Filtry

Przeznaczenie
Wybierz ...
Klasa lepkości SAE
Wybierz ...
Specyfikacja ACEA
Wybierz ...
Specyfikacja API
Wybierz ...
Pojemność
Wybierz ...
Norma
Wybierz ...

Dostępność


Cena



Producent

Pojemność (l)

Nazwa

Lepkość

Pojemność [l]

OEM specyfikacja

API

ACEA

Przeznaczenie

Sposób aplikacji

Technologia bazy

Oferta

Oleje silnikowe 10W60

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Oleje sportowe

MOTUL
Olej silnikowy 10W60 4l 8100

10W60 4l

Do koszyka
5.0
(2)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
338.52 
zł
267.43
217.42 zł
(66.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Oleje sportowe

SHELL
Olej silnikowy 10W60 1l Helix

10W60 1l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
73.22 
zł
70.29
57.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

ELF
Olej silnikowy 4T 10W60 ELF Moto 4 Race 1l 4T, API SN JASO MA-2 Syntetyczny

10W60 1l

API SN
Przeznaczenie Motocykle
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
66.86 
zł
66.86
54.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

ELF
Olej silnikowy 4T 10W60 ELF Moto 4 Race 4l 4T, API SN JASO MA-2 Syntetyczny

10W60 4l

API SN
Przeznaczenie Motocykle
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
>9 szt.
Cena katalogowa  
222.88 
zł
222.88
181.20 zł
(55.72 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

ELF
Olej silnikowy HTX 860 10W60 5L

10W60 5l

Przeznaczenie Motocykle
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny dystrybutor
Gwarancja jakości Inter Cars
Planowane doręczenie w piątek
8 szt.
Cena katalogowa  
542.13 
zł
542.13
440.76 zł
(108.43 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 10W60 20l Mobil 1 syntetyczny

10W60 20l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Oficjalny partner
Gwarancja jakości Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
1 382.03 
zł
1 312.93
1 067.42 zł
(65.65 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Mobil - konkurs 2026
Oleje sportowe

SHELL
Olej silnikowy 10W60 4l Helix

10W60 4l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
278.24 
zł
267.11
217.16 zł
(66.78 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Oleje sportowe

SHELL
Olej silnikowy 10W60 20l Helix

10W60 20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
1 197.52 
zł
1 137.64
924.91 zł
(56.88 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

VALVOLINE
Olej silnikowy VR1 RACING 10W60 208L

10W60 208l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
11 961.23 
zł
11 363.17
9 238.35 zł
(54.63 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
poprzednia 2 z 2

Olej 10W60 – niezawodny wybór do wymagających silników

Olej silnikowy 10W60 to produkt, który wyróżnia się na tle innych olejów smarnych dzięki swojej wszechstronności i wyjątkowym właściwościom. Stworzony z myślą o silnikach pracujących w ekstremalnych warunkach, doskonale sprawdza się zarówno w samochodach sportowych, jak i motocyklach. Jeśli szukasz rozwiązania, które zapewni stabilny film olejowy i ochroni Twój silnik przed zużyciem, olej 10W60 jest odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego ma kluczowe znaczenie dla pracy silnika, szczególnie w pojazdach wyczynowych, które są narażone na intensywne obciążenia. Olej 10W60 jest często rekomendowany przez producentów samochodów sportowych oraz motocykli, ponieważ jego właściwości pozwalają na utrzymanie optymalnej pracy silnika nawet w najbardziej wymagających warunkach. To też rozwiązanie cenione przez amatorów tuningu i sportu motorowego, w tym wyścigów i rajdów. W naszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie 10W60 jaki to olej?

Co oznacza lepkość 10W60?

