Oleje silnikowe do HONDA ACCORD

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 105 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
HONDA ACCORD XI Sedan (CY) 1,5
2023.01

Sedan
HONDA ACCORD X Sedan (CV) 1.5 iVTEC (CV1)
2017.10
1498
L15BE
188
(138)
Sedan
HONDA ACCORD X Sedan (CV) 1.5 T
2017.09
1500

Sedan
HONDA ACCORD X Sedan (CV) 2.0 iVTEC
2018.01
1996
K20C4
256
(188)
Sedan
HONDA ACCORD VIII (CP) 2.0 i-VTEC (CP1)
2008.07
2012.09
1997
R20A3
155
(114)
Sedan
HONDA ACCORD VIII (CU) 2.0 i (CU1)
2008.06
2015.06
1997
R20A3
156
(115)
Sedan
HONDA ACCORD VIII Kombi (CW) 2.0 i (CW1)
2008.07
2015.06
1997
R20A3
156
(115)
Kombi
HONDA ACCORD X Sedan (CV) 2.0 Hybrid
2017.09
2000

Sedan
HONDA ACCORD X Sedan (CV) 2.0 T
2017.09
2000

Sedan
HONDA ACCORD VIII (CU) 2.2 i-DTEC (CU3)
2008.07
2015.06
2199
N22B2
180
(132)
Sedan
HONDA ACCORD VIII (CU) 2.2 i-DTEC (CU3)
2008.07
2015.06
2199
N22B1
150
(110)
Sedan
HONDA ACCORD VIII Kombi (CW) 2.2 i-DTEC (CW3)
2008.07
2015.06
2199
N22B1
150
(110)
Kombi
HONDA ACCORD VIII Kombi (CW) 2.2 i-DTEC (CW3)
2008.07
2015.06
2199
N22B2
180
(132)
Kombi
HONDA ACCORD IX Sedan (CR) 2.4
2012.09
2354
K24W1
192
(141)
Sedan
HONDA ACCORD IX coupe 2.4
2012.09
2356
K24Z3
188
(138)
coupe
HONDA ACCORD IX Sedan (CR) 2.4
2017.04
2356
K24W1
189
(139)
Sedan
HONDA ACCORD IX Sedan (CR) 2.4 (CR2)
2014.07
2356
K24W2 K24W3
180
(132)
Sedan
HONDA ACCORD IX Sedan (CR) 2.4 (CR2)
2013.11
2356
K24W
175
(129)
Sedan
HONDA ACCORD VIII (CU) 2.4 i (CU2)
2008.07
2015.06
2356
K24Z3
201
(148)
Sedan
HONDA ACCORD VIII Kombi (CW) 2.4 i (CW2)
2008.07
2015.06
2356
K24Z3
201
(148)
Kombi
HONDA ACCORD IX Sedan (CR) 3.5
2012.09
3471
J35Y1
282
(207)
Sedan
HONDA ACCORD VIII (CU) 3.5 i
2008.07
2012.09
3471
J35A8 J35Z2
275
(202)
Sedan
Pokaż więcej
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 1.6 i (CG7)
1998.10
2002.12
1590
D16B6
116
(85)
Sedan
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 1.6 LS (CG7)
1998.10
2002.12
1590
D16B7
107
(79)
Sedan
HONDA ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 1.6 (CH5)
1999.12
2002.12
1590
D16B6
116
(85)
Hatchback
HONDA ACCORD II (AC, AD) 1.6 EX (AC)
1983.09
1985.10
1598
EZ
88
(65)
Sedan
HONDA ACCORD II Hatchback (AC, AD) 1.6 EX (AC)
1983.09
1985.10
1598
EZ
88
(65)
Hatchback
HONDA ACCORD III (CA) 1.6 L (CA4)
1985.11
1989.12
1598
A16A1
88
(65)
Sedan
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 1.6 L (CA4)
1985.11
1989.12
1598
A16A1
88
(65)
Kombi
HONDA ACCORD Hatchback 1.6
1978.01
1981.12
1602
EL
80
(59)
Hatchback
HONDA ACCORD I (SJ, SY, SM) 1.6 L/EX (SY)
1978.01
1983.09
1602
EG EL
80
(59)
Sedan
HONDA ACCORD I Hatchback (SJ, SY) 1.6 L/EX (SJ, SY)
1979.01
1983.09
1602
EL
80
(59)
Hatchback
HONDA ACCORD II (AC, AD) 1.8 EX (AD)
1983.09
1985.10
1829
ET1
101
(74)
Sedan
HONDA ACCORD II Hatchback (AC, AD) 1.8 EX (AD)
1983.09
1985.10
1829
ET1
101
(74)
Hatchback
HONDA ACCORD IV (CB) 1.8
1990.01
1991.12
1829
F18A2KB
105
(77)
Sedan
HONDA ACCORD V (CE, CF_, CD) 1.8 i (CE7)
1996.02
1998.10
1850
F18A3
116
(85)
Sedan
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 1.8 i (CG8)
1998.10
2002.12
1850
F18B2
136
(100)
Sedan
HONDA ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 1.8 i (CH6)
1999.12
2002.12
1850
F18B2 F18B4
136
(100)
Hatchback
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 12V (CA5)
1987.01
1989.12
1955
A20A3
116
(85)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 12V (CA5)
1986.01
1988.03
1955
A20A1
102
(75)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5)
1985.11
1989.05
1955
A20A2
106
