Oleje silnikowe do MAZDA 3

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 78 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MAZDA 3 (BM, BN) 1.5
2013.10
2019.05
1496
P5Y1 P5Y4 P5Y5 P5Z3
120
(88)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 1.5
2013.09
2019.05
1496
P5Y1 P5Y4 P5Y5 P5Z3
100
(74)
Hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 1.5
2015.04
2016.05
1496
P5Y1
101
(74)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 1.5 SKYACTIV-G (BP5H, BP6H)
2019.06
1496
P5X4
120
(88)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 1.5
2014.10
2019.05
1496
P5Y1 P5Y4 P5Y5 P5Z3
100
(74)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 1.5 SKYACTIV-G (BP5S, BP6S)
2018.11
1496
P5X4
120
(88)
Sedan
MAZDA 3 (BM, BN) 1.5 D (BMLFS, BM4, BN4)
2016.02
2019.05
1499
S5-DPTR S5-DPTS S5Y7 S5Y8
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 1.5 D (BMLFP, BMLFS)
2016.06
2019.05
1499
S5-DPTR S5-DPTS S5Y7 S5Y8
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZ-CD (BL14)
2008.12
2013.05
1560
Y642
109
(80)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR CD (BL14)
2010.09
2013.05
1560
Y650 Y655
116
(85)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR CD (BL12)
2008.12
2013.05
1560
Y642
109
(80)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR CD (BL14)
2010.09
2013.05
1560
Y650 Y655
116
(85)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR
2010.01
2013.12
1598
Z6
107
(79)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR (BL14)
2008.12
2014.09
1598
Z668 Z682 Z683
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 1.6 (BM4, BN4)
2013.09
2019.05
1598
Z6Y1 Z6Y3
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR (BL12)
2008.12
2014.09
1598
Z668 Z682 Z683
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 1.6 (BM6FJ)
2013.09
2019.05
1598
Z6Y1 Z6Y3
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 Hatchback (BP) 1.8 SKYACTIV-D (BP8P)
2019.01
1759
S8Y1
116
(85)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BP_) 1.8 SKYACTIV-D (BP8P)
2019.01
1759
S8Y1 S8Y2
116
(85)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 AWD (BPEP, BPEK3R)
2019.05
1997
190
(140)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.0 (BLFFW, BL107, BLFFP)
2011.09
2013.10
1998
PE-VPS PEY7
154
(113)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.0 DISI (BLEFW)
2009.05
2012.02
1998
LF-VDS
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 2.0
2013.11
2016.05
1998
PEY7
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 2.0
2013.09
2019.05
1998
PEXL PEY5 PEY7
120
(88)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 2.0
2013.07
2019.05
1998
PEX2 PEXL PEY5 PEY7
165
(121)
Hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 2.0
2015.04
2016.05
1998
PEY7
120
(88)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 2.0
2015.04
2016.05
1998
PEX2
165
(121)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.0 SKYACTIV-G (BP5H, BP6H)
2018.11
1998
PEXN PEXP
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid
2018.11
1998
PEXN
122
(90)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid
2020.01
1998
PEXN
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid
2021.02
1998
HFY7
186
(137)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid (BP2H)
2019.06
1998
HFY1
179
(132)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid AWD
2021.02
1998
HFY7
186
(137)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid AWD (BP2H)
2019.06
1998
HFY1
179
(132)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.0 (BLFFP)
2011.09
2014.09
1998
PE-VPS PEY2
154
(113)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2015.04
2016.05
1998
PEY5
153
(112)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2013.11
2016.05
1998
PEY7
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2013.09
2019.05
1998
PEXL PEY5 PEY7
120
(88)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2014.11
2019.05
1998
PEX2 PEY5 PEY7
165
(121)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0 (BMEFP, BM527, BN527)
2013.11
2019.05
1998
PE-VPS PEY5 PEY7
155
(114)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid
2018.11
1998
PEXN
122
(90)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid (BP5S, BP6S)
2020.07
1998
PEXN
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-X M Hybrid