Lepkość oleju silnikowego to kluczowy parametr, który określa jego zdolność do pracy w różnych temperaturach. W przypadku oleju 10W60 litera „W” oznacza „Winter” – czyli zdolność oleju do pracy w niskich temperaturach. Liczba przed „W” (10) wskazuje na lepkość oleju w zimnych warunkach, a liczba po „W” (60) określa jego lepkość w wysokich temperaturach.

Olej 10W60 jest idealny do silników pracujących w ekstremalnych warunkach – zarówno w niskich temperaturach, jak i podczas intensywnej eksploatacji w upale. Zakres temperatur, w których ten olej działa efektywnie, wynosi od -30°C do ponad 50°C. Dzięki temu jest to produkt, który sprawdzi się w silnikach benzynowych i diesel, w tym w jednostkach wyczynowych, sportowych oraz w silnikach wymagających wysokiej ochrony. Co ciekawe, olej 10W60 do zużytego silnika także jest interesującą opcją: tu szczególnie polecane do starszych pojazdów są oleje półsyntetyczne. 

Oleje silnikowe 10W60 – szeroki wybór producentów: Shell, Liqui Moly, Motul, Valvoline czy Ravenol

Na rynku dostępne są oleje 10W60 od wielu renomowanych producentów, którzy oferują produkty klasy premium. Wśród marek godnych uwagi znajdują się między innymi: Liqui Moly, Castrol, Elf, Ravenol, Chempioil, Motul, Valvoline czy Elf. Te marki znane są od lat także z produkcji środków smarnych odpornych na przenoszenie wysokich obciążeń. Także znane z produkcji olejów do silników sportowych. 

Korzyści z zastosowania oleju silnikowego klasy premium 10W60

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego ma kluczowe znaczenie dla pracy silnika. Olej 10W60 zapewnia:

  • Ochronę przed zużyciem i korozją, nawet w ekstremalnych warunkach, co jest szczególnie istotne w silnikach wyczynowych i sportowych.
  • Stabilny film olejowy, który minimalizuje tarcie i wydłuża żywotność silnika, co jest kluczowe w mocno obciążonych silnikach.
  • Komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, dzięki płynnej pracy silnika i wysokiej odporności na wysokie temperatury.

Regularna wymiana oleju silnikowego jest równie ważna, co jego dobór. Zaleca się wymianę oleju razem z filtrem, aby zapewnić maksymalną ochronę jednostki napędowej, szczególnie w samochodach sportowych i wyczynowych. Skrócenie interwałów olejowych, nawet jeśli producent auta pozwala na dłuższe przerwy, może znacząco wpłynąć na trwałość silnika i jego osiągi.

Półsyntetyczny  czy syntetyczny olej silnikowy – który wybrać?

Olej 10W60 dostępny jest zarówno w wersji w pełni syntetycznej, jak i półsyntetycznej. W pełni syntetyczny olej silnikowy wyczynowy sprawdzi się w silnikach benzynowych i diesel, które pracują pod dużym obciążeniem i wysokimi temperaturami. Z kolei półsyntetyczny olej silnikowy jest dobrym wyborem do starszych jednostek napędowych lub silników o mniejszej intensywności pracy. Na przykład Valvoline ACEA 10W-60 VR1 Racing to  półsyntetyczny olej silnikowy do samochodów sportowych (co ciekawe, ta linia olejów obejmuje też oleje syntetyczne). Natomiast syntetyczny olej Ravenol HVS świetnie sprawdza się w autach z dużymi przebiegami, które wymagają wydajnego środka smarnego. 

Wybór odpowiedniego rodzaju oleju zależy od specyfiki silnika oraz warunków jego eksploatacji. W przypadku silników wymagających mocnego smarowania w ekstremalnych warunkach najlepszym wyborem będzie pełny syntetyk. 

Oleje motocyklowe 10W60 – co je wyróżnia?

