Filtry

Przeznaczenie
Wybierz ...
Klasa lepkości SAE
Wybierz ...
Specyfikacja ACEA
Wybierz ...
Specyfikacja API
Wybierz ...
Pojemność
Wybierz ...
Norma
Wybierz ...

Dostępność


Cena



Producent

Pojemność (l)

Nazwa

Lepkość

Pojemność [l]

API

ACEA

Przeznaczenie

Technologia bazy

Oleje silnikowe 0W30 5l

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN+
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.84 
zł
291.25
236.79 zł
(58.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

API SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
317.50 
zł
298.45
242.64 zł
(59.69 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 5l MAGNATEC

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
289.28 
zł
257.17
209.08 zł
(51.43 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 5l 8100

0W30 5l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
469.50 
zł
370.91
301.55 zł
(74.18 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 5l SYNPOWER

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
440.65 
zł
367.94
299.14 zł
(73.59 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 5l SPECIFIC

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
475.28 
zł
375.47
305.26 zł
(75.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 5l SYNPOWER

0W30 5l

API SP
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
407.18 
zł
340.00
276.42 zł
(68.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

RAVENOL
Olej silnikowy Cleansynto 0W30

0W30 5l

API SP RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.03 
zł
308.45
250.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy CH U. LRS 0W30 5L PL

0W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
255.02 
zł
224.16
182.24 zł
(44.83 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz

0W30 5l

API SL
ACEA A5 B5 B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
291.81 
zł
274.30
223.01 zł
(54.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4310

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
527.93 
zł
454.02
369.12 zł
(90.80 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l Special TEC V

0W30 5l

ACEA B7 A7
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
428.03 
zł
368.10
299.27 zł
(73.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l Synthoil Longtime

0W30 5l

API CF SM
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
442.30 
zł
380.38
309.25 zł
(76.08 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W30 5l TITAN

0W30 5l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA A5 B5 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
384.04 
zł
380.21
309.11 zł
(76.04 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 5l 8100

0W30 5l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
491.29 
zł
388.11
315.54 zł
(77.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 5l 8100

0W30 5l

API SP ILSAC GF-6A RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
474.26 
zł
374.67
304.61 zł
(74.93 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 0W30 5l Quartz INEO

0W30 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
364.35 
zł
342.49
278.45 zł
(68.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy TITAN GT1 P.2312 0W30 5L

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
484.99 
zł
480.14
390.36 zł
(96.03 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W30 5l TITAN

0W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
371.12 
zł
367.40
298.70 zł
(73.48 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W30 5l TITAN

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
367.24 
zł
363.56
295.58 zł
(72.71 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

ORLEN
Olej silnikowy 0W30 5l syntetyczny

0W30 5l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
397.18 
zł
381.29
309.99 zł
(76.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 5l SPECIFIC

0W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
750.41 
zł
592.82
481.97 zł
(118.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W30 5l USVO

0W30 5l

API CF SN
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
555.95 
zł
469.77
381.93 zł
(93.95 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W30 5l TITAN syntetyczny

0W30 5l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
449.47 
zł
444.98
361.77 zł
(89.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

OE MAZDA
Olej silnikowy 0W30 5l

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
417.47 
zł
417.47
339.41 zł
(83.49 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

RAVENOL
Olej silnikowy 0W30 5l

0W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
437.08 
zł
369.33
300.27 zł
(73.87 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 5l SYNPOWER

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
370.67 
zł
309.52
251.64 zł
(61.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W30 5l Mobil 1

0W30 5l

API SL SN SQ
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny partner
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
353.13 
zł
295.57
240.30 zł
(59.11 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l Special TEC F

0W30 5l

API SN
ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
471.05 
zł
405.10
329.35 zł
(81.02 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
1 z 2 następna

Olej silnikowy 0W30 – niezawodna ochrona silnika w każdych warunkach

Wielu kierowców zastanawia się, jaki olej silnikowy wybrać do swojego auta. Oleje samochodowe odpowiadają przecież za wydajność i ochronę jednostki napędowej, zatem wybór nie może być kwestią przypadku. Obecnie olej 0W30 to jeden z najczęściej wybieranych produktów przez kierowców, którzy oczekują najwyższej jakości i niezawodności. Ten olej silnikowy klasy został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych silnikach benzynowych i diesla, w tym jednostkach z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz filtrami cząstek stałych. Jego właściwości smarne minimalizują tarcie, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i wydłużenie żywotności silnika. Jeśli szukasz oleju, który zapewni Twojemu pojazdowi ochronę w ekstremalnych warunkach pracy, olej silnikowy 0W-30 będzie doskonałym wyborem. I właśnie oleje SAE 0W30 będą bohaterami naszego poradnika. Oleje Mobil, oleje Liqui Moly, oleje Valvoline, oleje Motul, oleje Shell czy oleje Fuchs: cenionych marek, które znane są z najbardziej zaawansowanych technologii. 

