Oleje silnikowe do NISSAN X-TRAIL

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 36 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.3 DIG-T
2019.04
1332
HR13DDT
160
(118)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.3 DIG-T
2021.06
1332
HR13DDT
158
(116)
SUV
NISSAN X-TRAIL IV (T33) 1.5 e-Power
2024.10
1498
KR15DDT
190
(140)
SUV
NISSAN X-TRAIL IV (T33) 1.5 e-Power e-4ORCE
2024.10
1498
KR15DDT
190
(140)
SUV
NISSAN X-TRAIL IV (T33) 1.5 VC-T e-Power
2022.09
1498
KR15DDT
204
(150)
SUV
NISSAN X-TRAIL IV (T33) 1.5 VC-T e-Power e-4ORCE
2022.09
1498
KR15DDT
213
(157)
SUV
NISSAN X-TRAIL IV (T33) 1.5 VC-T Mild Hybrid
2022.09
1498
KR15DDT
163
(120)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.6 dCi (T32)
2014.04
1598
R9M
130
(96)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.6 dCi ALL MODE 4x4-i (NT32)
2014.04
1598
R9M
130
(96)
SUV
NISSAN X-TRAIL VAN (T32) dCi 4x4
2014.04
1598
R9M
131
(96)
Furgon/SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.6 DIG-T (T32)
2015.06
1618
MR16DDT
163
(120)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.7 dCi
2019.04
1749
R9N
150
(110)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 1.7 dCi ALL MODE 4x4-i
2019.04
1749
R9N
150
(110)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi
2007.06
2013.11
1995
M9R
150
(110)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4x4
2007.06
2013.11
1995
M9R 760
173
(127)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 dCi 4x4
2007.06
2013.11
1995
M9R
150
(110)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 2.0 dCi (T32)
2016.10
1995
M9R
177
(130)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 2.0 dCi ALL MODE 4x4-i (NT32)
2016.10
1995
M9R
177
(130)
SUV
NISSAN X-TRAIL VAN (T31) dCi
2011.01
2014.02
1995
M9R
150
(110)
Furgon/SUV
NISSAN X-TRAIL VAN (T31) dCi 4x4
2013.03
2014.02
1995
M9R 760
173
(127)
Furgon/SUV
NISSAN X-TRAIL VAN (T31) dCi 4x4
2013.01
2014.02
1995
M9R
150
(110)
Furgon/SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 4x4
2007.06
2013.11
1997
MR20DE
141
(104)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 4x4
2007.06
2013.11
1997
MR20DE
137
(101)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 FWD
2007.03
2013.11
1997
MR20DE
141
(104)
SUV
NISSAN X-TRAIL III (T32_, T32R, T32RR) 2.0 ALL MODE 4x4-i (NT32)
2014.09
1997
MR20DD
144
(106)
SUV
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.0
2001.07
2013.01
1998
QR20DE
140
(103)
SUV
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.0 4x4
2001.07
2013.01
1998
QR20DE
140
(103)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 4x4
2008.06
2013.11
1998
MR20DE
140
(103)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.0 FWD
2008.06
2013.11
1998
MR20DE
140
(103)
SUV
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi
2003.12
2013.01
2184
YD22DDTi YD22ETI
136
(100)
SUV
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.5 4x4
2002.09
2013.01
2488
QR25DE
165
(121)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.5 4x4
2007.06
2013.11
2488
QR25DE
169
(124)
SUV
NISSAN X-TRAIL II (T31) 2.5 4x4
2007.09
2014.07
2488
QR25DE
180
(132)
SUV
Pokaż więcej
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.2 dCi 4x4
2001.06
2008.12
2184
YD22DDTi YD22ETI
136
(100)
SUV
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.2 Di 4x4
2001.07
2005.10
2184
YD22DDTi YD22ETI
114
(84)
SUV
NISSAN X-TRAIL I (T30) 2.5 4x4
2001.09
2007.02
2488
QR25DE
182
(134)
SUV
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Nissan X-trail
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
372.51 
zł
294.28
239.25 zł
(58.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l GTX

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
50.68 
zł
45.05
36.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.39 
zł
53.76
43.71 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
201.33 
zł
176.96
143.87 zł
(35.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.18 
zł
59.38
48.28 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.90 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.92 
zł
61.96
50.37 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: NISSAN X-TRAIL – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: NISSAN X-TRAIL powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: NISSAN X-TRAIL typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: NISSAN X-TRAIL jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: NISSAN X-TRAIL, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: NISSAN X-TRAIL?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: NISSAN X-TRAIL? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: NISSAN X-TRAIL, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: NISSAN X-TRAIL w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: NISSAN X-TRAIL.