Oleje silnikowe do MAZDA 626

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 104 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MAZDA 626 I (CB) 1.6 (CB2NS)
1979.05
1982.05
1586
H6 N NA
75
(55)
Sedan
MAZDA 626 II (GC) 1.6 (GC1061)
1982.11
1987.06
1587
F6
80
(59)
Sedan
MAZDA 626 II coupe (GC) 1.6 (GC1061)
1982.11
1987.07
1587
F603 F658
82
(60)
coupe
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 1.6 (GC1061)
1983.03
1987.09
1587
F603 F658
75
(55)
Hatchback
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 1.6 (GC1061)
1983.03
1987.09
1587
F6
80
(59)
Hatchback
MAZDA 626 III (GD) 1.6 (GD106)
1987.06
1992.05
1587
F6
82
(60)
Sedan
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 1.6 (GD106)
1987.06
1992.05
1587
F6
82
(60)
Hatchback
MAZDA 626 III (GD) 1.8
1989.08
1992.05
1789
F8 (12V)
94
(69)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 1.8 (GD8P)
1987.11
1992.05
1789
F8 (8V)
88
(65)
Sedan
MAZDA 626 III coupe (GD) 1.8 (GD8P)
1987.09
1991.08
1789
F8 (12V)
88
(65)
coupe
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 1.8
1987.11
1989.07
1789
F8 (8V)
90
(66)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 1.8
1987.11
1992.05
1789
F8 (12V)
94
(69)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 1.8 (GD8P)
1987.11
1992.05
1789
F8 (12V)
88
(65)
Hatchback
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 1.8 (GV8W)
1989.10
1992.03
1789
F8K9
90
(66)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 1.8 (GV8W)
1988.01
1992.03
1789
F8 (12V)
88
(65)
Kombi
MAZDA 626 IV (GE) 1.8 i
1994.05
1997.06
1840
FP
106
(78)
Sedan
MAZDA 626 IV (GE) 1.8 i (GE8P)
1991.08
1997.04
1840
FP
105
(77)
Sedan
MAZDA 626 IV (GE) 1.8 i (GE8P)
1994.08
1997.04
1840
FP01LP
90
(66)
Sedan
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P)
1994.08
1997.04
1840
FP01LP
90
(66)
Hatchback
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P)
1991.08
1997.04
1840
FP
105
(77)
Hatchback
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 1.8 (GE8P)
1993.08
1996.12
1840
FP01
101
(74)
Hatchback
MAZDA 626 V (GF) 1.8 (GF8P)
1997.05
1999.12
1840
FPY3
90
(66)
Sedan
MAZDA 626 V (GF) 1.8 (GF8P)
1999.12
2002.10
1840
FP9A
100
(74)
Sedan
MAZDA 626 V (GF) 1.9
1997.05
1999.12
1840
FPY3
90
(66)
Sedan
MAZDA 626 V (GF) 1.9
1999.12
2002.10
1840
FP9A
100
(74)
Sedan
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 1.8 (GF8P)
1997.05
1999.12
1840
FPY3
90
(66)
Hatchback
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 1.9
1997.05
1999.12
1840
FPY3
90
(66)
Hatchback
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 1.9 (GF8P)
1999.12
2002.10
1840
FP
100
(74)
Hatchback
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 1.8 (GW8W)
2000.01
2002.10
1840
FP9A
100
(74)
Kombi
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 1.8 (GW8W)
1998.02
2000.01
1840
FP33
90
(66)
Kombi
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 1.9
2000.01
2002.10
1840
FP9A
100
(74)
Kombi
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 1.9
1998.02
2000.01
1840
FPY3
90
(66)
Kombi
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 1.8
1991.08
1994.12
1845
K8D9
136
(100)
Hatchback
MAZDA 626 I (CB) 2.0 (CB2MS)
1979.03
1982.05
1970
HE3 M MA
90
(66)
Sedan
MAZDA 626 IV (GE) 2.0 i (GE10S1)
1992.01
1997.04
1991
FS
115
(85)
Sedan
MAZDA 626 IV (GE) 2.0 i 4WD (GE10S1)
1992.04
1997.04
1991
FS
116
(85)
Sedan
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 2.0 i (GE10S1)
1991.08
1997.04
1991
FS
115
(85)
Hatchback
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 2.0 i 4WD (GE10S1)
1992.04
1997.04
1991
FS
116
(85)
Hatchback
MAZDA 626 V (GF) 2.0 (GFEP, GF12)
1997.05
2002.10
1991
FS
115
(85)
Sedan
MAZDA 626 V (GF) 2.0 (GFEP)
1998.04
2002.10
1991
FS2C
136
(100)
Sedan
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 2.0 (GFEP)
1997.05
2002.10
1991
FS
