Oleje silnikowe do LAND-ROVER DEFENDER

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 50 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P300 MHEV 4x4
2023.07
1997
PT204
300
(221)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P300 Si4 4x4
2019.09
1997
PT204
300
(221)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P300e Hybrid 4x4
2024.06
1997
PT204
300
(221)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P400e Hybrid 4x4
2020.09
1997
PT204
404
(297)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 2.0 P300 Si4 4x4
2020.02
1997
PT204
300
(221)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 2.0 P400e Hybrid 4x4
2020.09
1997
PT204
404
(297)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) D200 SD4 4x4
2019.09
1999
204DTA
200
(147)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) D240 SD4 4x4
2019.09
1999
204DTA
241
(177)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 2.0 D200 SD4 4x4
2020.02
1999
204DTA
200
(147)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 2.0 D240 SD4 4x4
2020.02
1999
204DTA
241
(177)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 2.2 Td4 4x4 (L317)
2011.08
2016.02
2198
DT224
122
(90)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Pick Up (L316) 2.2 Td4 4x4 (L317)
2011.08
2016.02
2198
DT224
122
(90)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Platforma / podwozie (L316) 2.2 Td4 4x4 (L317)
2011.08
2016.02
2198
DT224
122
(90)
Platforma / podwozie
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.2 Td4 4x4 (L316)
2015.02
2016.02
2198
DT224
150
(110)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.2 Td4 4x4 (L316)
2011.08
2016.02
2198
DT224
122
(90)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 2.4 Td4 4x4 (L317)
2007.05
2016.02
2402
DT244
122
(90)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Pick Up (L316) 2.4 Td4 4x4 (L317)
2007.05
2016.02
2402
DT244
122
(90)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Platforma / podwozie (L316) 2.4 TD4 4x4
2007.05
2016.02
2402
DT244
122
(90)
Platforma / podwozie
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.4 Td4 4x4
2007.07
2016.02
2402
DT244
140
(103)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.4 Td4 4x4 (L316)
2006.10
2016.02
2402
DT244
122
(90)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 Td5 4x4 (L316)
1998.06
2016.02
2495
10 P 14 P 15 P
122
(90)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Pick Up (L316) 2.5 Td5 4x4 (L316)
1998.06
2016.02
2495
10 P 15 P
122
(90)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 Td5 4x4 (L316)
1998.06
2016.02
2495
10 P 14 P 15 P
122
(90)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P300 MHEV 4x4
2022.05
2996
PT306
301
(221)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P400 I6 MHEV 4x4
2019.09
2996
PT306
400
(294)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 3.0 P400 I6 MHEV 4x4
2020.02
2996
PT306
400
(294)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) D200 MHEV 4x4
2020.09
2997
DT306
200
(147)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) D250 MHEV 4x4
2020.09
2997
DT306
249
(183)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) D300 MHEV 4x4
2020.09
2997
DT306
300
(221)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) D350 MHEV 4x4
2024.05
2997
DT306
350
(258)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 3.0 D200 MHEV 4x4
2020.09
2997
DT306
200
(147)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 3.0 D250 MHEV 4x4
2020.09
2997
DT306
249
(183)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 3.0 D300 MHEV 4x4
2020.09
2997
DT306
300
(221)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Van (L663) 3.0 D350 MHEV 4x4
2024.05
2997
DT306
351
(258)
Furgon/pojazd terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.9 V8 4x4 (L316)
1998.11
2016.02
3947
37 L
185
(136)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P635 OCTA MHEV 4x4
2024.05
4395
S68B44B(NC10)
635
(467)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P425 4x4
2024.05
5000
508PS
426
(313)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P500 4x4
2023.04
5000
508PS
500
(368)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L663) P525 4x4
2021.05
5000
508PS
525
(386)
samochód terenowy zamknięty
Pokaż więcej
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 D 4x4 (L316)
1990.09
1994.07
2495
12 J
69
(51)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 2.5 TDI 4x4 (L316)
1990.08
1998.11
2495
11 L 16 L 23 L
113
(83)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 4x4
1990.09
1994.12
2495
17 H
83
(61)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 D 4x4 (L316)
1990.09
1994.07
2495
12 J
69
(51)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 TD 4x4 (L316)
1998.08
2005.12
2495
11 L 23 L
116
(85)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 2.5 TDI 4x4 (L316)
1990.08
1998.12
2495
11 L 16 L 23 L
113
(83)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 3.5 4x4
1990.09
1993.08
3528
21 G
117
(86)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.5 4x4
1990.09
1994.07
3528
15G 21 G
136
(100)
samochód terenowy zamknięty
LAND ROVER DEFENDER Cabrio (L316) 3.9 4x4
1998.04
2000.09
3947
37 L
182
(134)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Pick Up (L316) 4.0 4x4
1998.04
2000.09
3947
37 L
182
(134)
samochód terenowy otwarty
LAND ROVER DEFENDER Station Wagon (L316, L315) 3.9 4x4 (L316)
1993.01
2000.09
3947
37 L
182
(134)
samochód terenowy zamknięty
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Land-rover Defender
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l GTX

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
40.89 
zł
36.35
29.55 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
164.24 
zł
146.01
118.71 zł
(36.50 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 20l DELVAC

15W40 20l

API SL CF CG-4 CH-4 SJ CF-4 CI-4
ACEA E7 B2
Przeznaczenie Ciężarowe Autobusy
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
602.71 
zł
543.65
441.99 zł
(27.18 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOTUL
Olej silnikowy 10W40 1l 4100

10W40 1l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
44.99 
zł
35.55
28.90 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: LAND-ROVER DEFENDER – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: LAND-ROVER DEFENDER powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: LAND-ROVER DEFENDER typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: LAND-ROVER DEFENDER jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: LAND-ROVER DEFENDER, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: LAND-ROVER DEFENDER?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: LAND-ROVER DEFENDER? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: LAND-ROVER DEFENDER, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: LAND-ROVER DEFENDER w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: LAND-ROVER DEFENDER.