Silniki do MAZDA 3

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 78 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MAZDA 3 (BM, BN) 1.5
2013.10
2019.05
1496
P5Y1 P5Y4 P5Y5 P5Z3
120
(88)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 1.5
2013.09
2019.05
1496
P5Y1 P5Y4 P5Y5 P5Z3
100
(74)
Hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 1.5
2015.04
2016.05
1496
P5Y1
101
(74)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 1.5 SKYACTIV-G (BP5H, BP6H)
2019.06
1496
P5X4
120
(88)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 1.5
2014.10
2019.05
1496
P5Y1 P5Y4 P5Y5 P5Z3
100
(74)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 1.5 SKYACTIV-G (BP5S, BP6S)
2018.11
1496
P5X4
120
(88)
Sedan
MAZDA 3 (BM, BN) 1.5 D (BMLFS, BM4, BN4)
2016.02
2019.05
1499
S5-DPTR S5-DPTS S5Y7 S5Y8
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 1.5 D (BMLFP, BMLFS)
2016.06
2019.05
1499
S5-DPTR S5-DPTS S5Y7 S5Y8
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZ-CD (BL14)
2008.12
2013.05
1560
Y642
109
(80)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR CD (BL14)
2010.09
2013.05
1560
Y650 Y655
116
(85)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR CD (BL12)
2008.12
2013.05
1560
Y642
109
(80)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR CD (BL14)
2010.09
2013.05
1560
Y650 Y655
116
(85)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR
2010.01
2013.12
1598
Z6
107
(79)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 1.6 MZR (BL14)
2008.12
2014.09
1598
Z668 Z682 Z683
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 1.6 (BM4, BN4)
2013.09
2019.05
1598
Z6Y1 Z6Y3
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 1.6 MZR (BL12)
2008.12
2014.09
1598
Z668 Z682 Z683
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 1.6 (BM6FJ)
2013.09
2019.05
1598
Z6Y1 Z6Y3
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 Hatchback (BP) 1.8 SKYACTIV-D (BP8P)
2019.01
1759
S8Y1
116
(85)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BP_) 1.8 SKYACTIV-D (BP8P)
2019.01
1759
S8Y1 S8Y2
116
(85)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 AWD (BPEP, BPEK3R)
2019.05
1997
190
(140)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.0 (BLFFW, BL107, BLFFP)
2011.09
2013.10
1998
PE-VPS PEY7
154
(113)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.0 DISI (BLEFW)
2009.05
2012.02
1998
LF-VDS
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 2.0
2013.11
2016.05
1998
PEY7
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 2.0
2013.09
2019.05
1998
PEXL PEY5 PEY7
120
(88)
Hatchback
MAZDA 3 (BM, BN) 2.0
2013.07
2019.05
1998
PEX2 PEXL PEY5 PEY7
165
(121)
Hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 2.0
2015.04
2016.05
1998
PEY7
120
(88)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 2.0
2015.04
2016.05
1998
PEX2
165
(121)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.0 SKYACTIV-G (BP5H, BP6H)
2018.11
1998
PEXN PEXP
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid
2018.11
1998
PEXN
122
(90)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid
2020.01
1998
PEXN
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid
2021.02
1998
HFY7
186
(137)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid (BP2H)
2019.06
1998
HFY1
179
(132)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid AWD
2021.02
1998
HFY7
186
(137)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) SKYACTIV-X M Hybrid AWD (BP2H)
2019.06
1998
HFY1
179
(132)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.0 (BLFFP)
2011.09
2014.09
1998
PE-VPS PEY2
154
(113)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2015.04
2016.05
1998
PEY5
153
(112)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2013.11
2016.05
1998
PEY7
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2013.09
2019.05
1998
PEXL PEY5 PEY7
120
(88)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0
2014.11
2019.05
1998
PEX2 PEY5 PEY7
165
(121)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.0 (BMEFP, BM527, BN527)
2013.11
2019.05
1998
PE-VPS PEY5 PEY7
155
(114)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid
2018.11
1998
PEXN
122
(90)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-G M Hybrid (BP5S, BP6S)
2020.07
1998
PEXN
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-X M Hybrid
2021.02
1998
HFY7
186
(137)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.0 SKYACTIV-X M Hybrid (BP2S)
2019.06
1998
HFY1
179
(132)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR (BLEFW, BL10F)