115
(85)
Hatchback
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 2.0 H.P. (GFEP)
1998.02
2002.10
1991
FS2C
136
(100)
Hatchback
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 2.0 (GWEW)
1998.02
2002.10
1991
FS
116
(85)
Kombi
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 2.0 H.P. (GWEW)
1998.02
2002.10
1991
FS2C
136
(100)
Kombi
MAZDA 626 II (GC) 2.0 (GC1)
1986.10
1990.01
1998
FE-3L FE-3M
92
(68)
Sedan
MAZDA 626 II (GC) 2.0 (GC10E1)
1983.03
1987.09
1998
FE (8V)
101
(74)
Sedan
MAZDA 626 II (GC) 2.0 (GC10E1)
1986.01
1987.09
1998
FE (8V)
120
(88)
Sedan
MAZDA 626 II (GC) 2.0 D (GC10F1)
1983.01
1987.06
1998
RF46
63
(46)
Sedan
MAZDA 626 II (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1)
1986.01
1987.10
1998
FET
118
(87)
Sedan
MAZDA 626 II coupe (GC) 2.0
1982.11
1987.10
1998
FE (8V)
102
(75)
coupe
MAZDA 626 II coupe (GC) 2.0
1985.09
1987.10
1998
FE (8V)
120
(88)
coupe
MAZDA 626 II coupe (GC) 2.0
1986.01
1987.10
1998
FE (8V)
110
(81)
coupe
MAZDA 626 II coupe (GC) 2.0 (GC10E1)
1983.02
1987.10
1998
FE (8V)
95
(70)
coupe
MAZDA 626 II coupe (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1)
1986.01
1987.10
1998
FET
118
(87)
coupe
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1)
1986.01
1987.09
1998
FE (8V)
120
(88)
Hatchback
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1)
1985.01
1987.09
1998
FE (8V)
93
(68)
Hatchback
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 2.0 (GC10E1)
1983.03
1987.09
1998
FE (8V)
101
(74)
Hatchback
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 2.0 D (GC10F1)
1984.03
1987.06
1998
RF46
63
(46)
Hatchback
MAZDA 626 II Hatchback (GC) 2.0 i Turbo (GC10E1)
1986.01
1987.10
1998
FET
118
(87)
Hatchback
MAZDA 626 III (GD) 2.0
1987.08
1989.07
1998
FE (12V)
101
(74)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 2.0 (GDEP)
1987.09
1990.10
1998
FE (12V)
90
(66)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 2.0 12V (GDEP)
1987.09
1992.05
1998
FE (12V)
107
(79)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 2.0 16V (GDEP)
1987.07
1989.09
1998
FE (16V)
148
(109)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 2.0 16V (GDEP)
1987.11
1992.05
1998
FE (16V)
140
(103)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 2.0 D (GDFP)
1987.07
1991.07
1998
RF-N
60
(44)
Sedan
MAZDA 626 III coupe (GD) 2.0 (GDEP)
1987.09
1990.10
1998
FE (8V)
90
(66)
coupe
MAZDA 626 III coupe (GD) 2.0 12V (GDEP)
1987.09
1988.12
1998
FE (12V)
107
(79)
coupe
MAZDA 626 III coupe (GD) 2.0 16V (GDEP)
1987.06
1989.09
1998
FE (16V)
148
(109)
coupe
MAZDA 626 III coupe (GD) 2.0 16V (GDEP)
1987.12
1990.10
1998
FE (16V)
140
(103)
coupe
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 (GDEP)
1987.09
1990.10
1998
FE (8V)
90
(66)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 12V (GDEP)
1987.11
1992.05
1998
FE (12V)
107
(79)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 16V (GDEP)
1987.06
1989.08
1998
FE (16V)
148
(109)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 16V (GDEP)
1987.11
1990.10
1998
FE (16V)
140
(103)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 4x4
1989.08
1991.07
1998
FEFL
150
(110)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.0 D (GDFP)
1987.07
1991.07
1998
RF-N
60
(44)
Hatchback
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 (GVEW)
1988.10
1997.09
1998
FE (8V)
90
(66)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 12V
1987.09
1992.12
1998
FE (12V)
107
(79)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 12V (GVEW)
1987.09
1990.01
1998
FE (12V)
110
(81)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 16V (GVEW)
1988.01
1992.03
1998
FE (16V)
140
(103)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 D (GVFW)
1994.11
1997.09
1998
RFG5
82
(60)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 D (GVFW)
1988.09
1991.07
