TRICO

Trico - pióra wycieraczek szkieletowe i bezszkieletowe

Historia firmy Trico zaczęła się pewnej deszczowej nocy w 1917 roku w amerykańskim mieście Buffalo, gdy John R. Oishei potrącił swoim automobilem rowerzystę. Kolizja tak wstrząsnęła kierowcą, że postanowił wynaleźć rozwiązanie problemu obniżonej widoczności podczas deszczu. Wkrótce założone przez niego przedsiębiorstwo jako pierwsze na świecie wprowadziło do masowej produkcji pióra wycieraczek samochodowych. Z czasem asortyment poszerzył się o kolejne modele, w ofercie znalazły się także automatyczne silniczki wycieraczek. W 1928 roku z otwarciem zakładu produkcyjnego w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się ekspansja firmy na rynki międzynarodowe; również tam wysokojakościowe i nowatorskie wycieraczki znalazły uznanie producentów samochodów. Trico było również jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które opracowały systemy spryskiwaczy w drugiej połowie lat 30. Powojenny rozwój technologii umożliwił firmie dalsze udoskonalanie produktów, których zalety nadal budziły zaufanie koncernów motoryzacyjnych – systemy czyszczenia szyb marki Trico stanowiły wyposażenie oryginalne wielu modeli amerykańskich samochodów. Obecnie silniczki, ramiona, pióra i spryskiwacze wytwarzane w ośmiu fabrykach należących do firmy sprzedawane są na niezależnych rynkach części zamiennych w ponad 50 krajach świata, a komponenty firmy Trico są elementem oryginalnego wyposażenia samochodów osobowych i ciężarowych wielu marek, między innymi Ford, Opel, Volkswagen i Toyota.

Kraj pochodzenia / siedziby: PL
Rok założenia firmy: 1917
Strona www (polska): http://www.trico.eu.com/pl/
Strona www (świat): http://www.tricoproducts.com/
Katalog producenta: http://www.trico.eu.com/pl/rynek-wtorny/wycieraczki-samochodowe-katalog/
Powiadom mnie o nowych produktach

Wpisz adres e-mail, powiadomimy Cię, gdy w naszej ofercie pojawią się nowe części samochodowe, czy akcesoria marki TRICO

Administratorem danych osobowych jest Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa, tel. 801 80 20 20, sekretariat@intercars.eu. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@intercars.eu

Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem otrzymywania newslettera, a ich niepodanie uniemożliwi jego otrzymywanie. Dane będą przetwarzane w celu wysyłania informacji marketingowych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora).

Dane będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.