Oleje silnikowe do SEAT LEON

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 158 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SEAT LEON (5F1) 1.0 TSi
2018.09
2020.08
999
DKLB
86
(63)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.0 TSI
2015.05
2020.08
999
CHZD DKRF
115
(85)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.0 TSI
2020.03
999
DLAB
90
(66)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.0 TSI
2020.03
999
DLAA
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.0 TSI Mild Hybrid
2020.08
999
DLAA
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON Furgon/hatchback (5F1) 1.0 TSI
2015.05
2020.08
999
CHZD
115
(85)
Furgon/hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 1.0 TSI
2015.05
2018.08
999
CHZD
115
(85)
coupe
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.0 TSI
2020.03
999
DLAB
90
(66)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.0 TSI
2020.03
999
DLAA
110
(81)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.0 TSI Mild Hybrid
2020.08
999
DLAA
110
(81)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.0 TSi
2018.09
2020.08
999
DKLB
86
(63)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.0 TSI
2015.05
2020.08
999
CHZD DKRF
115
(85)
Kombi
SEAT LEON ST Furgon/kombi (5F8) 1.0 TSI
2015.05
2020.08
999
CHZD
115
(85)
Furgon/kombi
SEAT LEON (1P1) 1.2 TSI
2010.02
2012.12
1197
CBZB
105
(77)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.2 TSI
2013.01
2020.08
1197
CJZA
105
(77)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.2 TSI
2014.04
2020.08
1197
CYVB
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.2 TSI
2012.12
2018.08
1197
CJZB CYVA
86
(63)
Hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 1.2 TSI
2014.05
2018.08
1197
CYVB
110
(81)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.2 TSI
2013.01
2018.08
1197
CJZB CYVA
86
(63)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.2 TSI
2013.02
2014.04
1197
CJZA
105
(77)
coupe
SEAT LEON ST (5F8) 1.2 TSI
2013.11
2018.08
1197
CJZB CYVA
86
(63)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.2 TSI
2013.08
2020.08
1197
CJZA
105
(77)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.2 TSI
2014.05
2020.08
1197
CYVB
110
(81)
Kombi
SEAT LEON (1P1) 1.4 16V
2006.06
2012.12
1390
BXW CGGB
86
(63)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.4 TSI
2007.11
2012.12
1390
CAXC
125
(92)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.4 TGI
2013.02
2018.08
1395
CPWA
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.4 TSI
2014.05
2020.08
1395
CZDA CZEA
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.4 TSI
2012.09
2020.08
1395
CHPA CPTA
140
(103)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.4 TSI
2012.11
2016.10
1395
CMBA CXSA
122
(90)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.4 TSI
2014.05
2020.08
1395
CZCA
125
(92)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.4 TSI e-Hybrid
2020.05
1395
DGEA
204
(150)
Hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 1.4 TSI
2014.05
2018.08
1395
CZEA
150
(110)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.4 TSI
2013.02
2015.06
1395
CMBA CXSA
122
(90)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.4 TSI
2013.02
2016.11
1395
CHPA CPTA
140
(103)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.4 TSI
2014.05
2018.08
1395
CZCA
125
(92)
coupe
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.4 TSI e-Hybrid
2020.05
1395
DGEA
204
(150)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.4 TGI
2013.10
2018.08
1395
CPWA
110
(81)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.4 TSI
2014.05
2020.08
1395
CZEA
150
(110)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.4 TSI
2012.09
2015.06
1395
CMBA CXSA
122
(90)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.4 TSI
2013.10
2020.08
1395
CHPA CPTA
140
(103)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.4 TSI
2014.05
2018.08
1395
CZCA
125
(92)
Kombi
SEAT LEON ST Furgon/kombi (5F8) 1.4 TSI
2014.05
2020.08
1395
CZDA CZEA
150
(110)
Furgon/kombi
SEAT LEON (5F1) 1.5 TSI
2018.09
2020.08
1495
DACA DPBA
130
(96)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 TSI
2019.11
1495
DPBA
131
(96)
Hatchback
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 TSI
2020.03
1495
DPBA
131
(96)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.5 TSI
2018.09
2020.08
1495
DACA DPBA
130
(96)
Kombi
SEAT LEON (5F1) 1.5 TGi
2018.10
2020.08
1498
DHFA
131
(96)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.5 TSI
2018.09
2020.08
1498
DADA DPCA
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 e-Hybrid
2024.10
1498
DUCB EANB
204
(150)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 eTSI
2019.11
1498
DFYA DXDB
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 eTSI
2024.05
1498
DXDE
116
(85)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 TGI CNG
2020.08
1498
DHFA
131
(96)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 TSI
2019.11
1498
DPCA DXDB
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.5 TSI
2024.05
1498
DXDE
116
(85)
Hatchback
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 e-Hybrid
2024.10
1498
DUCB EANB
204
(150)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 eTSI
2020.03
1498
DFYA DXDB
150
(110)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 eTSI
2024.05
1498
DXDE
116
(85)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 TGi
2021.05
1498
DHFA
131
(96)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 TSI
2024.05
1498
DXDE
116
(85)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.5 TSI
2020.03
1498
