Oleje silnikowe do CHEVROLET TAHOE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 27 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
CHEVROLET TAHOE (GMT1UC) 3.0 D 4WD
2020.07
2992
LM2
281
(207)
SUV
CHEVROLET TAHOE LTZ 4.8 V8 294CID
2007.12
2012.12
4808

SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT1UC) 5.3
2021.06
5327
L84(325CUV8)
343
(252)
SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT1UC) 5.3 4WD
2020.07
5327
L84(325CUV8)
360
(265)
SUV
CHEVROLET TAHOE LTZ 5.3 V8 323CID
2007.12
2012.12
5327

SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT900) 5.3 4WD
2007.01
2013.12
5328
LC9(325CUV8) LMG LY5(325CUV8)
325
(239)
SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT900) 6.0 Flex/Hybrid 4WD
2009.09
2013.12
5967
LZ1
337
(248)
SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT900) 6.0 Hybrid 4WD
2007.09
2012.12
5967
LFA
337
(248)
SUV
CHEVROLET TAHOE LTZ 6.0 V8 364CID
2007.12
2012.12
5967

Pojazd komunalny
CHEVROLET TAHOE (GMT1UC) 6.2 4WD
2020.07
6162
L87(376CUV8)
426
(313)
SUV
CHEVROLET TAHOE (K2UC) 6.2 4WD
2015.10
6162
L86
409
(301)
SUV
CHEVROLET TAHOE (K2UC) 6.2 4WD
2018.01
6162
L86
426
(313)
SUV
CHEVROLET TAHOE LTZ 6.2 V8 376CID FLEX FI [L9H OHV]
2008.01
2012.12
6200

SUV
Pokaż więcej
CHEVROLET TAHOE (GMT400) 4.3 AWD
1994.10
1999.12
4300
L35(262CUL6)
193
(142)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 4.8
2000.05
2006.12
4811
LR4
279
(205)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 4.8 V8
1999.12
2006.12
4811
LR4
279
(205)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 5.3
1999.09
2006.12
5328
L59 LM7
290
(213)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 5.3
2000.05
2002.09
5328
LM7
273
(201)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 5.3
2003.09
2006.12
5328
LM7
299
(220)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 5.3 AWD
2002.10
2006.12
5328
L59
290
(213)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 5.3 V8 AWD
1999.12
2006.12
5328
LM7
273
(201)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 5.7 V8 350CID OHV
1996.01
2000.01
5733

SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT400) 5.7 AWD
1994.10
1995.09
5733
LO5
200
(147)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 6.0 V8
1999.12
2006.12
5967
LQ4(364CUV8)
305
(224)
SUV
CHEVROLET TAHOE (B2W) 6.5 V8 395CID vinS DIESEL Turbo OHV
1996.01
2000.12
6462

SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT400) 6.5 TDiC
1994.10
1996.09
6483
L56
184
(135)
SUV
CHEVROLET TAHOE (GMT400) 6.5 TDiC AWD
1994.10
1996.09
6483
L56
184
(135)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Chevrolet Tahoe
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.18 
zł
59.38
48.28 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.80 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.02 
zł
51.78
42.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API ILSAC GF-7A SQ RC
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
70.52 
zł
55.71
45.29 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ULTRA FORCE

5W30 1l

API CF SN
ACEA A1 B1 A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.04 
zł
41.66
33.87 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz

5W30 5l

API ILSAC GF-7A SQ
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
309.46 
zł
290.88
236.49 zł
(58.18 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Special Tec DX1

5W30 1l

API SN ILSAC GF-5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
92.26 
zł
79.35
64.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l Special TEC AA

5W30 1l

API ILSAC GF-7A SQ
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
87.94 
zł
75.63
61.49 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special Tec DX1

5W30 5l

API SN ILSAC GF-5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
385.13 
zł
331.20
269.27 zł
(66.24 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 1l Cleansynto

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
83.68 
zł
70.71
57.49 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC AA

5W30 5l

API ILSAC GF-7A SQ
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.70 
zł
355.78
289.25 zł
(71.16 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: CHEVROLET TAHOE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: CHEVROLET TAHOE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: CHEVROLET TAHOE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: CHEVROLET TAHOE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: CHEVROLET TAHOE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: CHEVROLET TAHOE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: CHEVROLET TAHOE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: CHEVROLET TAHOE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: CHEVROLET TAHOE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: CHEVROLET TAHOE.