(78)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5)
1985.11
1989.12
1955
A20A1
102
(75)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 EX (CA5)
1985.11
1989.12
1955
A20A1
103
(76)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 EXi (CA5)
1985.11
1987.12
1955
A20A4
122
(90)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 EXi (CA5)
1986.01
1989.12
1955
A20A3
116
(85)
Sedan
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0
1986.01
1986.12
1955
A20A2
137
(101)
Kombi
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5)
1985.11
1989.05
1955
A20A2
106
(78)
Kombi
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5)
1987.10
1989.12
1955
A20A1
103
(76)
Kombi
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EX (CA5)
1987.10
1989.12
1955
A20A1
102
(75)
Kombi
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EXi (CA5)
1987.10
1989.12
1955
A20A3
116
(85)
Kombi
HONDA ACCORD III Aerodeck (CA) 2.0 EXi (CA5)
1985.11
1987.12
1955
A20A4
122
(90)
Kombi
HONDA ACCORD III coupe 2.0 EXi
1988.01
1989.12
1955
A20A3
122
(90)
coupe
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 i 16V (CA5)
1987.01
1987.12
1958
B20A2
137
(101)
Sedan
HONDA ACCORD III (CA) 2.0 i 16V (CA5)
1987.10
1989.12
1958
B20A8
133
(98)
Sedan
HONDA ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.0 TDi (CF1)
1996.04
1998.10
1994
20T2N
105
(77)
Sedan
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 Turbo DI (CH2)
1999.02
2002.12
1994
20T2N
105
(77)
Sedan
HONDA ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.0 TDi (CH8)
1999.12
2000.10
1994
20T2N
105
(77)
Hatchback
HONDA ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3)
1990.01
1993.03
1997
F20A2 F20A3
110
(81)
Sedan
HONDA ACCORD IV (CB) 2.0 16V (CB3)
1990.01
1993.03
1997
F20A6
90
(66)
Sedan
HONDA ACCORD IV (CB) 2.0 i
1990.09
1993.04
1997
F20A5
135
(99)
Sedan
HONDA ACCORD IV (CB) 2.0 i 16V (CB3)
1990.01
1993.03
1997
F20A4 F20A8
133
(98)
Sedan
HONDA ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.0 i 16V (CC9)
1993.03
1993.12
1997
F20Z3
133
(98)
Kombi
HONDA ACCORD IV coupe (CB, CC) 2.0 i 16V (CC1)
1992.01
1993.09
1997
F20A7
133
(98)
coupe
HONDA ACCORD V (CC, CD) 2.0 i (CD4)
1993.03
1996.01
1997
F20Z2
116
(85)
Sedan
HONDA ACCORD V (CC, CD) 2.0 i S (CD4)
1993.03
1996.01
1997
F20Z1 MA420
131
(96)
Sedan
HONDA ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.0 i LS (CE8)
1996.02
1998.10
1997
F20Z1
131
(96)
Sedan
HONDA ACCORD V Aerodeck (CE) 2.0 i LS 16V (CE2)
1993.09
1998.02
1997
F20B3
136
(100)
Kombi
HONDA ACCORD V coupe (CD) 2.0 (CD9)
1993.09
1997.12
1997
F20B3
136
(100)
coupe
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.0 i (CG9)
1998.10
2001.01
1997
F20B6
147
(108)
Sedan
HONDA ACCORD VI coupe (CG) 2.0
1999.11
2002.10
1997
F20B7
145
(107)
coupe
HONDA ACCORD VI coupe (CG) 2.0 i 16V
1998.02
2003.06
1997
F20B5 F20B7
147
(108)
coupe
HONDA ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.0 (CH7)
1999.12
2002.12
1997
F20B6
147
(108)
Hatchback
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 2.0
2006.01
2008.03
1998
F20B
150
(110)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 2.0 (CL7)
2003.02
2008.05
1998
K20A6 K20Z2
155
(114)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 2.0 All-wheel Drive (CL8)
2003.02
2008.05
1998
K20A6
155
(114)
Sedan
HONDA ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.0 (CM1)
2003.04
2008.05
1998
K20A6 K20Z2
155
(114)
Kombi
HONDA ACCORD IV (CB) 2.2 (CB3, CB7)
1991.10
1993.10
2156
F22A6 F22A9
140
(103)
Sedan
