Silniki do MERCEDES-BENZ B

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 55 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) F-CELL (242.890)
2010.01
2011.11
FCELL
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) Electric Drive / B 250 e (242.890)
2014.11
2017.10
EM 780.990
180
(132)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) Electric Drive / B 250 e (242.890)
2014.11
2017.10
EM 780.990
88
(65)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 160 (247.082)
2019.04
1332
M 282.914
109
(80)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 180 (247.084)
2018.12
1332
M 282.914
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 180 Mild Hybrid (247.084)
2022.11
1332
282.814
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 200 (247.087)
2019.01
1332
M 282.914
150
(110)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 200 (247.087)
2018.12
1332
M 282.914
163
(120)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 200 4-matic (247.088)
2020.10
1332
M 282.914
163
(120)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 200 Mild Hybrid (247.087)
2022.11
1332
282.814
163
(120)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 250 e (247.085)
2022.11
1332
282.814
218
(160)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 250 e (247.086)
2020.06
1332
M 282.914
218
(160)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 160 CDI / d (246.211)
2013.05
2018.12
1461
OM 607.951
90
(66)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 180 CDI / d (246.212)
2013.02
2018.12
1461
OM 607.951
109
(80)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 160 d (247.002)
2019.05
1461
OM 608.915
95
(70)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 180 d (247.003)
2018.12
1461
OM 608.915
116
(85)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 150 (245.231)
2005.03
2011.11
1498
M 266.920
95
(70)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 160 (245.231)
2009.04
2011.11
1498
M 266.920
95
(70)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 160 (246.241)
2015.07
2018.12
1595
M 270.910
102
(75)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 180 (246.242)
2011.11
2018.12
1595
M 270.910
122
(90)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 200 (246.243)
2011.11
2018.12
1595
M 270.910
156
(115)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 170 (245.232)
2005.03
2011.11
1699
M 266.940
116
(85)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 180 (245.232)
2009.04
2011.11
1699
M 266.940
116
(85)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 180 CDI (246.200)
2011.11
2014.08
1796
OM 651.901
109
(80)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 200 CDI (246.201)
2011.11
2014.08
1796
OM 651.901
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 180 d (247.010)
2020.10
1950
OM 654.920
116
(85)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 200 d (247.012)
2018.12
1950
OM 654.920
150
(110)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 200 d 4-matic (247.013)
2019.10
2021.09
1950
OM 654.920
150
(110)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 220 d (247.014)
2018.12
1950
OM 654.920
190
(140)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 220 d 4-matic (247.015)
2019.10
1950
OM 654.920
190
(140)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 180 CDI (245.207)
2005.03
2011.11
1991
OM 640.940
109
(80)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 200 CDI (245.208)
2005.03
2011.11
1991
OM 640.941
140
(103)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 200 CDI (245.208)
2005.03
2011.11
1991
OM 640.941
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 200 Natural Gas Drive / B 200 c (242.848)
2012.11
2017.12
1991
M 270.920
156
(115)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 220 4-matic (246.247)
2013.05
2018.12
1991
M 270.920
184
(135)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 250 (246.244)
2012.05
2018.12
1991
M 270.920
211
(155)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 250 4-matic (246.246)
2014.08
2018.12
1991
M 270.920
211
(155)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 220 (247.044)
2019.04
1991
M 260.920
190
(140)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 220 4-matic (247.045)
2019.01
1991
M 260.920
190
(140)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 220 Mild-Hybrid 4-matic (247.045)
2022.10
1991
260.920
190
(140)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 250 (247.046)
2019.01
1991
M 260.920
224
(165)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 250 4-matic (247.047)
2019.01
1991
M 260.920
224
(165)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W247) B 250 Mid Hybrid 4-matic (247.047)
2022.10
1991
260.920
224
(165)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 170 NGT (245.233)
2008.04
2011.11
2034
M 266.960
116
(85)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 180 NGT (245.233)
2008.04
2011.11
2034
M 266.960
116
(85)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 200 (245.233)
2005.03
2011.11
2034
M 266.960
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W245) B 200 TURBO (245.234)
2005.03
2011.11
2034
M 266.980
193
(142)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 180 CDI (246.207)
2013.06
2014.08
2143
OM 651.930
109
(80)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 200 CDI / d (246.208)
2014.08
2018.12
2143
OM 651.930
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 200 CDI / d 4-matic (246.202)
2014.08
2018.12
2143
OM 651.930
136
(100)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d (246.203)
2011.11
2018.12
2143
OM 651.930
170
(125)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d (246.203)
2014.08
2018.12
2143
OM 651.930
177
(130)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d (246.203)
2013.06
2018.12
2143
OM 651.930
163
(120)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 220 CDI / d 4-matic (246.205)
2014.08
2018.12
2143
OM 651.930
177
(130)
Hatchback
MERCEDES-BENZ KLASA B Sports Tourer (W246, W242) B 220 d 4-matic (246.205)
2018.06
2018.12
2143
OM 651.930
170
(125)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Mercedes-benz B

ELRING
Pierścień uszczelniający EL924867

Średnica zewnętrzna [mm] 15
Średnica wewnętrzna [mm] 7.1
Grubość [mm] 1.56
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
2.68 
zł
2.68
2.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
90.55 
zł
80.50
65.45 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W40 1l MAGNATEC