DPCA DXDB
150
(110)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.5 TGi
2018.10
2020.08
1498
DHFA
131
(96)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.5 TSI
2018.09
2020.08
1498
DADA DPCA
150
(110)
Kombi
SEAT LEON (1P1) 1.6
2005.07
2012.12
1595
BSE BSF CCSA
102
(75)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.6 LPG
2009.12
2012.12
1595
CHGA
102
(75)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.6 MultiFuel
2005.07
2013.08
1595
BSE CCSA CMXA
102
(75)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.6 TDI
2010.11
2012.12
1598
CAYB
90
(66)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.6 TDI
2010.02
2012.12
1598
CAYC
105
(77)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.6 TDI
2012.09
2020.08
1598
CLHA
105
(77)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.6 TDI
2013.09
2020.08
1598
CRKB CXXB DBKA
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.6 TDI
2016.11
2020.08
1598
DDYA DGTE
115
(85)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.6 TDI
2012.11
2018.08
1598
CLHB CXXA DDYB
90
(66)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 1.6 SRE
2020.11
1598
DWYA
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 1.6 TDI
2013.02
2018.08
1598
CLHA
105
(77)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.6 TDI
2013.02
2018.08
1598
CLHB CXXA DDYB
90
(66)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.6 TDI
2016.11
2018.08
1598
DDYA
115
(85)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 1.6 TDI
2013.09
2016.11
1598
CRKB CXXB DBKA
110
(81)
coupe
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 1.6 SRE
2021.03
1598
CWVA DWYA
110
(81)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI
2013.10
2020.08
1598
CLHA
105
(77)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI
2016.11
2020.08
1598
DDYA DGTE
115
(85)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI
2013.09
2020.08
1598
CRKB CXXB DBKA
110
(81)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI
2013.11
2018.08
1598
CLHB CXXA DDYB
90
(66)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI 4Drive
2018.07
2020.08
1598
DGTE
115
(85)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI 4Drive
2014.11
2020.08
1598
CXXB
110
(81)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.6 TDI 4Drive
2014.04
2020.08
1598
CLHA
105
(77)
Kombi
SEAT LEON (1P1) 1.8 TSI
2007.06
2012.12
1798
BZB CDAA
160
(118)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 1.8 TSI
2013.02
2018.08
1798
CJSA
180
(132)
Hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 1.8 TSI
2013.02
2018.08
1798
CJSA
180
(132)
coupe
SEAT LEON ST (5F8) 1.8 TSI
2013.10
2018.08
1798
CJSA
180
(132)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 1.8 TSI 4Drive
2014.11
2018.08
1798
CJSA CJSB
180
(132)
Kombi
SEAT LEON (1P1) 2.0 TDI
2006.05
2012.12
1968
BMN CEGA CFJA
170
(125)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TDI 16V
2005.07
2012.12
1968
BKD CFHC CLCB
140
(103)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 TDI
2012.09
2020.08
1968
CUNA CUPA DJGA
184
(135)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 TDI
2012.10
2020.08
1968
CKFC CRMB DFFA
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 TDI
2013.05
2020.08
1968
CRLD CRVA
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 TDI
2013.05
2020.08
1968
CRVC
143
(105)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 2.0 TDI
2019.11
1968
DSTB DTTA DTTC DXRB
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 2.0 TDI
2021.06
1968
CRVC
143
(105)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 2.0 TDI
2019.11
1968
DSUD DTRD DXRC
116
(85)
Hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 TDI
2013.02
2018.08
1968
CKFC CRMB
150
(110)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 TDI
2013.03
2018.08
1968
CUNA CUPA
184
(135)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 TDI
2013.05
2018.08
1968
CRVC
143
(105)
coupe
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 2.0 TDI
2020.04
1968
DSTB DTTA DTTC DXRB
150
(110)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 2.0 TDI
2020.11
1968
DTRD DXRC
116
(85)
Kombi
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) TDI 4Drive
2020.11
1968
DTTC
150
(110)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TDI
2013.02
2016.12
1968
CRLD CRVA
110
(81)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TDI
2013.10
2018.08
1968
CRVC
143
(105)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TDI
2013.08
2020.08
1968
CUNA CUPA DJGA
184
(135)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TDI
2013.10
2020.08
1968
CKFC CRBC CRLB CRMB DFFA DFGA
150
(110)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TDI 4Drive
2014.11
2018.08
1968
CUNA DJGA
184
(135)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TDI 4Drive
2014.04
2020.08
1968
CRBC CRLB CRMB DCYA DFGA
150
(110)
Kombi
SEAT LEON (1P1) 2.0 Cupra R
2009.09
2012.12
1984
CDLA
265
(195)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TFSI
2009.06
2012.12
1984
CCZB
211
(155)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 Cupra
2017.01
2018.08
1984
CJXC
300
(221)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 Cupra
2015.10
2020.08
1984
CJXH DNUC
290
(213)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 Cupra
2013.10
2020.08
1984
CJXE
265
(195)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 Cupra
2013.10
2020.08
1984
CJXA
280
(206)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 Cupra R
2017.11
2018.08
1984
CJXG
310
(228)
Hatchback
SEAT LEON (5F1) 2.0 TSI
2018.09
2020.08
1984
DKZA
190
(140)
Hatchback
