

Płyny do układów chłodzenia Castrol skutecznie chronią silnik przed przegrzaniem i korozją, a jednocześnie zapewniają optymalną temperaturę pracy w każdych warunkach. Dzięki nowoczesnym formułom wydłużają żywotność podzespołów i wspierają niezawodną pracę całego układu chłodzenia – zarówno w codziennej eksploatacji, jak i w trudniejszych warunkach drogowych.

Smary

Smary Castrol zostały stworzone z myślą o niezawodnej ochronie elementów mechanicznych narażonych na wysokie obciążenia i tarcie. Zapewniają długotrwałą wydajność, zmniejszają zużycie i chronią przed korozją, co przekłada się na bezpieczną i bezproblemową pracę pojazdu. Dzięki szerokiej ofercie każdy użytkownik znajdzie smar dopasowany do konkretnych zastosowań – od codziennej eksploatacji po wymagające warunki pracy.

Bestseller

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W 1l TRANSMAX MANUAL

Nazwa Olej MTF
Lepkość 75W
Pojemność [l] 1
API GL-4
Linia produktowa TRANSMAX
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
63.38 
zł
57.87
47.05 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej do automatycznej skrzyni biegów 1l TRANSMAX CVT

Nazwa Olej ATF
Pojemność [l] 1
OEM specyfikacja QR019CHA QR019CHB QR425AHA INVECS II 4A/T MITSUBISHI MZ102658 MITSUBISHI MZ320261 MITSUBISHI MZ320262 MITSUBISHI MZ320288 MITSUBISHI S0001401 NISSAN KLE53-00002 NISSAN KLE53-00004 PSA 9735EF TOYOTA 08886-02503 TOYOTA 08886-02505 MB 236.20 NISSAN NS-2 BMW CVT EZL 799A VW G 052 180 A1 OPEL 19 40 713 FORD M2C933 A HONDA 08200-9006 HONDA 08260-99904 HONDA 08260-99907 TOYOTA 08886-02105 PEUGEOT 9735EF NISSAN NS-3 GM 19 40 713 FORD M2C928 A SUZUKI CVT GREEN 1 SUZUKI CVT GREEN 2
Linia produktowa TRANSMAX
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
73.11 
zł
66.75
54.27 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Płyn hamulcowy DOT4 DOT4 1l

Rodzaj DOT4
Pojemność [l] 1
Norma FMVSS 116 DOT4
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.14 
zł
61.07
49.65 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł