Oleje silnikowe do CHEVROLET AVEO

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 41 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.2
2007.01
2012.09
1150
B12S1 LY4
76
(56)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.2 LPG
2008.04
2011.12
1206
LMU
84
(62)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.2 LPG
2008.06
2012.11
1206
LMU
81
(60)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.2 LPG
2012.11
2015.12
1229
LDC
86
(63)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.2 LPG
2012.11
2015.12
1229
LDC
86
(63)
Sedan
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.3 D
2011.07
2015.12
1248
LDV
75
(55)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.3 D
2011.07
2015.12
1248
LSF
95
(70)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.3 D
2011.07
2015.12
1248
LDV
75
(55)
Sedan
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.3 D
2011.07
2015.12
1248
LSF
95
(70)
Sedan
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.4 Turbo
2013.08
1364
A 14 NET LUJ
140
(103)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.4
2005.03
2013.05
1399
L14(85CUL4) L95
94
(69)
Sedan
Pokaż więcej
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T200) 1.2
2004.01
2008.05
1150
LY4
72
(53)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T200) 1.2 LPG
2005.01
2008.05
1150
LY4
72
(53)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.2
2006.06
1150
LY4
72
(53)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.2
2005.03
2007.12
1150
LY4
72
(53)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.2
2008.04
1206
LMU
84
(62)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.2
2008.04
1206
LMU
75
(55)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.2
2008.01
1206
LMU
84
(62)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.2
2008.01
1206
LMU
75
(55)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.2 LPG
2009.01
1206
LMU
84
(62)
Sedan
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.2
2011.03
1229
LDC
86
(63)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.2
2011.03
1229
LWD
69
(51)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.2
2011.03
1229
LDC
86
(63)
Sedan
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.2
2011.03
1229
LWD
69
(51)
Sedan
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.4
2011.09
1364
LUV
140
(103)
Sedan
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.4
2011.03
1398
LDD
101
(74)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.4
2011.07
1398
A 14 XER LDD
100
(74)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T200) 1.4
2005.03
2008.05
1399
LX5(85CUL4)
83
(61)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T200) 1.4 16V
2003.05
2008.05
1399
L14(85CUL4)
94
(69)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.4
2008.04
1399
LDT
101
(74)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T250, T255) 1.4 16V
2006.06
2008.05
1399
L14(85CUL4)
94
(69)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T200) 1.4
2003.05
2008.05
1399
L14(85CUL4)
94
(69)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.4
2008.09
1399
LDT
101
(74)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.4
2005.03
1399
LX5(85CUL4)
83
(61)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.4 CNG
2008.01
1399
L95
94
(69)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Hatchback (T200) 1.5
2005.01
2008.05
1498
A15SMS
84
(62)
Hatchback
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T200) 1.5
2004.10
2006.05
1498
LV8(91CUL4)
86
(63)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.5
2005.05
1498
F15S3 LX6
84
(62)
Sedan
CHEVROLET AVEO / KALOS Sedan (T250, T255) 1.6
2008.01
1598
LXT
102
(75)
Sedan
CHEVROLET AVEO Hatchback (T300) 1.6
2011.03
1598
F16D4 LDE
116
(85)
Hatchback
CHEVROLET AVEO Sedan (T300) 1.6
2011.03
1598
F16D4 LDE
116
(85)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Chevrolet Aveo
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: CHEVROLET AVEO – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: CHEVROLET AVEO powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: CHEVROLET AVEO typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: CHEVROLET AVEO jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: CHEVROLET AVEO, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: CHEVROLET AVEO?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: CHEVROLET AVEO? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: CHEVROLET AVEO, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: CHEVROLET AVEO w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: CHEVROLET AVEO.