Oleje silnikowe do SAAB 9-3

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 106 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.8 i
2004.01
2015.02
1796
Z 18 XE
122
(90)
Sedan
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1.8 i
2004.01
2015.02
1796
Z 18 XE
122
(90)
kabriolet
SAAB 9-3 Kombi (E50) 1.8 i
2005.03
2015.02
1796
Z 18 XE
122
(90)
Kombi
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TiD
2004.09
2015.02
1910
Z 19 DTH
150
(110)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TiD
2004.09
2015.02
1910
Z 19 DT
120
(88)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR
160
(118)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR
130
(96)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR Z 19 DTR
180
(132)
Sedan
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1.9 TiD
2006.01
2015.02
1910
Z 19 DTH
150
(110)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1.9 TiD
2004.09
2015.02
1910
Z 19 DT
120
(88)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR
160
(118)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR Z 19 DTR
180
(132)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR
130
(96)
kabriolet
SAAB 9-3 Kombi (E50) 1.9 TiD
2005.03
2015.02
1910
Z 19 DTH
150
(110)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 1.9 TiD
2005.03
2015.02
1910
Z 19 DT
120
(88)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR
160
(118)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
Z 19 DTR
180
(132)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 1.9 TTiD
2007.12
2015.02
1910
A 19 DTR
130
(96)
Kombi
SAAB 9-3X (YS3) 1.9 TTiD
2009.02
2012.12
1910
Z 19 DTR
180
(132)
Kombi
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1,8t
2002.09
2015.02
1998
B207E
150
(110)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 1,8t BioPower
2009.05
2011.12
1998
B207L
175
(129)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t
2007.01
2015.02
1998
B207G
163
(120)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t
2002.09
2015.02
1998
B207L
175
(129)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t
2009.05
2015.02
1998
B207R
241
(177)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t
2002.09
2015.02
1998
B207R
210
(154)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t Bio Power
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t Bio Power
2007.01
2015.02
1998
B207H
163
(120)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower
2007.01
2015.02
1998
B207L
175
(129)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower
2002.09
2015.02
1998
B207R
210
(154)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower
2009.05
2015.02
1998
B207M
200
(147)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower XWD
2008.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower XWD
2008.01
2015.02
1998
B207R
210
(154)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t BioPower XWD
2008.01
2015.02
1998
B207H
163
(120)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t XWD
2009.05
2015.02
1998
B207R
241
(177)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t XWD
2008.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 t XWD
2007.01
2015.02
1998
B207G
163
(120)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.0 Turbo XWD
2008.01
2015.02
1998
B207R
210
(154)
Sedan
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1,8t
2003.08
2015.02
1998
B207E
150
(110)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 1,8t BioPower
2007.01
2015.02
1998
B207E
150
(110)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t
2011.01
2015.02
1998
B207G
163
(120)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t
2003.08
2015.02
1998
B207R
210
(154)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t
2003.08
2015.02
1998
B207L
175
(129)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t BioPower
2007.06
2015.02
1998
B207M
200
(147)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t BioPower
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t BioPower
2007.01
2015.02
1998
B207L
175
(129)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0 t BioPower
2011.01
2015.02
1998
B207H
163
(120)
kabriolet
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2005.03
2015.02
1998
B207R
209
(154)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2005.03
2015.02
1998
B207E
150
(110)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2009.05
2015.02
1998
B207R
241
(177)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2009.02
2015.02
1998
B207M
200
(147)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2007.01
2015.02
1998
B207G
163
(120)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t
2005.03
2015.02
1998
B207L
175
(129)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t Bio Power
2009.02
2015.02
1998
B207M
200
(147)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t Bio Power XWD
2008.06
2015.02
1998
B207R
209
(154)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t BioPower
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t BioPower
2011.01
2015.02
1998
B207H
163
(120)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t BioPower
2007.01
2015.02
1998
B207L
175
(129)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t BioPower
