Oleje silnikowe do JAGUAR XF

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 56 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
JAGUAR XF II (X260) 2.0
2017.03
1997
PT204
250
(184)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0
2017.06
1997
PT204
300
(221)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0
2017.03
1997
PT204
200
(147)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 AWD
2017.09
1997
PT204
300
(221)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 AWD
2017.03
1997
PT204
250
(184)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D200 MHEV
2020.11
1997
204DTY(AJ21D4)
204
(150)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D200 MHEV AWD
2020.11
1997
204DTY(AJ21D4)
204
(150)
Sedan
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0
2017.07
1997
PT204
200
(147)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0
2017.07
1997
PT204
250
(184)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 AWD
2020.11
1997
PT204
250
(184)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 AWD
2018.08
1997
PT204
300
(221)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 D200 MHEV
2020.11
1997
204DTY(AJ21D4)
204
(150)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 D200 MHEV AWD
2020.11
1997
204DTY(AJ21D4)
204
(150)
Kombi
JAGUAR XF I (X250) 2.0
2012.06
2015.04
1999
204PT
241
(177)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0
2015.05
1999
204PT
241
(177)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D
2015.05
1999
204DTD 204DTH
163
(120)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D
2017.03
1999
204DTA
241
(177)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D
2015.05
1999
204DTD 204DTH
180
(132)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D AWD
2016.03
1999
204DTD 204DTH
180
(132)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 2.0 D AWD
2017.03
1999
204DTA
241
(177)
Sedan
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 2.0 T
2013.08
2015.12
1999
204PT
240
(177)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 D
2017.07
1999
204DTD 204DTH
180
(132)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 D
2017.07
1999
204DTD 204DTH
163
(120)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 D AWD
2017.07
1999
204DTD 204DTH
180
(132)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 2.0 D AWD
2017.07
1999
204DTA
241
(177)
Kombi
JAGUAR XF I (X250) 2.2 D
2012.03
2015.04
2179
224DT
200
(147)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 2.2 D
2011.04
2015.04
2179
224DT
163
(120)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 2.2 D
2011.05
2015.04
2179
224DT
190
(140)
Sedan
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 2.2 D
2012.09
2014.04
2179
224DT
163
(120)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 2.2 D
2012.09
2014.04
2179
224DT
200
(147)
Kombi
JAGUAR XF I (X250) 2.7 D
2008.03
2015.04
2720
7G
207
(152)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 3.0
2008.03
2015.04
2967
FG(AJV6)
238
(175)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 3.0 D
2009.03
2015.04
2993
306DT
275
(202)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 3.0 D
2009.03
2015.04
2993
306DT
211
(155)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 3.0 D
2009.03
2015.04
2993
306DT
241
(177)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 3.0 D
2015.05
2993
306DT
300
(221)
Sedan
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 3.0 D
2012.09
2014.04
2993
306DT
275
(202)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 3.0 D
2012.09
2014.04
2993
306DT
241
(177)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 3.0 D
2017.07
2993
306DT
300
(221)
Kombi
JAGUAR XF I (X250) 3.0
2012.03
2015.04
2995
306PS
340
(250)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 3.0 AWD
2012.10
2015.04
2995
306PS
340
(250)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 3.0
2015.05
2995
306PS
380
(280)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 3.0
2015.05
2995
306PS
340
(250)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 3.0 AWD
2015.07
2995
306PS
340
(250)
Sedan
JAGUAR XF II (X260) 3.0 AWD
2015.07
2995
306PS
380
(280)
Sedan
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 3.0
2017.07
2995
306PS
380
(280)
Kombi
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X260) 3.0 AWD
2017.07
2995
306PS
380
(280)
Kombi
JAGUAR XF I (X250) 4.2
2008.03
2015.04
4196
SV82G
298
(219)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 4.2 Supercharged
2008.03
2015.04
4196
SV8TS
416
(306)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 5.0
2009.03
2015.04
5000
508PN
385
(283)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 5.0 Supercharged
2009.01
2015.04
5000
508PS
471
(346)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 5.0 Supercharged
2013.01
2015.04
5000
508PS
517
(380)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 5.0 Supercharged
2009.03
2015.04
5000
508PS
510
(375)
Sedan
JAGUAR XF I (X250) 5.0 XFR-S
2012.10
2015.04
5000
508PS
550
(405)
Sedan
JAGUAR XF SPORTBRAKE (X250) 5.0 XFR-S
2013.02
2014.04
5000
508PS
550
(405)
Kombi
Pokaż więcej
JAGUAR XF I (X250) 4.2 Supercharged
2008.03
2009.12
4196
SV8TS
426
(313)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Jaguar Xf

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
97.27 
zł
76.84
62.47 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4600

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
100.53 
zł
86.46
70.29 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Molygen DPF

5W30 1l

API SN
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
113.15 
zł
97.31
79.11 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
66.24 
zł
55.30
44.96 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4300

5W30 1l

ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

ACEA C1
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
80.15 
zł
66.92
54.41 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: JAGUAR XF – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: JAGUAR XF powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: JAGUAR XF typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: JAGUAR XF jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: JAGUAR XF, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: JAGUAR XF?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: JAGUAR XF? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: JAGUAR XF, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: JAGUAR XF w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: JAGUAR XF.