SEAT LEON (KL1, KLG) 2.0 TFSI
2021.03
1984
CZPB DNNA
190
(140)
Hatchback
SEAT LEON Furgon/hatchback (5F1) 2.0 Cupra
2017.01
2018.08
1984
CJXC
300
(221)
Furgon/hatchback
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 Cupra
2017.01
2018.08
1984
CJXC
300
(221)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 Cupra
2013.10
2016.11
1984
CJXA
280
(206)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 Cupra
2015.10
2016.11
1984
CJXH
290
(213)
coupe
SEAT LEON SC (5F5) 2.0 Cupra
2013.10
2016.11
1984
CJXE
265
(195)
coupe
SEAT LEON Sportstourer (KL8, KLD) 2.0 TFSI
2021.03
1984
DNNA
190
(140)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 Cupra
2015.10
2020.08
1984
CJXH DNUC
290
(213)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 Cupra
2013.10
2020.08
1984
CJXE
265
(195)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 Cupra
2013.10
2020.08
1984
CJXA
280
(206)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 Cupra
2016.11
2018.08
1984
CJXC
300
(221)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 Cupra 4Drive
2016.11
2020.08
1984
CJXC DNUE
300
(221)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TSI
2018.07
2020.08
1984
DKZA
190
(140)
Kombi
SEAT LEON ST (5F8) 2.0 TSI 4Drive
2018.09
2020.08
1984
DKZA
190
(140)
Kombi
SEAT LEON ST Furgon/kombi (5F8) 2.0 Cupra
2016.11
2018.08
1984
CJXC
300
(221)
Furgon/kombi
Pokaż więcej
SEAT LEON (1M1) 1.4 16V
1999.11
2006.06
1390
AHW APE AXP BCA
75
(55)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.6
1999.11
2006.06
1595
AEH AKL
100
(74)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.6
2005.10
2006.06
1595
BFQ
102
(75)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.6 16 V
2000.09
2006.06
1598
AUS AZD BCB
105
(77)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.8 20V
1999.11
2006.06
1781
AGN APG
125
(92)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.8 20V T
1999.11
2006.06
1781
APP AUQ
180
(132)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.8 20V T 4
1999.11
2006.06
1781
AJQ ARY
180
(132)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.8 T Cupra R
2002.02
2006.06
1781
AMK
209
(154)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.8 T Cupra R
2003.07
2006.06
1781
BAM
225
(165)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 SDI
1999.11
2006.06
1896
AQM
68
(50)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 TDI
2003.05
2006.06
1896
ASZ
130
(96)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 TDI
1999.11
2006.06
1896
AHF ASV
110
(81)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 TDI
1999.11
2006.06
1896
AGR ALH
90
(66)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 TDI
2000.09
2006.06
1896
ARL
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 TDI
2005.10
2006.06
1896
AXR
100
(74)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 1.9 TDI Syncro
2002.05
2006.06
1896
ARL
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.9 TDI
2007.06
2010.12
1896
BXF
90
(66)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 1.9 TDI
2005.07
2010.12
1896
BKC BLS BXE
105
(77)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TDI
2005.10
2010.10
1968
BMM
140
(103)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TDI
2005.07
2010.05
1968
AZV
136
(100)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 FSI
2005.07
2010.05
1984
BLR BLY BVY BVZ
150
(110)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TFSI
2005.05
2009.03
1984
BWA
200
(147)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TFSI
2006.11
2011.05
1984
BWJ CDLD
240
(177)
Hatchback
SEAT LEON (1P1) 2.0 TFSI
2005.09
2006.05
1984
BWA
185
(136)
Hatchback
SEAT LEON (1M1) 2.8 Cupra 4
2001.02
2006.06
2792
AUE BDE
204
(150)
Hatchback
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Seat Leon
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

ORLEN
Olej silnikowy 5W30 1l MaxExpert

5W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
59.94 
zł
57.54
46.78 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy 0W30 1l 8100

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
89.03 
zł
70.33
57.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l ALL CLIMATE

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
72.09 
zł
60.20
48.94 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 5l TopTec 4210

0W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
539.48 
zł
463.96
377.20 zł
(92.79 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 0W30 1l TopTec 4210

0W30 1l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
122.05 
zł
104.97
85.34 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 4l TopTec 4200

5W30 4l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
365.41 
zł
314.25
255.49 zł
(78.56 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
ZESTAW 3 SZTUK

REVLINE
Olej silnikowy 5W30 5l ULTRA FORCE

5W30 5l

API CF SM SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
664.47 
zł
601.35
488.90 zł
(40.09 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SEAT LEON – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SEAT LEON powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SEAT LEON typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SEAT LEON jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SEAT LEON, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SEAT LEON?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SEAT LEON? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SEAT LEON, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SEAT LEON w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SEAT LEON.