Dostępność


Cena



Producent

Rozmiar

Koncentraty do chłodnic

A~5010193
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bestseller

PARYS
Płyn do chłodnic (G12++/G40/G12+/G30/G12/G30/G13) Żółty PRESTONE COR-GUARD 4L

4l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.00 
zł
70.57
57.37 zł
(17.64 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

HEPU
Koncentrat do chłodnic (G12/G30) Czerwony HEPP999 G12/5L

5l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
171.76 
zł
156.30
127.07 zł
(31.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

PARYS
Koncentrat do chłodnic (G12++/G40/G12+/G30/G12/G30/G13) Żółty PRESTONE COR-GUARD 4LCONC

4l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
124.01 
zł
121.52
98.80 zł
(30.38 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

PARYS
Koncentrat do chłodnic (G12++/G40/G12+/G30/G12/G30) Żółty PRESTONE COR-GUARD 1LCONC

1l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
39.47 
zł
38.68
31.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

THERMOTEC COOLANTS
Koncentrat do chłodnic (G12+/G30) Żółty KTT YELLOW 20L CONC HD

20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
407.93 
zł
358.98
291.85 zł
(17.95 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

THERMOTEC COOLANTS
Koncentrat do chłodnic (G12+/G30) Żółty KTT YELLOW 5L CONC

5l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
121.22 
zł
109.94
89.38 zł
(21.99 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

HEPU
Koncentrat do chłodnic (G12/G30) Czerwony HEPP999 G12/1,5L

Nazwa Koncentrat do chłodnic
Typ płynu G12/G30
Pojemność [l] 1.5
Kolor Czerwony
Norma SKODA G 012 A8D A1 SEAT G 012 A8D A1 GM-OPEL 1940 663 VW TL 774-D AUDI G 012 A8D A1 VW G 012 A8D A1 VOLVO 1381080
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
57.67 
zł
52.48
42.67 zł
(34.99 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

CARTECHNIC
Koncentrat do chłodnic (G11/G48) Niebieski CART999 1,5L

Nazwa Koncentrat do chłodnic
Typ płynu G11/G48
Pojemność [l] 1.5
Kolor Niebieski
Norma JIS K 2234 AFNOR NF R 15-601 TYPE 1 UNE 26-361 ÖNORM V5123 AS 2108 CUNA NC 956-16 ASTM D3306 ASTM D4985 SAE J1034 BS 6580
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
34.19 
zł
29.06
23.63 zł
(19.37 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FLEETGUARD
Koncentrat do chłodnic (G11/G48) Niebieski ES COM EG CONC 20L

20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
658.38 
zł
546.45
444.27 zł
(27.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

OE TOYOTA
(G12/G30) Różowy 08889-80140

1l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
7 szt.
Cena katalogowa  
105.82 
zł
105.82
86.03 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

THERMOTEC COOLANTS
Koncentrat do chłodnic (G12+/G30) Żółty KTT YELLOW 20L CONC

20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
400.83 
zł
363.16
295.25 zł
(18.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

GYS
Płyn transferujący ciepło GYS 082212

2l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
6 szt.
Cena katalogowa  
206.05 
zł
187.50
152.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

HEPU
Koncentrat do chłodnic (G12/G30) Czerwony HEPP999 G12/20L

20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
535.69 
zł
508.90
413.74 zł
(25.45 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
ZESTAW 12 SZTUK

HEPU
Koncentrat do chłodnic (G12/G30) x 12szt.

Nazwa Koncentrat do chłodnic
Typ płynu G12/G30
Pojemność [l] 1.5
Kolor Czerwony
Norma SKODA G 012 A8D A1 SEAT G 012 A8D A1 GM-OPEL 1940 663 VW TL 774-D AUDI G 012 A8D A1 VW G 012 A8D A1 VOLVO 1381080
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
>9 szt.
Cena katalogowa  
529.70 
zł
482.02
391.89 zł
(26.78 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

GYS
Płyn transferujący ciepło GYS 062511

5l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
2 szt.
Cena katalogowa  
423.76 
zł
385.62
313.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

PARYS
Koncentrat do chłodnic (G12+/G30/G12/G30) Różowy GLYSANTIN G30 CONC 210L

Nazwa Koncentrat do chłodnic
Typ płynu G12/G30 G12+/G30
Pojemność [l] 210
Kolor Różowy
Norma DAF 74002 DEUTZ DQC CB-14 AS 2108-2004 MAT 74002 VW TL 774-D/F PN-C-40007:2000 MB 326.3 AFNOR NF R 15-601 ASTM D3306 MAN 324 SNF ASDM D 4985 MB 325.3
Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie jutro (piątek)
1 szt.
Cena katalogowa  
4 676.55 
zł
4 583.02
3 726.03 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł
Bestseller

CARTECHNIC
Koncentrat do chłodnic (G11/G48) Niebieski CART999 5L

5l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie w poniedziałek
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.14 
zł
64.72
52.62 zł
(12.94 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

OE FORD
Koncentraty do chłodnic (typu ECO) 2875051

1l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
Planowane doręczenie w poniedziałek
2 szt.
Cena katalogowa  
59.63 
zł
59.63
48.48 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FLEETGUARD
Koncentrat do chłodnic (G11/G48) Niebieski ES COM EG CONC 5L

5l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
148.79 
zł
123.50
100.41 zł
(24.70 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

FLEETGUARD
Koncentrat do chłodnic (G12+/G30) Różowy ES COM OAT EG CONC 20L

20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
755.70 
zł
627.23
509.94 zł
(31.36 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

RAVENOL
Koncentrat do chłodnic (G12++/G40) Fioletowy RAV LTC C12++ CONC 20L

20l

Do koszyka
(0)
Darmowy odbiór nawet w 15 minut w jednym z 250 sklepów Inter Cars
0 szt.
Cena katalogowa  
535.79 
zł
527.76
429.07 zł
(26.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Darmowa dostawa od 300 zł

Koncentraty do chłodnic: kiedy i dlaczego warto?