2009.04
2014.09
1999
LF5H LF5W LFVE
147
(108)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR (BLEFW)
2009.01
2014.09
1999
LF5H LF5W LFVE
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.0 MZR DISI (BLEFW)
2008.12
2013.05
1999
LF-VD LFZ2
151
(111)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.0 MZR (BL12, BLEFP)
2009.03
2014.09
1999
LF5H LF5W
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.0 MZR DISI (BL12)
2009.02
2013.05
1999
LFZ2
151
(111)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.01
2013.05
2184
R2AA
185
(136)
Hatchback
MAZDA 3 (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.01
2013.10
2184
R2AA
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.01
2014.09
2184
R2AA
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BL) 2.2 MZR CD (BL10)
2009.06
2013.05
2184
R2AA
185
(136)
Sedan
MAZDA 3 (BM, BN) 2.2 D
2013.09
2019.05
2191
SHY4 SHY6
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Furgon/hatchback (BM) 2.2 D
2015.04
2016.05
2191
SHY4
150
(110)
Furgon/hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.2 D
2013.09
2019.05
2191
SHY4 SHY6
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 (BL) 2.3 MPS Turbo (BL14)
2008.12
2014.09
2261
L3-VDT L3Y7
260
(191)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.5 e-SKYACTIV-G (BP5H)
2024.06
2488
PYZC
140
(103)
Hatchback
MAZDA 3 Hatchback (BP) 2.5 SKYACTIV-G AWD (BP4H)
2019.04
2488
PYZ8
189
(139)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BP_) 2.5 e-SKYACTIV-G (BP5S)
2024.06
2488
PYZC
140
(103)
Sedan
MAZDA 3 (BM, BN) 2.5
2013.09
2017.09
2500
184
(135)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BM_, BN_) 2.5
2013.09
2017.02
2500
184
(135)
Sedan
Pokaż więcej
MAZDA 3 (BK) 1.3 (BK14)
2003.10
2009.06
1349
ZJ07 ZJ30 ZJ32 ZJ-VE
84
(62)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 1.6 DI Turbo
2004.06
2009.06
1560
Y601 Y603 Y605 Y642
109
(80)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 1.6 MZ-CD
2006.06
2009.12
1560
Y406
90
(66)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 1.6 DI Turbo (BK12Y)
2004.06
2009.06
1560
Y601 Y603 Y605 Y642
109
(80)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 1.6 (BK14)
2003.10
2009.06
1598
Z601 Z627
105
(77)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 1.6 (BK12)
2004.02
2009.06
1598
Z601 Z627
105
(77)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 2.0 MZR-CD (BK14)
2006.07
2009.06
1998
RF7J RF8G
143
(105)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.0 MZR-CD (BK12)
2006.12
2009.06
1998
RF7J RF8G
143
(105)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 2.0 (BK10F, BKEP)
2003.10
2006.06
1999
LF72 LFDE
141
(104)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 2.0 (BKEP)
2003.10
2009.12
1999
LF50 LF72 LFDE LFN7 LFN8 LFVE
150
(110)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.0 (BK10F, BKEP)
2003.10
2006.06
1999
LF72 LFDE
141
(104)
Sedan
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.0 (BKEP)
2003.10
2009.12
1999
LF50 LF72 LFDE LFN7 LFN8 LFVE
150
(110)
Sedan
MAZDA 3 (BK) 2.3 DiSi Turbo MPS (BK3P)
2006.06
2009.06
2261
L3YH
250
(184)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 2.3 MPS Turbo (BK14)
2006.12
2009.06
2261
L3M6 L3-VDT
260
(191)
Hatchback
MAZDA 3 (BK) 2.3 MZR (BK3P)
2003.10
2009.03
2261
L3-VE
156
(115)
Hatchback
MAZDA 3 Sedan (BK) 2.3
2004.03
2009.03
2261
L3-VE
160
(118)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mazda 3

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.47 
zł
68.87
55.99 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 0W20 1l Mobil 1 syntetyczny

0W20 1l

API SP ILSAC GF-6A SL SM SN SJ SQ SN+
ACEA C5
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
79.58 
zł
74.01
60.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: MAZDA 3 – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: MAZDA 3” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: MAZDA 3, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie MAZDA 3 bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie MAZDA 3 wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta MAZDA 3.

Jak dbać o silnik w aucie MAZDA 3, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie MAZDA 3, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: MAZDA 3 – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie MAZDA 3? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta MAZDA 3 już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.