HONDA ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V (CB7)
1990.01
1993.03
2156
F22A3
150
(110)
Sedan
HONDA ACCORD IV (CB) 2.2 i 16V Automatik (CB7)
1990.01
1993.03
2156
F22A3
147
(108)
Sedan
HONDA ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 (CB8, CB9)
1992.05
1993.12
2156
F22A6
140
(103)
Kombi
HONDA ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 i 16V (CB8)
1991.01
1993.12
2156
F22A7
150
(110)
Kombi
HONDA ACCORD IV Aerodeck (CB) 2.2 i 16V (CB8)
1991.01
1993.12
2156
F22A8
147
(108)
Kombi
HONDA ACCORD V (CC, CD) 2.2 i (CD5)
1993.04
1997.06
2156
F22B5
150
(110)
Sedan
HONDA ACCORD V (CE, CF_, CD) 2.2 i VTEC (CE9)
1996.02
1998.10
2156
F22Z2
150
(110)
Sedan
HONDA ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 (CE1)
1993.10
1997.12
2156
F22B1
146
(107)
Kombi
HONDA ACCORD V Aerodeck (CE) 2.2 i ES (CE1)
1993.09
1998.02
2156
F22B5
150
(110)
Kombi
HONDA ACCORD V coupe (CD) 2.2 i ES (CD7)
1993.09
1998.02
2156
F22B5
150
(110)
coupe
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.2 Type-R (CH1)
1999.02
2002.12
2156
H22A7
212
(156)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 2.2 i-CTDi (CN1)
2004.01
2008.05
2204
N22A1
140
(103)
Sedan
HONDA ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.2 i-CTDi (CN2)
2004.01
2008.05
2204
N22A1
140
(103)
Kombi
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3
1997.03
2003.03
2254
F23A1 F23Z5
152
(112)
Sedan
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3 (CG5, CF9, CF0, CF1, CF2)
1997.03
1999.01
2254
F23A1 F23A2
150
(110)
Sedan
HONDA ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL) 2.3 (CL3, S86)
2001.01
2003.06
2254
F23A1 F23W5 F23X5 F23Z5
154
(113)
Sedan
HONDA ACCORD VI Hatchback (CH, CL) 2.3 (CL4)
2000.11
2002.12
2254
F23Z5
154
(113)
Hatchback
HONDA ACCORD V (CC, CD) 2.3 i SR (CD6)
1993.03
1996.01
2259
H23A3
158
(116)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 2.4 (CL9)
2003.02
2008.05
2354
K24A K24A3
190
(140)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 2.4 i 16V
2003.02
2008.05
2354
K24A3
156
(115)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CM, UC) 2.4 Vtec E (CM5)
2006.06
2008.01
2354
K24A4 K24A8
170
(125)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CM, UC) 2.4 Vtec E (CM5)
2002.09
2005.12
2354
K24A2 K24A4
160
(118)
Sedan
HONDA ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.4 (CM2)
2003.04
2008.05
2354
K24A3
190
(140)
Kombi
HONDA ACCORD VII Tourer (CM, CN) 2.4 Vtec T (CM2)
2003.09
2008.05
2354
K24A1
200
(147)
Kombi
HONDA ACCORD IV (CB) 2.7 i 24V
1990.01
2700
G27
0
HONDA ACCORD VI coupe (CG) 3.0 V6 24V (CG2)
1998.02
2003.06
2997
J30A1
200
(147)
coupe
HONDA ACCORD VII (CL, CN) 3.0 V6 24V
2002.10
2997
J30A1
200
(147)
Sedan
HONDA ACCORD VII (CM, UC) 3.0 (CM6)
2003.05
2005.12
2997
J30A4
241
(177)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Honda Accord
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: HONDA ACCORD – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: HONDA ACCORD powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: HONDA ACCORD typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: HONDA ACCORD jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: HONDA ACCORD, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: HONDA ACCORD?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: HONDA ACCORD? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: HONDA ACCORD, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: HONDA ACCORD w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: HONDA ACCORD.