Silniki do MAZDA MX-5

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 21 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MAZDA MX-5 IV (ND__) 1.5 (ND2E, ND5R)
2015.06
1496
P5-VPR
131
(96)
kabriolet
MAZDA MX-5 IV (ND__) 1.5 (ND5RE, ND2E, ND6E)
2025.02
1496
P5-VPR P5X1
136
(100)
kabriolet
MAZDA MX-5 IV (ND__) 1.5 (ND6E, ND5RC)
2018.05
1496
P5-VPR P5X1
132
(97)
kabriolet
MAZDA MX-5 RF Targa (ND) 1.5
2017.08
2018.05
1496
P5Z1
131
(96)
targa
MAZDA MX-5 RF Targa (ND) 1.5 (ND6E)
2018.05
1496
P5X1
132
(97)
targa
MAZDA MX-5 III (NC) 1.8 (NC18)
2005.03
2014.12
1798
L828 L831 L8-DE L8-VE
126
(93)
kabriolet
MAZDA MX-5 IV (ND__) 2.0
2015.11
2018.05
1998
PEX6
155
(114)
kabriolet
MAZDA MX-5 IV (ND__) 2.0 (ND2E, ND6E)
2015.06
1998
PE-VPS PEX4 PEX6
160
(118)
kabriolet
MAZDA MX-5 IV (ND__) 2.0 (ND6E, NDERC)
2018.05
2026.04
1998
PE-VPR PEXF
184
(135)
kabriolet
MAZDA MX-5 RF Targa (ND) 2.0 (ND2E)
2016.12
2018.05
1998
PE-VPS PEX6
160
(118)
targa
MAZDA MX-5 RF Targa (ND) 2.0 (ND6E)
2018.05
2026.04
1998
PE-VPR PEXF
184
(135)
targa
MAZDA MX-5 III (NC) 2.0 (NC18)
2005.07
2016.12
1999
LFG7 LFG8 LFVE LFY7 LFZD
160
(118)
kabriolet
Pokaż więcej
MAZDA MX-5 I (NA) 1.6 (NA6C)
1990.05
1994.01
1597
B64F B6ZE
115
(85)
kabriolet
MAZDA MX-5 II (NB) 1.6 16V (NB6C)
1998.05
2005.10
1597
B6MC B6MU
110
(81)
kabriolet
MAZDA MX-5 I (NA) 1.6 (NA6C)
1995.01
1998.04
1598
8AN1
90
(66)
kabriolet
MAZDA MX-5 I (NA) 1.8 (NA8C)
1993.01
1998.04
1840
BP (DOHC) BPF1 BP-ZE
130
(96)
kabriolet
MAZDA MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C)
1998.05
2005.10
1840
BP5A BP6J
140
(103)
kabriolet
MAZDA MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C)
2000.11
2005.10
1840
BP6J
139
(102)
kabriolet
MAZDA MX-5 II (NB) 1.8 16V (NB8C)
2000.11
2005.10
1840
BP6J BP-ZE
146
(107)
kabriolet
MAZDA MX-5 II (NB) 1.8 i (NB8C)
2002.04
2005.10
1840
BP4W
154
(113)
kabriolet
MAZDA MX-5 II (NB) 1.8 i Turbo
2002.04
2005.10
1840
BP Turbo BP8K
185
(136)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mazda Mx-5
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: MAZDA MX-5 – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: MAZDA MX-5” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: MAZDA MX-5, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie MAZDA MX-5 bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie MAZDA MX-5 wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta MAZDA MX-5.

Jak dbać o silnik w aucie MAZDA MX-5, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie MAZDA MX-5, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: MAZDA MX-5 – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie MAZDA MX-5? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta MAZDA MX-5 już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.