Oleje silnikowe do NISSAN MICRA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 38 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
NISSAN MICRA MK VI (K15) EV
2025.07
6AK260
122
(90)
Hatchback
NISSAN MICRA MK VI (K15) EV
2025.07
6AK260
150
(110)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 0.9 IG-T
2016.12
898
H4B 408 HR09DET
90
(66)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.0
2016.12
998
B4D 410 BR10DE
73
(54)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.0
2016.12
998
B4D 410 BR10DE
71
(52)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.0 DIG-T 117
2019.02
999
HR10DDT
117
(86)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.0 IG-T
2021.01
999
HR10DET
92
(68)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.0 IG-T 100
2018.12
999
HR10DET
101
(74)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.0 LPG
2023.01
999
HR10DET
90
(66)
Hatchback
NISSAN MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2
2010.05
2020.10
1198
HR12DE
76
(56)
Hatchback
NISSAN MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2
2010.05
2015.09
1198
HR12DE
80
(59)
Hatchback
NISSAN MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2
2013.01
1198
HR12DE
77
(57)
Hatchback
NISSAN MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 Active
2013.07
1198
HR12DE
68
(50)
Hatchback
NISSAN MICRA IV (K13K, K13KK) 1.2 DIG-S
2011.03
2015.10
1198
HR12DDR HR12DR
98
(72)
Hatchback
NISSAN MICRA V (K14) 1.5 DCI
2016.12
1461
K9K 628
90
(66)
Hatchback
Pokaż więcej
NISSAN MICRA I (K10) 1.0
1982.12
1989.05
988
MA10S
54
(40)
Hatchback
NISSAN MICRA I (K10) 1.0
1982.12
1989.12
988
MA10S
50
(37)
Hatchback
NISSAN MICRA II (K11) 1.0 i 16V (K11)
1992.08
2000.07
998
CG10DE
54
(40)
Hatchback
NISSAN MICRA II (K11) 1.0 i 16V (K11)
2000.07
2003.02
998
CG10DE
60
(44)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.0 16V (K12)
2003.01
2010.06
998
CG10DE
65
(48)
Hatchback
NISSAN MICRA I (K10) 1.2
1986.07
1992.07
1235
MA12S
60
(44)
Hatchback
NISSAN MICRA I (K10) 1.2
1986.07
1992.07
1235
MA12S
54
(40)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.2 (AK12)
2002.03
2010.06
1240
CR12DE
90
(66)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.2 16V
2003.01
2010.06
1240
CG12DE CR12DE
80
(59)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.2 16V
2003.01
2010.06
1240
CG12DE CR12DE
65
(48)
Hatchback
NISSAN MICRA II (K11) 1.3 i 16V (HK11)
1992.08
2000.09
1275
CG13DE
75
(55)
Hatchback
NISSAN MICRA II (K11) 1.4 i 16V (AK11)
2000.09
2003.02
1348
CGA3DE
82
(60)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.3
2004.08
2010.06
1348
CGA3DE
82
(60)
Hatchback
NISSAN MICRA C+C III (K12) 1.4 16V
2005.08
2009.01
1386
CR14DE
88
(65)
kabriolet
NISSAN MICRA III (K12) 1.4 (BK12)
2007.03
2010.06
1386
CR14DE
98
(72)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.4 16V
2003.01
2010.06
1386
CR14DE
88
(65)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.5 dCi
2005.06
2010.06
1461
K9K 708
68
(50)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.5 dCi
2003.01
2010.06
1461
K9K 704
65
(48)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.5 dCi
2005.06
2010.06
1461
K9K 276
86
(63)
Hatchback
NISSAN MICRA III (K12) 1.5 dCi
2003.09
2010.06
1461
K9K 722
82
(60)
Hatchback
NISSAN MICRA II (K11) 1.5 D
1998.02
2003.02
1527
TD15
57
(42)
Hatchback
NISSAN MICRA C+C III (K12) 1.6 160 SR
2005.08
2010.06
1598
HR16DE
110
(81)
kabriolet
NISSAN MICRA III (K12) 160 SR
2005.05
2010.06
1598
HR16DE
110
(81)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Nissan Micra
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

API SL
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
56.19 
zł
54.50
44.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W40 5l syntetyczny

5W40 5l

API SN CH-4
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
184.70 
zł
162.35
131.99 zł
(32.47 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 1l 8100

5W40 1l

ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
3.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.63 
zł
53.42
43.43 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l GTX

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
40.89 
zł
36.35
29.55 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: NISSAN MICRA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: NISSAN MICRA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: NISSAN MICRA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: NISSAN MICRA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: NISSAN MICRA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: NISSAN MICRA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: NISSAN MICRA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: NISSAN MICRA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: NISSAN MICRA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: NISSAN MICRA.