Oleje silnikowe do JAGUAR XJ

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 71 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
JAGUAR XJ (X351) 2.0 Ti4
2012.05
2019.12
1999
204PT
241
(177)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 3.0 V6
2011.01
2019.12
2967
AJ-V6
238
(175)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 3.0 SDV6
2015.04
2019.12
2993
306DT
300
(221)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 3.0 SDV6
2009.10
2016.04
2993
306DT
275
(202)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 3.0 SCV6
2012.03
2019.12
2995
306PS
340
(250)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 3.0 SCV6 AWD
2012.10
2019.12
2995
306PS
340
(250)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 5.0 SCV8
2009.10
2019.12
5000
508PS
510
(375)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 5.0 SCV8
2013.06
2019.12
5000
508PS
550
(405)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 5.0 SCV8
2009.10
2019.12
5000
508PS
471
(346)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 5.0 SCV8 R575
2017.06
2019.12
5000
508PS
575
(423)
Sedan
JAGUAR XJ (X351) 5.0 V8
2009.10
2019.12
5000
508PN
385
(283)
Sedan
Pokaż więcej
JAGUAR XJ (X350, X358) D 2.7
2005.10
2009.03
2720
7G
207
(152)
Sedan
JAGUAR XJ 2.8
1968.10
1973.10
2791
179
(132)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9
1986.10
1990.08
2919
9APVLA(AJ6)
147
(108)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9
1986.10
1990.08
2919
9APTMA(AJ6)
159
(117)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 2.9
1986.10
1990.08
2919
AJ 6 (2.9)
167
(123)
Sedan
JAGUAR XJ (X350, X358) 3.0
2004.04
2007.01
2967
AJ-V6
243
(179)
Sedan
JAGUAR XJ (X350, X358) 3.0
2003.05
2009.03
2967
VB(AJV6) VG(AJV6)
238
(175)
Sedan
JAGUAR XJ (X300, X330) 6 3.2
1994.11
1997.07
3239
9JPGRB
211
(155)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 3.2 24V
1990.09
1994.11
3239
9BPMNA
199
(146)
Sedan
JAGUAR XJ (X308) 3.2
1997.07
2003.05
3248
237
(174)
Sedan
JAGUAR XJ (X308) 3.2
1997.11
2003.06
3248
AJ32
243
(179)
Sedan
JAGUAR XJ 6 3.4
1975.05
1986.10
3442
XK 3.4 (82-86)
162
(119)
Sedan
JAGUAR XJ (X350, X358) 3.6
2003.05
2009.03
3555
RG (AJ-V8)
258
(190)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 3.6
1986.10
1989.08
3590
9DPANA
185
(136)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 3.6
1986.10
1989.08
3590
9DPANA
197
(145)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 3.6
1986.10
1989.08
3590
9DPAMA(AJ6)
212
(156)
Sedan
JAGUAR XJ coupe 3.6
1983.10
1989.12
3590
AJ 6 (3.6, 162KW)
228
(168)
coupe
JAGUAR XJ coupe 3.6
1983.10
1988.12
3590
9DPAMA(AJ6)
220
(162)
coupe
JAGUAR XJ coupe 3.6
1988.01
1991.05
3590
9DPALA 9DPANA
199
(146)
coupe
JAGUAR XJ coupe 3.6
1988.01
1992.05
3590
9DPANA
185
(136)
coupe
JAGUAR XJ coupe 3.6
1983.10
1989.12
3590
9DPAMA(AJ6)
212
(156)
coupe
JAGUAR XJ 4.0 6
1989.09
1993.02
3980
9E
222
(163)
Sedan
JAGUAR XJ (X300, X330) 4.0
1994.11
1997.07
3980
9JPFRB
249
(183)
Sedan
JAGUAR XJ (X300, X330) 6 Sovereign 4.0
1994.09
1997.07
3980
9JPFRB
241
(177)
Sedan
JAGUAR XJ (X300, X330) R Super Charged 4.0
1994.11
1997.07
3980
9KPDRB
320
(235)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 4.0
1989.10
1994.08
3980
9EPCNA
226
(166)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 4.0
1989.10
1994.08
3980
9EPCNA
254
(187)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) 6 4.0
