Oleje silnikowe do CHEVROLET CRUZE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 36 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.4
2012.06
1364
A 14 NET LUJ
140
(103)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.4
2012.08
1364
LUJ
140
(103)
Kombi
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.4
2013.07
1398
LDD
101
(74)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.4
2013.07
2015.12
1398
LDD
101
(74)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.4
2013.07
2015.12
1398
LDD
101
(74)
Kombi
CHEVROLET CRUZE Sedan (J400) 1.4 T
2016.09
2019.08
1400

Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.6
2012.12
1598
LDE
117
(86)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.6
2012.12
1598
LDE
113
(83)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.6
2012.12
1598
LDE
117
(86)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.6
2012.12
2015.12
1598
LDE
117
(86)
Kombi
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.6
2012.08
2015.12
1598
LDE
124
(91)
Kombi
CHEVROLET CRUZE Sedan (J400) 1.6 TD
2016.09
2020.08
1600

Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.7 D
2012.01
1686
LUD
131
(96)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.7 TD
2013.11
1686
LKR
110
(81)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.7 D
2012.01
2015.12
1686
LUD
131
(96)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.7 TD
2013.08
2015.12
1686
LKR
110
(81)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.7 TD
2012.08
1686
LUD
131
(96)
Kombi
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.7 TD
2013.11
2015.12
1686
LKR
110
(81)
Kombi
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.8 LPG
2011.06
2015.12
1796
2H0
141
(104)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 1.8
2012.08
1796
2H0
141
(104)
Kombi
CHEVROLET CRUZE (J300) 2.0 CDI
2013.09
1956
LUZ
150
(110)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 2.0 VCDi
2012.03
2018.11
1998
LNP
166
(122)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Station Wagon (J308) 2.0 TD
2012.08
1998
LNP
163
(120)
Kombi
Pokaż więcej
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.4
2010.09
1364
LUJ
140
(103)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.6
2009.05
1598
F16D4 LDE
113
(83)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.6
2009.05
1598
F16D4 LDE
124
(91)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.6
2009.05
1598
F16D3 LXT
109
(80)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.6
2011.06
1598
LDE
124
(91)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.8
2009.11
1796
LUW LWE
140
(103)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.8
2009.05
1796
2H0
141
(104)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 1.8 LPG
2011.06
1796
2H0
141
(104)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 1.8
2011.06
1796
2H0
141
(104)
Hatchback
CHEVROLET CRUZE (J300) 2.0 CDI
2009.05
1991
LLW Z 20 DMH
150
(110)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 2.0 CDI
2009.05
2011.05
1991
LLW
125
(92)
Sedan
CHEVROLET CRUZE (J300) 2.0 CDI
2010.08
1998
LNP
163
(120)
Sedan
CHEVROLET CRUZE Hatchback (J305) 2.0 CDI
2011.06
1998
LNP
163
(120)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Chevrolet Cruze
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: CHEVROLET CRUZE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: CHEVROLET CRUZE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: CHEVROLET CRUZE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: CHEVROLET CRUZE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: CHEVROLET CRUZE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: CHEVROLET CRUZE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: CHEVROLET CRUZE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: CHEVROLET CRUZE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: CHEVROLET CRUZE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: CHEVROLET CRUZE.