2007.06
2015.02
1998
B207R
197
(145)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t BioPower XWD
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t BioPower XWD
2007.01
2015.02
1998
B207H
163
(120)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t XWD
2007.01
2015.02
1998
B207G
163
(120)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t XWD
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t XWD
2008.06
2015.02
1998
B207R
209
(154)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.0 t XWD
2009.05
2015.02
1998
B207R
241
(177)
Kombi
SAAB 9-3X (YS3) 2.0 t BioPower XWD
2011.01
2012.12
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
SAAB 9-3X (YS3) 2.0 t BioPower XWD
2009.02
2012.12
1998
B207R
209
(154)
Kombi
SAAB 9-3X (YS3) 2.0 t XWD
2009.02
2015.02
1998
B207R
209
(154)
Kombi
SAAB 9-3X (YS3) 2.0 T16 XWD
2011.01
2015.02
1998
A 20 NFT
220
(162)
Kombi
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.2 TiD
2002.09
2015.02
2171
D223L
125
(92)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.8 Turbo V6
2005.03
2015.02
2792
LP9
250
(184)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.8 Turbo V6
2005.03
2015.02
2792
LP9
230
(169)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.8 Turbo V6
2007.12
2015.02
2792
B284L
256
(188)
Sedan
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.8 Turbo V6 XWD
2008.05
2011.12
2792
B284R
280
(206)
Sedan
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.8 Turbo V6
2009.02
2015.02
2792
B284R
280
(206)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.8 Turbo V6
2007.12
2015.02
2792
B284L
256
(188)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.8 Turbo V6
2009.02
2015.02
2792
B284R
276
(203)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.8 Turbo V6
2006.02
2015.02
2792
LP9
230
(169)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.8 Turbo V6
2006.02
2015.02
2792
LP9
250
(184)
kabriolet
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.8 Turbo V6
2005.03
2015.02
2792
B284L
230
(169)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.8 Turbo V6
2007.12
2015.02
2792
B284L
256
(188)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.8 Turbo V6
2005.03
2015.02
2792
LP9
250
(184)
Kombi
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.8 Turbo V6 XWD
2008.05
2011.12
2792
B284R
280
(206)
Kombi
Pokaż więcej
SAAB 9-3 (YS3D) 2.0 i
1998.02
2002.09
1985
B204I
131
(96)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.0 SE Turbo
1998.02
2002.09
1985
B204R
200
(147)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.0 Turbo
1999.10
2002.09
1985
B205R
205
(151)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.0 Turbo
1999.03
2002.09
1985
B205E
150
(110)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.0 Turbo
1998.10
2002.09
1985
B204E
154
(113)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.0 Turbo
1998.02
2002.09
1985
B204L B205E B205L
185
(136)
Hatchback
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 i
1998.02
2003.08
1985
B204I
131
(96)
kabriolet
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 SE Turbo
1998.02
2003.08
1985
B204R
200
(147)
kabriolet
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo
2001.01
2003.08
1985
B205E
150
(110)
kabriolet
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo
1998.02
2003.08
1985
B204L B205E B205L
185
(136)
kabriolet
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo
1999.10
2003.08
1985
B205R
205
(151)
kabriolet
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.0 Turbo
1998.10
2003.08
1985
B204E
154
(113)
kabriolet
SAAB 9-3 kabriolet (YS3F) 2.0
2004.09
2005.12
1998
B207L
177
(130)
kabriolet
SAAB 9-3 (YS3D) 2.2 TiD
2000.11
2002.09
2171
D223L
125
(92)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.2 TiD
1998.02
2000.11
2171
D223L X 22 DTH
115
(85)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.3 i
1998.02
2002.09
2290
B234I
150
(110)
Hatchback
SAAB 9-3 (YS3D) 2.3 Turbo
1998.10
2002.09
2290
B235R
224
(165)
Hatchback
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 i
1998.02
2003.08
2290
B234I
150
(110)
kabriolet
SAAB 9-3 Cabriolet (YS3D) 2.3 Turbo
1999.10
2003.08
2290
B235R
224
(165)
kabriolet
SAAB 9-3 (YS3F, E79, D79, D75) 2.8 Turbo V6
2008.05
2010.12
2792
B284R
280
(206)
Sedan
SAAB 9-3 Kombi (E50) 2.8 Turbo V6
2008.05
2010.12
2792
B284R
280
(206)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Saab 9-3
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W40 1l SYNPOWER

5W40 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.44 
zł
64.66
52.57 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SAAB 9-3 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SAAB 9-3 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SAAB 9-3 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SAAB 9-3 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SAAB 9-3, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SAAB 9-3?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SAAB 9-3? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SAAB 9-3, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SAAB 9-3 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SAAB 9-3.