2021.02
1998
HFY7
186
(137)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-X M Hybrid (BP2S)
2019.06
1998
HFY1
179
(132)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR (BLEFW, BL10F)
2009.04
2014.09
1999
LF5H LF5W LFVE
147
(108)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR (BLEFW)
2009.01
2014.09
1999
LF5H LF5W LFVE
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR DISI (BLEFW)
2008.12
2013.05
1999
LF-VD LFZ2
151
(111)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.0 MZR (BL12, BLEFP)
2009.03
2014.09
1999
LF5H LF5W
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.0 MZR DISI (BL12)
2009.02
2013.05
1999
LFZ2
151
(111)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.01
2013.05
2184
R2AA
185
(136)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.01
2013.10
2184
R2AA
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.01
2014.09
2184
R2AA
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.06
2013.05
2184
R2AA
185
(136)
Sedan
MAZDA 3 (BM, BN) 2.2 D
2013.09
2019.05
2191
SHY4 SHY6
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 2.2 D
2015.04
2016.05
2191
SHY4
150
(110)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.2 D
2013.09
2019.05
2191
SHY4 SHY6
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.3 MPS Turbo (BL14)
2008.12
2014.09
2261
L3-VDT L3Y7
260
(191)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.5 e-SKYACTIV-G (BP5H)
2024.06
2488
PYZC
140
(103)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.5 SKYACTIV-G AWD (BP4H)
2019.04
2488
PYZ8
189
(139)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.5 e-SKYACTIV-G (BP5S)
2024.06
2488
PYZC
140
(103)
Sedan
MAZDA 3 (BM, BN) 2.5
2013.09
2017.09
2500
184
(135)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.5
2013.09
2017.02
2500
184
(135)
Sedan
Pokaż więcej
MAZDA 3 (BK) 1.3 (BK14)
2003.10
2009.06
1349
ZJ07 ZJ30 ZJ32 ZJ-VE
84
(62)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 1.6 DI Turbo
2004.06
2009.06
1560
Y601 Y603 Y605 Y642
109
(80)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 1.6 MZ-CD
2006.06
2009.12
1560
Y406
90
(66)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 1.6 DI Turbo (BK12Y)
2004.06
2009.06
1560
Y601 Y603 Y605 Y642
109
(80)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 1.6 (BK14)
2003.10
2009.06
1598
Z601 Z627
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 1.6 (BK12)
2004.02
2009.06
1598
Z601 Z627
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 2.0 MZR-CD (BK14)
2006.07
2009.06
1998
RF7J RF8G
143
(105)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.0 MZR-CD (BK12)
2006.12
2009.06
1998
RF7J RF8G
143
(105)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 2.0 (BK10F, BKEP)
2003.10
2006.06
1999
LF72 LFDE
141
(104)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 2.0 (BKEP)
2003.10
2009.12
1999
LF50 LF72 LFDE LFN7 LFN8 LFVE
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.0 (BK10F, BKEP)
2003.10
2006.06
1999
LF72 LFDE
141
(104)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.0 (BKEP)
2003.10
2009.12
1999
LF50 LF72 LFDE LFN7 LFN8 LFVE
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 2.3 DiSi Turbo MPS (BK3P)
2006.06
2009.06
2261
L3YH
250
(184)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 2.3 MPS Turbo (BK14)
2006.12
2009.06
2261
L3M6 L3-VDT
260
(191)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 2.3 MZR (BK3P)
2003.10
2009.03
2261
L3-VE
156
(115)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.3
2004.03
2009.03
2261
L3-VE
160
(118)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mazda 3

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.47 
zł
68.87
55.99 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: MAZDA 3 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: MAZDA 3 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: MAZDA 3 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: MAZDA 3 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: MAZDA 3, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: MAZDA 3?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: MAZDA 3? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: MAZDA 3, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: MAZDA 3 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: MAZDA 3.