1998
RF-N
60
(44)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 D Comprex (GVFW)
1993.05
1996.11
1998
RF-CX
75
(55)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.0 i 16V (GVEW)
1988.10
1997.09
1998
FECM
150
(110)
Kombi
MAZDA 626 IV (GE) 2.0 D
1994.05
1997.06
1998
RF55
76
(56)
Sedan
MAZDA 626 IV (GE) 2.0 D GLX Comprex (GEFP)
1992.10
1997.04
1998
RF55
75
(55)
Sedan
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 2.0 D GLX Comprex (GEFP)
1993.01
1997.04
1998
RF55
75
(55)
Hatchback
MAZDA 626 V (GF) 2.0 DI TD (GFFP)
1998.04
2002.10
1998
RF3F
90
(66)
Sedan
MAZDA 626 V (GF) 2.0 TD (GFFP)
2000.10
2002.10
1998
RF4F
110
(81)
Sedan
MAZDA 626 V (GF) 2.0 Turbo DI (GFFP)
1998.04
2002.10
1998
RF2A RF4F
101
(74)
Sedan
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 2.0 DITD (GFFP)
1998.04
2002.10
1998
RF3F
90
(66)
Hatchback
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 2.0 TD (GFFP)
2000.10
2002.10
1998
RF4F
110
(81)
Hatchback
MAZDA 626 V Hatchback (GF) 2.0 Turbo DI (GFFP)
1998.04
2002.10
1998
RF2A RF4F
101
(74)
Hatchback
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 2.0 DITD (GWFW)
1999.09
2002.10
1998
RF3F
90
(66)
Kombi
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 2.0 TD (GWFW)
2000.10
2002.10
1998
RF4F
110
(81)
Kombi
MAZDA 626 V Station Wagon (GW) 2.0 Turbo DI (GWFW)
1998.04
2002.10
1998
RF4F
101
(74)
Kombi
MAZDA 626 III (GD) 2.2 12V (GD102)
1987.11
1991.07
2184
F2
115
(85)
Sedan
MAZDA 626 III (GD) 2.2 12V 4WD (GD102)
1990.01
1992.05
2184
F2
115
(85)
Sedan
MAZDA 626 III coupe (GD) 2.2 12V (GD102)
1988.04
1991.12
2184
F2
115
(85)
coupe
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.2 12V (GD102)
1988.06
1992.04
2184
F2
115
(85)
Hatchback
MAZDA 626 III Hatchback (GD) 2.2 12V 4WD
1987.11
1990.07
2184
F2
115
(85)
Hatchback
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.2 12V (GV102)
1989.03
1996.11
2184
F2
115
(85)
Kombi
MAZDA 626 III Station Wagon (GV) 2.2 12V 4WD (GV102)
1991.05
1992.11
2184
F2 F2L1
116
(85)
Kombi
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 2.5 24V (GE5P)
1992.01
1997.04
2497
KL
165
(121)
Hatchback
MAZDA 626 IV Hatchback (GE) 2.5 24V (GE5P)
1994.08
1997.04
2497
KL
163
(120)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mazda 626
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

SHELL
Olej silnikowy 15W40 1l Helix

15W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
47.02 
zł
45.14
36.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 80W90 20l Spirax

80W90 20l

API GL-5
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
834.19 
zł
767.45
623.94 zł
(38.37 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy 20l MOBILUBE

20l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
906.13 
zł
829.11
674.07 zł
(41.46 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 80W90 20l Spirax

80W90 20l

API GL-5 MT-1
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Autobusy
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
943.35 
zł
867.88
705.59 zł
(43.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy 20l MOBILUBE

20l

API GL-5
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
766.30 
zł
701.16
570.05 zł
(35.06 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MAZDA 626 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MAZDA 626 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MAZDA 626 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MAZDA 626 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MAZDA 626, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MAZDA 626?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MAZDA 626? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MAZDA 626, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MAZDA 626 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MAZDA 626.