Jak wiadomo, chłodzenie to główny czynnik związany  z żywotnością silnika. W autach chłodzonych cieczą, obecnie chłodzenie powietrzem spotyka się co najwyżej w niektórych youngtimerach czy klasykach, trzeba dobrać odpowiedni typ płynu. Tylko wtedy można mieć pewność, że preparat będzie odpowiednio zabezpieczać elementy jednostki napędowej przed przedwczesnym zużyciem. Co ważne, typ płynu do chłodnic samochodowych ma też związek z samą chłodnicą. Z materiałem, z którego została wykonana.

Obecnie są dwie opcje, czyli koncentrat płynu chłodniczego oraz gotowy płyn. Co ciekawe, coraz więcej kierowców decyduje się na zakup koncentratu płynu do chłodnic, ponieważ jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne i efektywne. Zazwyczaj tańsze. Niemniej, konieczne jest odpowiednie rozcieńczenie, które wymaga użycia wody demineralizowanej. Właściwe stężenie koncentratu jest niezwykle istotne do prawidłowego działania układu chłodzenia i silnika samochodowego. Koncentrat zamiast gotowego produktu to opcja godna uwagi. Warto więc ją przybliżyć.

Typy koncentratów do chłodnic i ich funkcje

Na rynku dostępne są różne typy koncentratów do chłodnic, które różnią się między innymi swoją bazą: najpopularniejsze są na bazie glikolu etylenowego. Z każdym rokiem zwiększa się też sprzedaż preparatów na bazie gliceryny (np. płyny i koncentraty G13). Wybór odpowiedniego zależy od modelu i rocznika samochodu, a także od wymagań producenta silnika. Koncentrat płynu chłodniczego jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej temperatury pracy jednostki napędowej, co pozwala na optymalne spalanie paliwa i ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Płyny eksploatacyjne, takie jak środki do chłodnic, mają też związek z szeroko rozumianą żywotnością.

Jak wybrać odpowiedni koncentrat do chłodnic?

Wybór odpowiedniego koncentratu do chłodnic zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną danego koncentratu, taką jak temperatura zamarzania. Ponadto ważne jest, aby płyn był uniwersalny i kompatybilny z systemem chłodzenia silników spalinowych. Warto również zwrócić uwagę na zabezpieczenia, które oferuje dany koncentrat:  niektóre z nich mają właściwości antykorozyjne, co przekłada się na dłuższą żywotność układu chłodzenia.

Czy marka płynu ma znaczenie? Podobnie jak w przypadku olejów silnikowych trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Od logo istotniejsze są spełnione normy czy klasyfikacje. Febi, Ravenol, Thermotec, Hepu czy Cartechnic zawsze będą dobrym wyborem. 

Jak prawidłowo używać koncentratu do chłodnic?

Aby prawidłowo używać koncentratu do chłodnic, konieczne jest jego odpowiednie rozcieńczenie. Wskazane proporcje znajdują się na opakowaniu produktu. Należy pamiętać, że zbyt mała ilość koncentratu może prowadzić do przegrzewania silnika, natomiast zbyt duża do problemów z rozgrzaniem silnika. Ponadto konieczne jest regularne sprawdzanie poziomu płynu w zbiorniku i uzupełnianie go w razie potrzeby.

Koncentraty i płyny do chłodnic oczyma eksperta

" Płyny czy koncentraty do chłodnic są niezwykle ważnym elementem każdego samochodu. Właściwe ich stosowanie i regularna wymiana pomaga utrzymać silnik w optymalnej temperaturze, co przekłada się na jego długowieczność i efektywność" – mówi ekspert ds. motoryzacyjnych. Dalej ekspert wspomniał, że wrogiem starszych układów może być korozja, której ryzyko jest ograniczone do minimum w przypadku chłodnic aluminiowych, które dziś dominują.

Koncentrat płyny do chłodnic: praktyczne porady

Pamiętaj, że koncentrat do chłodnic musi być rozcieńczony w odpowiednich proporcjach. Zbyt duże stężenie koncentratu może prowadzić do problemów z układem chłodzenia samochodu. Zawsze sprawdzaj poziom płynu w zbiorniku i uzupełniaj go w razie potrzeby. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać płyn w układzie chłodzenia – zazwyczaj co 2 lata powinno się wymieniać standardowy płyn, a co 5 lat preparat o przedłużonej żywotności.

Podsumowanie: koncentraty do chłodnic

Płyny czy koncentraty do chłodnic to niezwykle ważne składowe niemal każdego samochodu. Ich prawidłowe stosowanie i regularna wymiana zapewniają optymalną pracę silnika i układu chłodzenia. Pamiętaj, aby zawsze stosować się do zaleceń producenta i regularnie kontrolować poziom płynu w zbiorniku.

Sekcja FAQ, czyli jak wybrać koncentrat i płyn chłodniczy w pigułce

Czy warto postawić na koncentrat chłodniczy?

Tak, odpowiednio rozcieńczony koncentrat zapewni tak samo dobrą ochronę jak gotowy płyn G11, G12 czy G13.

Jak często wymieniać płyn w układzie chłodzenia?

Przeciętnie płyn w układzie chłodzenia powinien być wymieniany co 2 lata dla standardowego płynu i co 5 lat dla płynu o przedłużonej żywotności.

Czy można samemu wymienić płyn w układzie chłodzenia?

Tak, jednak wymaga to odpowiedniej wiedzy i umiejętności. W przypadku wątpliwości zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu.