Oleje silnikowe do ALFA-ROMEO 156

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 48 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.6 16V T.SPARK (932.A4, 932.A4100)
1997.09
2005.09
1598
AR 32102 AR 32103 AR 32104 AR 67601
120
(88)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.6 16V T.SPARK (932A4)
1997.09
2005.09
1598
AR 32102
112
(82)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.6 16V T.SPARK (932A4)
2000.01
2005.09
1598
AR 32102
112
(82)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.6 16V T.SPARK. (932B4100)
2000.05
2006.05
1598
AR 32102 AR 32103 AR 32104 AR 67601
120
(88)
Kombi
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.8 16V T.SPARK (932.A3)
1997.09
2000.10
1747
AR 32201
144
(106)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.8 16V T.SPARK (932.A3100)
1997.09
2005.09
1747
AR 32205
140
(103)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.8 16V T.SPARK (932A3)
2000.05
2000.10
1747
AR 32201
144
(106)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.8 16V T.SPARK (932B31__)
1997.02
2006.05
1747
AR 32205
140
(103)
Kombi
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD (932.A2B00, 932.A2C00)
2001.05
2005.09
1910
937 A2.000
115
(85)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD (932.A2B00)
2000.10
2001.05
1910
AR 37101
110
(81)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD (932.AXN00, 932.BXE00)
2004.07
2005.09
1910
937 A5.000
150
(110)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00)
2002.11
2004.11
1910
192 B1.000
136
(100)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD (932AXE00)
2003.11
2005.09
1910
937 A4.000
126
(93)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD (932B2)
1997.09
2000.10
1910
AR 32302
105
(77)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 1.9 JTD 16V (932AXE00)
2002.11
2005.09
1910
192 A5.000
140
(103)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Crosswagon Q4 1.9 JTD 16V
2004.01
2006.12
1910
937 A5.000
150
(110)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932.B2B00)
2000.10
2001.05
1910
AR 37101
110
(81)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932B2)
2000.05
2000.10
1910
AR 32302
105
(77)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932B2B, 932B2C)
2001.05
2006.05
1910
937 A2.000
115
(85)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00, 932BXN00)
2005.03
2006.05
1910
937 A5.000
150
(110)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00)
2002.11
2004.11
1910
192 B1.000
136
(100)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD (932BXE00)
2003.11
2006.05
1910
937 A4.000
126
(93)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD 16V (932BXE00)
2002.11
2006.05
1910
192 A5.000
140
(103)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 1.9 JTD 16V Q4 (932BXN20)
2004.07
2006.05
1910
937 A5.000
150
(110)
Kombi
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A2)
1997.09
2002.06
1970
AR 32301 AR 32310
155
(114)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A21__)
2000.10
2002.03
1970
AR 32310
150
(110)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.0 JTS (932AXA)
2002.03
2005.09
1970
937 A1.000
166
(122)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.0 JTS (932AXD00, 932AXD01)
2001.03
2005.09
1970
932 A2.000
162
(119)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.0 16V T.SPARK (932A2)
2000.05
2002.06
1970
AR 32301 AR 32310
155
(114)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.0 16V T.SPARK (932B21__)
2000.10
2002.03
1970
AR 32310
150
(110)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXA)
2002.03
2006.05
1970
937 A1.000
166
(122)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.0 JTS (932BXD00, 932BXD01)
2002.03
2006.05
1970
932 A2.000
162
(119)
Kombi
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.4 JTD (932A1B__)
2000.10
2005.09
2387
839 A6.000
140
(103)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.4 JTD (932AXC)
2002.03
2005.09
2387
841 C000
150
(110)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.4 JTD (932AXF00)
2003.06
2005.09
2387
841 M.000 841 N.000
163
(120)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.4 JTD (932AXF00)
2003.10
2005.09
2387
841 G.000
175
(129)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.4 JTD (932B1)
1997.09
2003.09
2387
AR 32501
136
(100)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932.B1B00)
2000.10
2006.05
2387
839 A6.000
140
(103)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932.BXC00)
2002.03
2006.05
2387
841 C000
150
(110)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932B1)
2000.05
2003.09
2387
AR 32501
136
(100)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932BXF00)
2003.06
2006.05
2387
841 M.000 841 N.000
163
(120)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.4 JTD (932BXF00)
2003.10
2006.05
2387
841 G.000
175
(129)
Kombi
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.5 V6 24V (932A1)
1997.09
2002.09
2492
AR 32401 AR 32402
190
(140)
Sedan
ALFA ROMEO 156 (932_) 2.5 V6 24V (932A11_)
2000.10
2005.09
2492
AR 32405
192
(141)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.5 V6 24V (932A1)
1997.02
2003.08
2492
AR 32401
190
(140)
Kombi
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 2.5 V6 24V (932B1100)
1997.02
2006.05
2492
AR 32405
192
(141)
Kombi
ALFA ROMEO 156 (932_) 3.2 GTA (932AXB)
2002.03
2005.09
3179
932 A.000
250
(184)
Sedan
ALFA ROMEO 156 Sportwagon (932_) 3.2 GTA (932.BXB00)
2002.03
2006.05
3179
932 A.000
250
(184)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Alfa-romeo 156
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 10W40 1l EVOLUTION

10W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.18 
zł
43.82
35.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: ALFA-ROMEO 156 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: ALFA-ROMEO 156 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: ALFA-ROMEO 156 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: ALFA-ROMEO 156 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: ALFA-ROMEO 156, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: ALFA-ROMEO 156?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: ALFA-ROMEO 156? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: ALFA-ROMEO 156, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: ALFA-ROMEO 156 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: ALFA-ROMEO 156.