Oleje silnikowe do PORSCHE PANAMERA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 54 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
PORSCHE PANAMERA (971) 2.9 (97AAY1, 97BAY1, 97AGY1, 97AAI1, 97BAI1, 97BAM1)
2019.04
2023.12
2894
CSZB
330
(243)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 2.9 4 (97ABY1, 97BBY1, 97BBI1, 97BBM1, 97ABI1)
2016.05
2023.12
2894
CSZB MDG.PA
330
(243)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 2.9 4 E-Hybrid (97ABE1, 97BBE1, 97ABX1)
2016.05
2023.12
2894
DGPA MDG.PA
462
(340)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 2.9 4S (97ADB1, 97BDB1, 97ADN1)
2016.05
2023.12
2894
MCS.ZA
440
(324)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 2.9 4S E-Hybrid
2020.08
2023.12
2894
DGPC
560
(412)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 2.9 (YAAAA1, YABAA1)
2023.06
2894
CSZD
354
(260)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 2.9 4 (YAABA1)
2023.06
2894
CSZD
354
(260)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 2.9 4 E-Hybrid (YABBE1, YAABE1)
2023.06
2894
DGPE
470
(346)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 2.9 4S E-Hybrid (YAADZ1)
2024.02
2894
DGPD
544
(400)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 2.9 4 (97CBY1, 97CBI1, 97CNI1)
2017.05
2023.12
2894
CSZB MDG.PA
330
(243)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 2.9 4 E-Hybrid (97CBE1)
2017.05
2023.12
2894
MDG.PA
462
(340)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 2.9 4S (97CDB1)
2017.05
2023.12
2894
MCS.ZA
440
(324)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 2.9 4S E-Hybrid (97CDZ1, 97ADZ1)
2020.08
2023.12
2894
DGPC
560
(412)
Kombi
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 D
2011.08
2013.07
2967
MCR.CC
250
(184)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 D
2011.08
2013.07
2967
MCR.CB
211
(155)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 D
2013.07
2016.10
2967
MCW.JA
300
(221)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 S E-Hybrid
2011.03
2013.07
2995
MCG.EA MCG.FA
380
(279)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 S E-Hybrid
2013.07
2016.10
2995
MCG.EA MCG.FA
416
(306)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 3.0 (97AAA1, 97BAA1)
2016.05
2020.12
2995
MCX.TA
330
(243)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 3.0 4 (97ABA1, 97BBA1)
2016.05
2020.12
2995
MCX.TA
330
(243)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 3.0 4 (97CBA1)
2017.05
2020.12
2995
MCX.TA
330
(243)
Kombi
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 4S
2013.07
2016.10
2997
MCW.DA
420
(309)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.0 S
2013.07
2016.10
2997
MCW.DA
420
(309)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.6
2013.07
2016.10
3605
MCW.AA MCX.NA
310
(228)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.6
2010.05
2013.07
3605
M 46.20
300
(220)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.6 4
2013.07
2016.10
3605
MCW.AA MCX.NA
310
(228)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 3.6 4
2010.05
2013.07
3605
M 46.40
300
(220)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 S 4 Diesel (97ADD1)
2016.05
2023.12
3956
MDB.UC
422
(310)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 S 4 Diesel (97CDD1)
2017.05
2023.12
3956
MDB.UC
422
(310)
Kombi
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 GTS (97ADG1)
2018.01
2023.12
3996
CVDD
460
(338)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 GTS (97ADS1)
2020.08
2023.12
3996
CVDE
480
(353)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 Turbo (97AFF1, 97BFF1)
2016.05
2023.12
3996
MCV.DA
550
(404)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 Turbo S (97BFR1)
2020.08
2023.12
3996
DTCA
630
(463)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 Turbo S E-Hybrid (97AFH1, 97BFH1)
2017.05
2023.12
3996
MCV.DA
680
(500)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (971) 4.0 Turbo S E-Hybrid (97AFT1)
2020.05
2023.12
3996
CVDA
700
(515)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 4.0 GTS (YAADG1)
2024.07
3996
DVTD DWFB
500
(368)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 4.0 Turbo E-Hybrid (YAAFF1, YABFF1)
2024.02
3996
DVTA DWFA
680
(500)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (976) 4.0 Turbo S E-Hybrid (YABFH1, YAAFH1)
2024.07
3996
782
(575)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 GTS (97CDG1)
2020.08
2023.12
3996
CVDE
480
(353)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 GTS (97CDG1)
2018.01
2023.12
3996
CVDD
460
(338)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 Turbo (97CFF1)
2017.05
2023.12
3996
MCV.DA
550
(404)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 Turbo S
2020.08
2023.12
3996
630
(463)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 Turbo S E-Hybrid (97CFH1)
2017.05
2023.12
3996
MCV.DA
680
(500)
Kombi
PORSCHE PANAMERA Sport Turismo (971) 4.0 Turbo S E-Hybrid (97CFT1)
2020.05
2023.12
3996
CVDA
700
(515)
Kombi
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 4S
2009.09
2013.07
4806
M 48.40
400
(294)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 4S
2009.09
2013.07
4806
M 48.40
411
(302)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 GTS
2012.01
2015.12
4806
M 48.40
430
(316)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 GTS
2013.07
2016.10
4806
MCX.PA MCX.RA
440
(324)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 S
2009.07
2013.07
4806
M 48.20
400
(294)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 Turbo
2010.08
2013.07
4806
M 48.70
540
(397)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 Turbo
2013.07
2016.10
4806
MCW.BA
520
(382)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 Turbo
2009.09
2013.07
4806
M 48.70
500
(368)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 Turbo S
2011.05
2013.07
4806
M 48.70
550
(404)
Hatchback
PORSCHE PANAMERA (970) 4.8 Turbo S
2013.07
2016.10
4806
MCW.CA
570
(419)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Porsche Panamera
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 20l Mobil 1 syntetyczny

5W30 20l

API SP SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 270.60 
zł
1 207.07
981.36 zł
(60.35 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
ZESTAW 12 SZTUK

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 12x1l EDGE

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
929.02 
zł
825.90
671.46 zł
(68.82 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: PORSCHE PANAMERA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: PORSCHE PANAMERA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: PORSCHE PANAMERA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: PORSCHE PANAMERA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: PORSCHE PANAMERA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: PORSCHE PANAMERA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: PORSCHE PANAMERA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: PORSCHE PANAMERA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: PORSCHE PANAMERA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: PORSCHE PANAMERA.