Wybierając olej silnikowy 0W30, inwestujesz w produkt, który spełnia rygorystyczne normy ACEA i API. Dzięki temu masz pewność, że Twój silnik będzie chroniony przed zużyciem, osadami i korozją. Przypomnijmy, że oleje tej klasy są szczególnie polecane do samochodów wyposażonych w katalizatory oraz filtry cząstek stałych, gdzie precyzyjne smarowanie jest kluczowe dla prawidłowego działania układu wydechowego. Co więcej, olej 0W30 jest produkowany w oparciu o bazy syntetyczne, co gwarantuje trwałość i odporność na zmienne warunki eksploatacji. To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w codziennej jeździe, jak i podczas długich tras.

Co oznacza lepkość 0W30? Wyjaśnienie parametrów

Lepkość oleju silnikowego 0W30 to parametr, który określa jego zdolność do pracy w różnych temperaturach. Litera „W” w nazwie oznacza „Winter” i wskazuje na właściwości oleju w niskich temperaturach. Liczba „0” przed literą oznacza, że olej zachowuje płynność nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, co ułatwia rozruch silnika przy -35°C. Z kolei liczba „30” określa lepkość oleju w wysokich temperaturach, zapewniając skuteczne smarowanie podczas intensywnej pracy silnika. Dzięki temu olej 0W30 jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w różnych warunkach klimatycznych.

Produkowany w oparciu o bazy syntetyczne olej 0W30 charakteryzuje się wyjątkową stabilnością termiczną. Oznacza to, że jego właściwości smarne nie zmieniają się nawet podczas długotrwałej pracy w wysokich temperaturach. Tego typu oleje są szczególnie polecane do nowoczesnych jednostek napędowych, które wymagają precyzyjnego smarowania w ekstremalnych warunkach pracy. Co więcej, olej 0W30 zapewnia doskonałe smarowanie, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i wydłużenie żywotności silnika. To wybór, który gwarantuje ochronę i wydajność na najwyższym poziomie.

Oleje 0W30 – szeroki wybór producentów i zastosowań

Na rynku znajdziesz oleje 0W30 od wielu renomowanych producentów, takich jak: Fuchs, Castrol, Shell, Motul, Total, Valvoline czy Liqui Moly. Każda z tych marek oferuje produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości i są rekomendowane przez producentów samochodów. Popularne linie, takie jak: oleje Castrol Magnatec, Shell Helix Ultra ECT,  Motul 8100 czy Total Quartz Ineo, to gwarancja niezawodności i wydajności. Oleje 0W30 są przeznaczone do nowoczesnych silników benzynowych i diesla, w tym jednostek z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz filtrami DPF/FAP. Dzięki wybornym właściwościom smarnym minimalizują tarcie, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i wydłużenie żywotności silnika.

Olej 0W-30 znajduje zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów, od samochodów osobowych po SUV-y i lekkie samochody dostawcze. Jest szczególnie polecany do jednostek napędowych, które wymagają oleju syntetycznego o wysokiej wydajności. Co więcej, oleje tej klasy są kompatybilne z nowoczesnymi systemami oczyszczania spalin, co czyni je idealnym wyborem do pojazdów spełniających rygorystyczne normy emisji. Wybierając olej silnikowy wykonany w technologii syntetycznej, masz pewność, że Twój silnik będzie chroniony w każdych warunkach eksploatacji. Co warto przypomnieć, ten olej stosowany jest zarówno w silnikach zasilanych benzyną, jak i olejem napędowym.

Jaki olej silnikowy wybrać – różne pojemności do różnych potrzeb

Olej silnikowy 0W30 dostępny jest w wielu wariantach pojemności, takich jak 1 l, 4 l, 5 l, 60 l czy 208 l. Mniejsze opakowania, jak 1 l, są idealne na dolewkę, szczególnie podczas długich tras, gdzie liczy się szybka reakcja na ewentualne braki oleju. Z kolei większe pojemności, takie jak 20 l, 60 l czy 208 l, są polecane do warsztatów samochodowych, gdzie liczą się ekonomia i wygoda użytkowania. Oleje 0W30 występują w różnych liniach produktowych, takich jak: Motul 8100 X-Clean, Total Quartz First Ineo, czy Shell Helix Ultra ECT, co pozwala na dopasowanie produktu do specyficznych wymagań silnika.