1989.09
1994.11
3980
9EPCNA
222
(163)
Sedan
JAGUAR XJ coupe 4.0
1986.10
1989.12
3980
9EPCNA
238
(175)
coupe
JAGUAR XJ coupe 4.0
1991.05
1994.09
3980
9EPCNA
222
(163)
coupe
JAGUAR XJ coupe 4.0
1994.07
1996.03
3980
9LPFRB
233
(171)
coupe
JAGUAR XJ (X308) 4.0
1997.07
2003.05
3996
DC
363
(267)
Sedan
JAGUAR XJ (X308) 4.0
1997.10
2003.04
3996
AJ-V8
294
(216)
Sedan
JAGUAR XJ (X308) 4.0
1997.07
2003.05
3996
BC
284
(209)
Sedan
JAGUAR XJ (X308) 4.0 XJR
1997.09
2003.05
3996
AJ27S
375
(276)
Sedan
JAGUAR XJ (X350, X358) 4.2
2007.05
2009.03
4196
SG(AJ33)
305
(224)
Sedan
JAGUAR XJ (X350, X358) 4.2
2003.05
2009.03
4196
SB(AJ33) SG(AJ33)
298
(219)
Sedan
JAGUAR XJ (X350, X358) R 4.2
2003.03
2009.03
4196
TB(AJ36) TG(AJ36)
395
(291)
Sedan
JAGUAR XJ 4.2
1968.09
1970.12
4235
249
(183)
Sedan
JAGUAR XJ 6 4.2
1973.11
1980.01
4235
XK 4.2 ( -79)
169
(124)
Sedan
JAGUAR XJ 6 4.2
1979.09
1987.12
4235
XK 4.2 (82-87)
205
(151)
Sedan
JAGUAR XJ 6 4.2
1985.09
1986.12
4235
8L (85-87)
181
(133)
Sedan
JAGUAR XJ 6 4.2
1985.09
1986.12
4235
8L (85-87)
177
(130)
Sedan
JAGUAR XJ 6 4.2
1975.01
1979.12
4235
8L (85-87)
173
(127)
Sedan
JAGUAR XJ 12 5.3
1975.05
1993.02
5343
V 12 (75-79)
287
(211)
Sedan
JAGUAR XJ 12 5.3
1986.08
1989.09
5343
7P
254
(187)
Sedan
JAGUAR XJ 12 H.E.
1981.05
1992.12
5343
7P 8S (86-88)
295
(217)
Sedan
JAGUAR XJ Sovereign V12
1985.07
1992.12
5343
7P V 12 (90-93, 197KW)
268
(197)
Sedan
JAGUAR XJ Sovereign V12
1986.10
1992.12
5343
7P
264
(194)
Sedan
JAGUAR XJ coupe 5.3
1986.01
1989.12
5343
V 12 (90-93, 197KW)
268
(197)
coupe
JAGUAR XJ coupe 5.3
1973.09
1992.05
5343
V 12 (90-93, 211KW)
287
(211)
coupe
JAGUAR XJ coupe 5.3
1991.05
1993.08
5343
8S (92-93)
282
(207)
coupe
JAGUAR XJ coupe 5.3
1988.01
1991.06
5343
8C (88-92)
275
(202)
coupe
JAGUAR XJ coupe 5.3
1975.09
1981.07
5343
8B
289
(213)
coupe
JAGUAR XJ coupe 5.3 H.E.
1985.09
1992.09
5343
8S (86-88)
264
(194)
coupe
JAGUAR XJ coupe 5.3 H.E.
1981.07
1987.12
5343
V 12 (82-90)
295
(217)
coupe
JAGUAR XJ (X300, X330) 12 6.0
1994.09
1997.09
5993
8E10
311
(229)
Sedan
JAGUAR XJ (XJ40, XJ81) V12 6.0
1993.03
1994.11
5993
8C (92-94)
311
(229)
Sedan
JAGUAR XJ coupe 6.0
1993.05
1996.03
5993
8D
302
(222)
coupe
JAGUAR XJ coupe 6.0
1991.11
1993.12
5993
8C (92-94)
337
(248)
coupe
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Jaguar Xj
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

Oleje sportowe

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W50 1l VR1

5W50 1l

Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
84.61 
zł
70.65
57.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 4l EDGE

5W40 4l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
252.61 
zł
224.56
182.57 zł
(56.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: JAGUAR XJ – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: JAGUAR XJ powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: JAGUAR XJ typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: JAGUAR XJ jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: JAGUAR XJ, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: JAGUAR XJ?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: JAGUAR XJ? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: JAGUAR XJ, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: JAGUAR XJ w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: JAGUAR XJ.