Filtry


Dostępność


Cena



Producent

Rozmiar

Oleje / Płyny / Smary CASTROL

A~5090009

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W80 208l TRANSMAX AXLE syntetyczny

75W80 208l

API GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
11 825.27 
zł
11 044.80
8 979.51 zł
(53.10 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
OSTATNIE SZTUKI

CASTROL
Olej hydrauliczny 46 208l HYSPIN

46 208l

Przeznaczenie Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
4 szt.
Cena katalogowa  
3 426.71 
zł
3 326.90
2 704.80 zł
(15.99 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 208l MAGNATEC

5W30 208l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
9 szt.
Cena katalogowa  
8 011.90 
zł
7 523.17
6 116.40 zł
(36.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 208l EDGE

5W30 208l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
4 szt.
Cena katalogowa  
9 155.96 
zł
8 597.44
6 989.79 zł
(41.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów TRANSMAX Z LS 85W90 208L

85W90 208l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
4 szt.
Cena katalogowa  
8 140.24 
zł
7 602.99
6 181.29 zł
(36.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 85W140 208l TRANSMAX AXLE

85W140 208l

API GL-5
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
3 szt.
Cena katalogowa  
6 129.24 
zł
5 724.70
4 654.23 zł
(27.52 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Smar do łożysk SPHEEROL 18kg

Nazwa Smar do łożysk
Linia produktowa SPHEEROL
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Motocykle Autobusy Przemysł Quad
Do koszyka
(0)
3 szt.
Cena katalogowa  
1 148.54 
zł
1 002.67
815.18 zł
(55.70 zł/kg)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 208l GTX

5W30 208l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
7 062.93 
zł
6 632.09
5 391.94 zł
(31.89 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 208l MAGNATEC

0W30 208l

API SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
7 szt.
Cena katalogowa  
8 190.63 
zł
7 691.01
6 252.85 zł
(36.98 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 10W60 208l EDGE

10W60 208l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
2 szt.
Cena katalogowa  
9 433.98 
zł
8 858.51
7 202.04 zł
(42.59 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CASTROL
Olej silnikowy VECTON MULTICV1 10W30 208

10W30 208l

API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Przeznaczenie Ciężarowe Agro Autobusy
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
2 szt.
Cena katalogowa  
4 529.56 
zł
4 212.49
3 424.79 zł
(20.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy VECTON MULTICV2 10W40 5L

10W40 5l

API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CJ-4 CE
ACEA E3 E5 E2 E9
Przeznaczenie Ciężarowe Agro Autobusy
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
192.77 
zł
186.98
152.02 zł
(37.40 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CASTROL
Olej silnikowy 4T 20W50 CASTROL Power 1 1l 4T, API SN JASO MA-2 Mineralny

20W50 1l

API SN
Przeznaczenie Motocykle
Technologia bazy Mineralny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.00 
zł
50.00
40.65 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CASTROL
Olej silnikowy 4T 10W50 CASTROL Power 1 Ultimate 60l 4T, API SP JASO MA-2 Syntetyczny

10W50 60l

API SP
Przeznaczenie Motocykle
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
3 szt.
Cena katalogowa  
2 543.00 
zł
2 543.00
2 067.48 zł
(42.38 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów TRANSMAX M. EP 80W90 208

80W90 208l

API GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
4 325.65 
zł
4 040.16
3 284.68 zł
(19.42 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów TRANSMAX M LL 75W85 208

75W85 208l

API GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
8 651.29 
zł
8 080.30
6 569.35 zł
(38.85 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 80W 208l TRANSMAX MANUAL

80W 208l

API GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
4 578.61 
zł
4 276.43
3 476.77 zł
(20.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej hydrauliczny 46 208l HYSPIN

46 208l

Przeznaczenie Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
5 703.66 
zł
5 327.22
4 331.07 zł
(25.61 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej hydrauliczny 32 208l HYSPIN

32 208l

Przeznaczenie Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
4 947.10 
zł
4 620.59
3 756.58 zł
(22.21 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Oleje do przekladni manualnych 460 20l Alpha

460 20l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
709.60 
zł
662.76
538.83 zł
(33.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 60l MAGNATEC

0W20 60l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
1 szt.
Cena katalogowa  
2 664.87 
zł
2 502.31
2 034.40 zł
(41.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Smar do łożysk LMX

Nazwa Smar do łożysk
OEM specyfikacja MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Linia produktowa LMX
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Motocykle Autobusy Przemysł Quad
Do koszyka
(0)
1 szt.
Cena katalogowa  
3 379.78 
zł
2 950.55
2 398.82 zł
(118.02 zł/kg)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l EDGE

5W40 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.54 
zł
57.38
46.65 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 1l MAGNATEC

0W30 1l

API SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.43 
zł
53.73
43.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
80.54
65.48 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
ZESTAW 4 SZTUK

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4x5l EDGE

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 414.09 
zł
1 257.13
1 022.06 zł
(62.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 4l EDGE

0W30 4l

API SL CF
ACEA A1 B1 A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
300.72 
zł
267.34
217.35 zł
(66.84 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.53 
zł
41.36
33.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC

5W30 4l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.61 
zł
197.01
160.17 zł
(49.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 5l EDGE

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
353.54 
zł
314.30
255.53 zł
(62.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
poprzednia 9 z 12 następna

Oleje i chemia – czyli co pływa w żyłach Twojego samochodu 

Samochód to nie tylko części mechaniczne, które składają się na układ zawieszenia czy hamulcowy. To również wypełniające te układy płyny, bez których funkcjonowanie pojazdu byłoby niemożliwe. W zasadzie każdy ruchomy element części samochodowych wymaga jakiejś formy smarowania. Układy hydrauliczne, czyli np. układ hamulcowy lub hydrauliczne wspomaganie kierownicy, potrzebują cieczy do tego, aby w ogóle działać i wykonywać swoje zadania. 

Oleje i chemia są więc nieodzownym elementem każdego pojazdu. Pomagają wprawić tę skomplikowaną maszynę, jaką jest samochód, w ruch. Bez wątpienia uzasadnione jest więc przyrównanie skomplikowanego układu przewodów paliwowych, hamulcowych itp. z układem krwionośnym. 

Oleje silnikowe – najważniejszy płyn w każdym samochodzie 

Jednym z kluczowych płynów znajdującym się w każdej maszynie napędzanej silnikiem spalinowym, nie tylko w samochodach czy motocyklach, są oleje silnikowe. To one odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie jednostek napędowych.  

W dzisiejszych nowoczesnych silnikach tworzenie filmu olejowego i umożliwienie swobodnej pracy ruchomym elementom to nie są jedyne zadania, którym muszą sprostać oleje silnikowe. Dbają one między innymi również o kondycję pasków rozrządu, ponieważ coraz częściej stosowane są tak zwane mokre paski rozrządu, które wykonują swoją pracę w kąpieli olejowej. To znacząco wydłuża ich żywotność.  

Oprócz smarowania ruchomych części silnika olej odpowiada również za: 

  • odprowadzanie ciepła,
  • uszczelnianie elementów silnika,
  • utrzymanie silnika w czystości,
  • ochronę elementów silnika przed korozją.

Współczesne oleje to produkty wielozadaniowe. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze dobierać właściwy olej do danego typu jednostki. 

Wykorzystywane dzisiaj w silnikach spalinowych oleje syntetyczne będą najlepszym rozwiązaniem dla Twojego auta. Zapewniają one nieporównywalną do stosowanych dawniej olejów mineralnych ochronę silnika, nawet w pojazdach pracujących na co dzień w bardzo trudnych warunkach. 

Pamiętaj również, że przy dobieraniu oleju silnikowego dla Twojego samochodu, należy zwrócić szczególną uwagę na klasę lepkości potrzebnego Ci produktu. Od tego parametru zależy gęstość oleju, a ta z kolei ma znaczenie w zależności od tego, jaki silnik znajduje się w Twoim samochodzie. Wybór oleju zawsze warto skonsultować z mechanikiem lub sprawdzić, jaki produkt poleca producent auta. 

Dodatkowa chemia i inne oleje samochodowe 

Mimo tego, że współcześnie produkowane oleje zawierają mnóstwo dodatków i uszlachetniaczy, wielu kierowców decyduje się na stosowanie chemii motoryzacyjnej w postaci różnych dodatków do oleju. Są nimi m.in. ceramizery, mające za zadanie dodatkowo zabezpieczyć powierzchnie cylindrów przed uszkodzeniami. 

Na pokładzie samochodu znajdziesz również olej przekładniowy. Znajduje się on w skrzyni biegów, a jego zadaniem jest zapewnienie długiego i bezproblemowego jej działania. 

Oprócz olejów i rzecz jasna paliwa, w zasadzie powszechnie używany stał się również płyn AdBlue. Jest to wodny roztwór mocznika, który wtryskiwany jest do katalizatora, stosowanego w silnikach wysokoprężnych, w celu rozłożenia w nim szkodliwych dla środowiska tlenków azotu.  