Bez względu na to, czy potrzebujesz oleju do codziennej eksploatacji, czy do profesjonalnych zastosowań, znajdziesz odpowiedni produkt w tej kategorii. Oleje 0W30 są dostępne w różnych wariantach, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki szerokiemu wyborowi pojemności i linii produktowych możesz łatwo dopasować olej do swoich potrzeb. To rozwiązanie, które gwarantuje niezawodność i wydajność w każdych warunkach.

Oryginalne oleje Mobil, Valvoline, Motul, Shell, Total, Castrol, Elf, Gulf 0W30 w Inter Cars – gwarancja jakości

W naszym sklepie Inter Cars znajdziesz wyłącznie oryginalne oleje silnikowe 0-W30, pochodzące z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych. Produkty, takie jak olej Castrol Edge 0W30, Shell Helix Ultra ECT 0W30 czy Motul 8100 X-Clean, to gwarancja najwyższej jakości i niezawodności. Oleje te są produkowane w oparciu o bazy syntetyczne, co zapewnia ich trwałość i odporność na ekstremalne warunki pracy. Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych, które spełniają wymagania nowoczesnych silników benzynowych i diesla. Kupując w Inter Cars, masz pewność, że inwestujesz w produkty, które zapewniają doskonałe smarowanie, ochronę i wydajność Twojego pojazdu.  Jak zapewne się domyślasz, nasza oferta obejmuje więcej marek, niż wymieniona w nagłówku ósemka. Masz więc wybór. 

Oczywiście w Inter Cars znajdziesz też oleje silnikowe o innych klasach lepkości: np. 5W40, 5W30, 10W40 czy 15W50. Mamy nie tylko oleje silnikowe, ale też oleje hydrauliczne czy oleje przekładniowe. Przy wyborze konkretnego produktu warto stosować się zarówno do wytycznych API, SAE i ACEA, jak i do rekomendacji producentów samochodów (np. VW 504.00, Renault RN 0700/RN 0710, Ford M2C950 A, Fiat 9.55535 GS1 czy MB 229.31). Dla najbardziej wymagających polecamy oleje silnikowe klasy premium, które dominują w naszej ofercie.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o olej syntetyczny 0W30

Czy można mieszać olej 5W30 z 0W30?  

Mieszanie olejów o różnych klasach lepkości, takich jak 5W-30 i 0W30, nie jest zalecane. Może to wpłynąć na właściwości smarne i ochronne oleju, co w konsekwencji może zaszkodzić silnikowi. Zawsze warto stosować olej zgodny z zaleceniami producenta pojazdu.

Czym się różni olej 0W30 od 5W30?  

Olej 0W30 ma lepszą płynność w niskich temperaturach niż 5W30, co ułatwia rozruch silnika zimą. Oba oleje zapewniają podobną ochronę w wysokich temperaturach, ale 0W30 jest bardziej uniwersalny w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Który olej lepszy: 0W30 czy 5W30?  

Wybór między 0W30 a 5W30 zależy od warunków eksploatacji i zaleceń producenta pojazdu. Jeśli często jeździsz w niskich temperaturach, 0W30 będzie lepszym wyborem. W przypadku umiarkowanego klimatu oba oleje sprawdzą się równie dobrze.

Olej 0W30: do jakich silników?  

Olej 0W30 jest przeznaczony do nowoczesnych silników benzynowych i diesla, w tym jednostek z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz filtrami cząstek stałych. Sprawdza się w pojazdach osobowych, SUV-ach oraz lekkich samochodach dostawczych.

Jakie są opinie o oleju 0W30?  

Właściwie każdy markowy olej 0W30 opinie zbiera bardzo pozytywne. Kierowcy doceniają jego uniwersalność, doskonałe właściwości smarne oraz wydajność w trudnych warunkach. Jest to jeden z najczęściej wybieranych olejów do nowoczesnych silników.

Czy olej 0W30 zmniejsza zużycie paliwa?  

Tak, olej 0W30 może przyczynić się do zmniejszenia zużycia paliwa dzięki swojej niskiej lepkości, która redukuje opory pracy silnika. To rozwiązanie idealne dla osób, które szukają oszczędności i ekologicznych rozwiązań.