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
46.60 
zł
41.43
33.68 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

INA
Popychacz zaworu 420 0182 10

Średnica [mm] 12
Wysokość [mm] 33
Certyfikat EUR1 Tak Tak
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
54.89 
zł
47.76
38.83 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 0W20 1l EDGE

0W20 1l

API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.17 
zł
68.61
55.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.47 
zł
68.87
55.99 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Silnik do: MERCEDES-BENZ B – serce Twojego samochodu

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu – to on odpowiada za generowanie mocy i zapewnia odpowiednie osiągi. Właściwa praca jednostki napędowej przekłada się nie tylko na komfort jazdy, ale i na ekonomię użytkowania. Niestety, nawet najlepszy silnik z czasem może wymagać interwencji – szczególnie jeśli któryś z jego podzespołów ulegnie zużyciu. Zamiast kosztownej wymiany całej jednostki, często wystarczy wymienić konkretny element, by przywrócić pełną sprawność.

W Inter Cars znajdziesz szeroki wybór części związanych z układem napędowym. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowego turbosprężarki, zaworu EGR, koła dwumasowego, intercoolera, czujników czy świec żarowych – w kategorii „Silnik do: MERCEDES-BENZ B” zgromadziliśmy wszystko, co potrzebne do szybkiej i skutecznej naprawy.

Elementy silnika do: MERCEDES-BENZ B, które znajdziesz w naszej ofercie

W Inter Cars znajdziesz większość kluczowych komponentów, które odpowiadają za prawidłowe działanie silnika. Wszystkie dostępne produkty są dopasowane do konkretnego modelu pojazdu – dzięki temu masz pewność kompatybilności i bezproblemowego montażu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

  • turbosprężarki i części układu dolotowego,
  • zawory EGR i elementy układu recyrkulacji spalin,
  • koła dwumasowe i zestawy sprzęgła,
  • świece żarowe i czujniki silnika,
  • uszczelki, paski rozrządu i napinacze,
  • przepływomierze, intercoolery i inne podzespoły.

Wszystkie części pochodzą od renomowanych producentów i spełniają najwyższe standardy jakości – dzięki nim przywrócisz sprawność silnika w aucie MERCEDES-BENZ B bez zbędnego ryzyka.

Po czym poznać, że silnik w aucie MERCEDES-BENZ B wymaga interwencji?

Objawy problemów z silnikiem nie zawsze są oczywiste, ale warto znać te najczęściej występujące, by zareagować na czas i uniknąć kosztownych napraw. Do pierwszych niepokojących sygnałów należą spadki mocy, nierówna praca na biegu jałowym, trudności z odpalaniem czy zwiększone zużycie paliwa. Innym wyraźnym znakiem może być dymienie z rury wydechowej – czarny, biały lub niebieski dym może wskazywać na konkretne problemy, np. z turbosprężarką czy uszczelką pod głowicą.

Dodatkowo warto wsłuchiwać się w odgłosy silnika – stuki, klekotanie czy metaliczne zgrzyty zwykle oznaczają, że coś jest nie tak. Usterki jednego elementu mogą wpływać na cały układ, dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i wymiana wadliwej części. Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii i zachowasz pełną sprawność swojego auta MERCEDES-BENZ B.

Jak dbać o silnik w aucie MERCEDES-BENZ B, by służył przez lata?

Dobrze utrzymany silnik to gwarancja nie tylko mocy, ale też oszczędności i spokoju na co dzień. Podstawą jest regularna wymiana oleju silnikowego oraz filtrów – nie tylko zgodnie z zaleceniami producenta, ale także w zależności od stylu jazdy. Warto również pamiętać o kontrolowaniu poziomu płynów eksploatacyjnych, stanu pasków i napięcia układu rozrządu.

Czyszczenie układu dolotowego i regularna kontrola elementów takich jak zawór EGR, turbosprężarka czy czujniki temperatury pozwala uniknąć wielu problemów. Nie bez znaczenia są także dobre nawyki – unikanie długiej jazdy na niskich obrotach w dieslu czy niegaszenie auta od razu po jeździe z dużym obciążeniem. Troszcząc się o silnik w aucie MERCEDES-BENZ B, inwestujesz w jego bezawaryjną pracę na lata.

Sprawdzone części silnikowe do: MERCEDES-BENZ B – zamów w Inter Cars

Szukasz sprawdzonych części do naprawy silnika w samochodzie MERCEDES-BENZ B? W Inter Cars znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by szybko i skutecznie usunąć usterkę. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów, które gwarantują pełną kompatybilność i bezpieczeństwo użytkowania.

Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce wybierzesz tylko te części, które pasują do Twojego samochodu – bez ryzyka błędnego zakupu. Do tego szybka wysyłka, przejrzyste zasady zwrotów i fachowa obsługa sprawiają, że zakupy u nas są wygodne i bezproblemowe. Nie czekaj, aż drobna awaria zamieni się w poważny problem – zadbaj o silnik auta MERCEDES-BENZ B już teraz i postaw na sprawdzone rozwiązania z Inter Cars.