Oleje silnikowe do CHEVROLET SILVERADO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 61 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
CHEVROLET SILVERADO 3500 6.6 TD
2019.09

pick-up
CHEVROLET SILVERADO EV Crew Cab Pickup (CT35_) EV 4WD
2023.03
XRJ
517
(380)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO EV Crew Cab Pickup (CT35_) EV 4WD
2023.03
XRJ
771
(567)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO EV Crew Cab Pickup (CT35_) EV 4WD
2025.07
XRJ
736
(541)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO EV Crew Cab Pickup (CT35_) EV 4WD
2025.07
XRJ
654
(481)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup (GMT1CC) 3.0 D 4WD
2022.09
2992
LZ0
309
(227)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup (GMT1CC) 3.0 D 4WD
2019.09
2022.12
2992
LM2
281
(207)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Extended Cab Pickup (GMT1EC) 3.0 D 4WD
2019.09
2022.12
2992
LM2
281
(207)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 4.3
2012.01
4300
LU3
197
(145)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup 4.3
2007.09
2013.12
4300
LU3
197
(145)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Standard Cab Pickup 4.3
2007.09
2013.12
4300
LU3
197
(145)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup (GMT1CC) 5.3 4WD
2018.08
5327
L82(325CUV8) L84(325CUV8)
360
(265)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup 5.3 4WD
2014.07
5328
L83(325CUV8)
360
(265)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Extended Cab Pickup 5.3 4WD
2014.07
2019.12
5328
L83(325CUV8)
360
(265)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Standard Cab Pickup 5.3 4WD
2014.07
5328
L83(325CUV8)
360
(265)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 5.3
2006.09
2013.12
5328
LY5(325CUV8)
320
(235)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 Crew Cab Pickup 5.3 4WD
2013.09
5328
L83(325CUV8)
360
(265)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 Extended Cab Pickup 5.3 4WD
2013.09
5328
L83(325CUV8)
360
(265)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Crew Cab Pickup 6.0 4WD
2008.09
2013.12
5967
L96
364
(268)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Extended Cab Pickup 6.0 4WD
2008.09
2013.12
5967
L96
364
(268)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup 6.2 4WD
2013.09
6162
L86
426
(313)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup (GMT1CC) 6.2 4WD
2018.08
6162
L87(376CUV8)
426
(313)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Extended Cab Pickup 6.2 4WD
2013.09
6162
L86
426
(313)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Standard Cab Pickup (GMT1RC) 6.2
2021.09
6200

pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Crew Cab Pickup 6.6 D 4WD
2010.09
2013.12
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Crew Cab Pickup 6.6 D 4WD
2014.07
2016.10
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Extended Cab Pickup 6.6 D 4WD
2010.09
2013.12
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Extended Cab Pickup 6.6 D 4WD
2014.07
2016.10
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD Standard Cab Pickup 6.6 D 4WD
2014.07
2016.10
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 3500 HD Cab & Chassis 6.6 D
2007.09
2013.12
6599
LML
402
(296)
Platforma / podwozie
CHEVROLET SILVERADO 3500 HD Crew Cab Pickup 6.6 D
2010.09
2013.12
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 3500 HD Extended Cab Pickup 6.6 D
2010.09
2013.12
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 3500 HD Standard Cab Pickup 6.6 D
2010.09
2013.12
6599
LML
403
(296)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 Cab & Chassis 6.6
2019.09
6600

pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 Cab & Chassis 6.6 TD
2019.09
6600

pick-up
CHEVROLET SILVERADO 3500 6.6
2019.09
6600

pick-up
Pokaż więcej
CHEVROLET SILVERADO 1500 4.3 AWD
2006.09
4300
LU3
197
(145)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 4.3 AWD
1999.10
2007.12
4300
LU3
200
(147)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Standard Cab Pickup 4.3
1998.09
2004.12
4300
LU3
203
(149)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 4.8 AWD
2005.06
2007.12
4811
LY2
275
(202)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 Crew Cab Pickup 4.8
2007.09
2009.12
4811
LY2
299
(220)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 4.8
2006.09
2010.12
4811
LY2
295
(217)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 4.8 4WD
2006.09
2010.12
4811
LY2
295
(217)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 5.3 AWD
2007.01
5328
LH6(325CUV8)
316
(232)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 5.3 AWD
1999.10
2007.12
5328
LM7
273
(201)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 5.3 FlexFuel AWD
2007.01
5328
LMG
316
(232)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 5.3 4WD
2006.09
2009.09
5328
LY5(325CUV8)
320
(235)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 5.3 Hybrid
2007.09
2009.09
5328
LM7
299
(220)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 5.3 Hybrid 4WD
2007.09
2009.09
5328
LM7
299
(220)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 6.0
1999.10
2007.12
5967
LQ4(364CUV8)
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 1500 6.0 AWD
1999.10
2007.12
5967
LQ4(364CUV8)
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 6.0 AWD
1999.10
5967
LQ4(364CUV8)
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 6.6 D
2001.10
2006.08
6599
LB7
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 6.6 D AWD
2001.10
2006.08
6599
LB7
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD 6.6 Di
2001.10
2007.12
6599
LB7 LMM
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD 6.6 Di AWD
2001.10
2007.12
6599
LB7 LMM
305
(224)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD 6.6 TD 4WD
2007.01
2007.12
6599
LBZ
364
(268)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 3500 HD Cab & Chassis 6.6 D 4WD
2007.09
2010.12
6599
LMM
370
(272)
Platforma / podwozie
CHEVROLET SILVERADO 2500 8.1 AWD
2001.10
2006.08
8128
L18(496CUV8)
345
(254)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 2500 HD 8.1
2001.10
2002.12
8128
L18(496CUV8)
345
(254)
pick-up
CHEVROLET SILVERADO 3500 8.1 4x4
2001.01
2006.08
8128
L18(496CUV8)
344
(253)
pick-up
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Chevrolet Silverado

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l Special TEC AA

0W20 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
89.30 
zł
76.80
62.44 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 5l Special TEC AA

0W20 5l

API SN ILSAC GF-5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
385.16 
zł
331.24
269.30 zł
(66.25 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 5l TopTec 6600

0W20 5l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
456.56 
zł
392.64
319.22 zł
(78.53 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W20 1l TopTec 6600

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
99.77 
zł
85.79
69.75 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

FUCHS OIL
Olej silnikowy 0W20 5l TITAN

0W20 5l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
349.84 
zł
346.34
281.58 zł
(69.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy EDGE 0W20

0W20 20l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
984.62 
zł
924.55
751.67 zł
(46.23 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy TopTec 6600 0W20

API SP ILSAC GF-6A
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
5 szt.
Cena katalogowa  
3 823.44 
zł
3 590.21
2 918.87 zł
(59.84 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy EDGE 0W20 C5 60L

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
4 szt.
Cena katalogowa  
2 838.90 
zł
2 665.73
2 167.26 zł
(44.43 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W20 1l 8100

0W20 1l

API ILSAC GF-7A SQ RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
102.41 
zł
80.91
65.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W20 1l SYNPOWER

0W20 1l

API SP RC ILSAC GF-5 SN+
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
84.14 
zł
70.26
57.12 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: CHEVROLET SILVERADO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: CHEVROLET SILVERADO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: CHEVROLET SILVERADO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: CHEVROLET SILVERADO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: CHEVROLET SILVERADO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: CHEVROLET SILVERADO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: CHEVROLET SILVERADO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: CHEVROLET SILVERADO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: CHEVROLET SILVERADO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: CHEVROLET SILVERADO.