Chociaż AdBlue jeszcze niedawno był zupełną nowością, dziś jego dystrybutory znajdziesz na niemal każdej stacji benzynowej obok tradycyjnych dystrybutorów z benzyną i ropą. Jest on przeznaczony do aut ciężarowych. Jeśli jesteś użytkownikiem samochodu osobowego, potrzebna będzie Ci mniejsza dawka preparatu. Taką możesz kupić w butelkach lub niewielkich kanistrach.  

Chemia samochodowa, czyli wszystkie płyny, które znajdziesz w aucie 

W każdym samochodzie znajduje się wiele rodzajów płynów. Oprócz smarów, olei przekładniowych czy płynu AdBlue można wyróżnić m.in.: 

  • płyn chłodniczy,
  • płyn hamulcowy, 
  • płyn do spryskiwaczy.

Cała wyżej wymieniona chemia samochodowa pozwala sprawnie funkcjonować wszystkim podzespołom. Bez płynu chłodniczego układ chłodzenia byłby kompletnie nieefektywny, co doprowadziłoby do przegrzania jednostki napędowej i w konsekwencji jej całkowitego zniszczenia. Natomiast bez płynu hamulcowego układ hamulcowy nie będzie w stanie wykonać swojej pracy i nie zatrzyma auta.  

Chociaż wyżej wymienione płyny to najważniejsze substancje znajdujące się w aucie, nie można zapomnieć o tym, że chemii motoryzacyjnej używa się również do dbania o swoje cztery kółka. Do tej kategorii można więc zaliczyć również wszelkiego rodzaju substancje stosowane w celu czyszczenia i zabezpieczania lakieru, plastikowych elementów kokpitu czy tekstylnych lub skórzanych elementów tapicerki. 

Bez zastosowania odpowiednich środków chemicznych niemałym wyzwaniem byłoby pozbycie się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Także umycie silnika w starszym samochodzie z gromadzonego latami brudu i nagaru byłoby zadaniem niemożliwym do wykonania. 

Najlepsze oleje i chemia sprawdzonych producentów w Inter Cars 

W ofercie Inter Cars znajdują się oleje i chemia sprawdzonych producentów. Znajdziesz u nas takie marki, jak np.: 

  • Fuchs Oil,
  • Castrol,
  • Ravenol,
  • Liqui Moly,
  • Comma,
  • Mobil,
  • Orlen,
  • Shell,
  • Valvoline.

Ponieważ oleje i chemia odgrywają w pojazdach mechanicznych bardzo ważną rolę, ich prawidłowy dobór jest niezwykle ważny. Od ich jakości zależy nie tylko bezproblemowe funkcjonowanie pojazdu, ale również bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. 

Pamiętaj więc, by oleje i chemia, które wybierasz, były jak najlepszej jakości. Właśnie takie produkty znajdziesz w sklepie Inter Cars – nie czekaj więc i zadbaj o swój samochód już teraz! 

Sekcja FAQ

Czy marka oleju ma znaczenie?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Przede wszystkim nie warto kupować olejów nieznanych producentów, nawet jeśli z pozoru spełniają stosowne normy. Bezpiecznym wyborem jest olej silnikowy znanej marki. I tutaj warto polecić nie tylko propozycje takich światowych potentatów, jak: Castrol, Shell, Total, Mobil, czy Elf, ale też bardziej niszowe marki (Comma, Gulf, Motul, Ravenol, Liqui Molly, Valvoline, Fuchs). Bezpieczne są też oleje silnikowe pochodzące z polskich rafinerii, czyli: Orlen, Lotos, Revline bądź Chempioil. Przy wyborze cenną wskazówką są certyfikaty producentów pojazdów.

Gdzie oddać zużyty olej silnikowy?

Niektóre stacje benzynowe czy warsztaty przyjmują zużyte oleje, ale formalnie nie mają takiego obowiązku. Żeby uniknąć kłopotów, dobrze jest zmienić olej w renomowanym warsztacie, który ma możliwość magazynowania i legalnej utylizacji.

Co to jest AdBlue?

AdBlue to rodzaj płynu, który jest niezbędny do działania układu SCR (systemu oczyszczania spalin w nowoczesnych dieslach). Kiedy w zbiorniku brakuje AdBlue, użytkownik otrzymuje stosowne powiadomienie, do tego w skrajnych sytuacjach nie da się uruchomić silnika.