Oleje silnikowe do HONDA CR-V

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 46 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.5 (RW1)
2017.05
1498
L15B7 L15BG L15BJ L15BY
190
(140)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.5 (RW1)
2016.12
1498
L15BE L15BG L15BH
193
(142)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.5 AWD (RW2)
2017.05
1498
L15B7 L15BY
190
(140)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.5 AWD (RW2)
2016.12
1498
L15BE L15BG L15BH L15BY
193
(142)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.5 VTEC (RW1)
2017.08
1498
L15BY
173
(127)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.5 VTEC AWD (RW2)
2017.08
1498
L15BY
173
(127)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 1.6 i-DTEC (RE6)
2013.10
2018.08
1597
N16A1 N16A2
120
(88)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 1.6 i-DTEC 4WD (RE6)
2015.02
2018.08
1597
N16A4
160
(118)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 1.6 i-DTEC AWD
2019.01
1597
N16A4
120
(88)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 2.0 e-CVT Hybrid (RT5)
2018.12
1993
LFB1
215
(158)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 2.0 e-CVT Hybrid AWD (RT6)
2019.02
2023.08
1993
LFB1 LFB2
215
(158)
SUV
HONDA CR-V VI (RS_, RY_) e:HEV
2025.05
1993
LFB51
184
(135)
SUV
HONDA CR-V VI (RS_, RY_) e:HEV (RS6)
2023.04
1993
LFB51 LFC2
184
(135)
SUV
HONDA CR-V VI (RS_, RY_) e:HEV AWD (RS6)
2025.05
1993
LFB51 LFC2
184
(135)
SUV
HONDA CR-V VI (RS_, RY_) e:HEV AWD (RS6)
2023.04
1993
LFB51
184
(135)
SUV
HONDA CR-V VI (RS_, RY_) e:PHEV (RS8)
2023.04
1993
LFB16
184
(135)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.0 i-VTEC (RE5, RE1)
2007.01
2012.06
1997
R20A1 R20A2
150
(110)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.0 i-VTEC (RE5)
2009.11
2012.06
1997
R20A2
143
(105)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.0 i-VTEC 4WD (RE5, RE2)
2006.10
2012.06
1997
R20A1 R20A2
150
(110)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.0 (RM1)
2012.01
2018.12
1997
R20A
150
(110)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.0 AWD (RE5, RM2)
2012.10
2018.12
1997
R20A6 R20A9
155
(114)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.0 iVtec (RE5, RM1)
2012.10
2018.12
1997
R20A5 R20A6 R20A9
155
(114)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 2.0 i-VTEC AWD (RW4)
2017.09
1997
R20Z9
150
(110)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.2 i-DTEC 4WD (RE6)
2007.01
2012.06
2199
N22B3
150
(110)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.2 i-DTEC 4WD (RE6)
2012.11
2015.05
2199
N22B4
150
(110)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.4 (RE3)
2006.06
2012.06
2354
K24Z1
168
(124)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.4 (RE3)
2007.04
2012.12
2354
K24A1 K24Z1
170
(125)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.4 4WD (RE4)
2006.09
2012.06
2354
K24A K24Z1
168
(124)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.4 i-Vtec 4WD (RE4)
2007.04
2012.12
2354
K24A1 K24Z1
170
(125)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.4 i-VTEC 4WD (RE4)
2006.10
2012.10
2354
K24Z1
160
(118)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.4 i-VTEC 4WD (RE7)
2009.09
2012.12
2354
K24Z1 K24Z4
166
(122)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.4 4WD
2012.01
2017.12
2354
K24A1
185
(136)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.4 AWD (RM4, RE7)
2012.01
2016.12
2354
K24Z4 K24Z6
180
(132)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.4 AWD (RM4)
2012.01
2018.12
2354
K24Z9
190
(140)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.4 i-VTEC
2015.01
2016.12
2354
K24A1 K24W9
185
(136)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.4
2015.09
2018.12
2356
K24W
188
(138)
SUV
HONDA CR-V IV (RM_) 2.4 AWD
2015.09
2018.12
2356
K24W
188
(138)
SUV
HONDA CR-V V (RW_, RT_) 2.4 i-VTEC AWD (RW6)
2017.09
2356
K24W9
186
(137)
SUV
Pokaż więcej
HONDA CR-V I (RD) 2.0 (RD1)
1999.04
2002.02
1973
B20Z1
133
(98)
SUV
HONDA CR-V I (RD) 2.0 16V 4WD (RD1, RD3)
1995.10
2001.12
1973
B20B
128
(94)
SUV
HONDA CR-V I (RD) 2.0 16V 4WD (RD1, RD3)
1999.01
2002.02
1973
B20Z1
147
(108)
SUV
HONDA CR-V I (RD) 2.0 4WD (RD1)
1998.09
2001.12
1973
B20Z2
148
(109)
SUV
HONDA CR-V II (RD_) 2.0 (RD5)
2001.09
2007.03
1998
K20A4
150
(110)
SUV
HONDA CR-V II (RD_) 2.2 CTDi (RD9)
2005.02
2006.09
2204
N22A2
140
(103)
SUV
HONDA CR-V III (RE_) 2.2 i-CTDi 4WD (RE6)
2007.01
2010.02
2204
N22A2
140
(103)
SUV
HONDA CR-V II (RD_) 2.4 Vtec 4WD (RD7)
2001.09
2006.09
2354
K24A1
160
(118)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Honda Cr-v
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.50 
zł
50.52
41.07 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W30 1l EDGE

0W30 1l

API SL CF
ACEA A1 B1 A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
82.40 
zł
73.25
59.55 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l Special TEC F

5W30 5l

ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
413.76 
zł
355.84
289.30 zł
(71.17 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
78.07 
zł
61.67
50.14 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SL
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
62.02 
zł
51.78
42.10 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 0W30 1l SYNPOWER

0W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.60 
zł
75.66
61.51 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

API SP
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
105.83 
zł
83.60
67.97 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: HONDA CR-V – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: HONDA CR-V powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: HONDA CR-V typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: HONDA CR-V jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: HONDA CR-V, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: HONDA CR-V?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: HONDA CR-V? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: HONDA CR-V, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: HONDA CR-V w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: HONDA CR-V.