Olej 10W60 do motocykli różni się od olejów samochodowych. Motocykle wymagają olejów, które nie tylko smarują silnik, ale także skrzynię biegów i sprzęgło. Oleje motocyklowe 10W60, takie jak Motul 7100, są zaprojektowane tak, aby sprostać tym wymaganiom, zapewniając wysoką lepkość i wytrzymałość filmu olejowego nawet podczas ekstremalnych wyścigów i jazdy wyczynowej. Dzięki wysokiej lepkości,oleje motocyklowe 10W60 zapewniają stabilny film olejowy, który chroni silnik przed zużyciem, nawet podczas intensywnej jazdy w ekstremalnych warunkach. Są idealne do motocykli wyczynowych, sportowych i rajdowych, które pracują w wysokich temperaturach i pod dużym obciążeniem.

Oleje motocyklowe i do samochodów wyczynowych i sportowych 10W60 kupisz w Inter Cars

Inter Cars to miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór olejów silnikowych 10W60. Sklep oferuje wyłącznie oryginalne produkty, pochodzące z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych. Wśród dostępnych olejów znajdują się: Shell Helix Ultra Racing 10W60, Valvoline VR1 Racing 10W60, Castrol Edge 10W60, Motul 7100 10W60, Ravenol HVS High Viscosity Synto Oil SAE 10W-60, Liqui Moly Off Road Race 10W-60 czy Chempioil Ultra 10W60. Kupując w Inter Cars, masz pewność, że wybierasz produkty najwyższej jakości, które zapewnią Twojemu silnikowi optymalną ochronę i maksymalne osiągi. Możesz też liczyć na fachowe doradztwo. Oczywiście w naszej ofercie znajdziesz też inne oleje do samochodów osobowych, ciężarówek, łodzi czy motocykli. Jeśli chodzi o oleje silnikowe, tą są między innymi 5w30, 0W20, 10W40, 0W8, 15W40, 5W50 czy 0W25. Są też oleje przekładniowe oraz oleje hydrauliczne. 

Sekcja FAQ

10W60 – jaki to olej?

Olej 10W60 to pełny syntetyczny lub półsyntetyczny olej silnikowy o wysokiej lepkości, przeznaczony do silników wyczynowych, sportowych, a także do silników wymagających mocnego smarowania w ekstremalnych warunkach.

Olej 10W60: do jakich silników?

Olej 10W60 stosuje się w silnikach mocno obciążonych, wyczynowych i sportowych, szczególnie w samochodach sportowych, wyścigowych, rajdowych oraz w silnikach motocykli wyczynowych i sportowych.

Czy olej 10W60 nadaje się do zużytego silnika?

Tak, olej 10W60 może być stosowany w zużytych silnikach, ponieważ jego wysoka lepkość pomaga zminimalizować zużycie i poprawić pracę jednostki napędowej, szczególnie w silnikach wymagających wysokiej ochrony.

Jakie są opinie użytkowników o oleju 10W60?

Silnikowy olej 10W60 opinie zbiera bardzo pozytywne, szczególnie wśród kierowców i mechaników zajmujących się wyczynowymi i sportowymi silnikami. Użytkownicy cenią sobie jego zdolność do pracy w ekstremalnych warunkach, zapewniając ochronę i stabilność filmu olejowego nawet w najbardziej wymagających silnikach.

Olej 10W60: zastosowanie?

Olej 10W60 znajduje zastosowanie w samochodach sportowych, wyczynowych, rajdowych, a także w motocyklach wyczynowych i sportowych, gdzie wymagana jest wysoka odporność na wysokie temperatury i ekstremalne obciążenia.

Czy olej 10W60 jest odpowiedni do diesla?

Tak, olej 10W60 jest odpowiedni do silników diesel, zwłaszcza tych pracujących pod dużym obciążeniem i w wysokich temperaturach, często stosowany w silnikach wyczynowych i sportowych. Oczywiście dobierając olej, należy stosować się do wytycznych producenta samochodu. Często przecież ten sam olej pasuje i do diesla (także z DPF czy FAP), i do benzyny.