Oleje silnikowe do SEAT ALTEA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 41 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SEAT ALTEA (5P1) 1.2 TSI
2010.04
2015.07
1197
CBZB
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.2 TSI
2010.04
2015.07
1197
CBZB
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.4 TSI
2007.11
2015.07
1390
CAXC
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.4 16V
2006.10
2013.06
1390
BXW CGGB
86
(63)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.4 TSI
2007.11
2015.07
1390
CAXC
125
(92)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.6 LPG
2009.09
2013.06
1595
CHGA
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 LPG
2009.09
2013.06
1595
CHGA
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.6 TDI
2010.11
2015.07
1598
CAYB
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.6 TDI
2009.10
2015.07
1598
CAYC
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 TDI
2009.10
2015.07
1598
CAYC
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 TDI
2010.11
2015.07
1598
CAYB
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.8 TFSI
2007.01
2015.07
1798
BYT BZB CDAA
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.8 TFSI
2007.01
2015.07
1798
BYT BZB CDAA
160
(118)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 2.0 TDI 16V
2004.03
2015.07
1968
BKD CFHC
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI
2007.06
2013.12
1968
BMN CEGA
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 16V
2006.10
2015.07
1968
BKD CFHC
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 16V 4x4
2010.10
2015.07
1968
CFHC
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 4x4
2007.06
2013.06
1968
BMN CEGA CFJA
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI
2009.05
2015.07
1984
CCZB
211
(155)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 4x4
2009.05
2015.07
1984
CCZB
211
(155)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Pokaż więcej
SEAT ALTEA (5P1) 1.4 16V
2006.05
2011.05
1390
BXW CGGB
86
(63)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.6
2004.03
2010.03
1595
BGU BSE BSF CCSA
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.6 Multifuel
2010.11
2011.05
1595
CMXA
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6
2006.10
2010.11
1595
BGU BSE BSF CCSA
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.6 Multifuel
2006.10
2010.11
1595
BSE BSF CCSA CMXA
102
(75)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.9 TDI
2004.04
2010.12
1896
BJB BKC BLS BXE
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 1.9 TDI
2009.08
2010.12
1896
BXF
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI
2009.08
2010.12
1896
BXF
90
(66)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI
2006.10
2010.12
1896
BKC BLS BXE
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 1.9 TDI 4x4
2009.06
2010.12
1896
BLS
105
(77)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 2.0 TDI
2005.11
2010.11
1968
BMM
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 2.0 TDI
2004.03
2009.05
1968
AZV
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 2.0 TDI
2006.03
2010.05
1968
BMN CEGA
170
(125)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI
2006.10
2010.11
1968
BMM
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI
2006.11
2009.03
1968
AZV
136
(100)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TDI 4x4
2007.06
2010.11
1968
BMM
140
(103)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 2.0 FSI
2004.05
2009.03
1984
BLR BLY BVY BVZ
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA (5P1) 2.0 TFSI
2006.04
2009.05
1984
BWA
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 FSI
2006.10
2009.03
1984
BVY BVZ
150
(110)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI
2006.10
2009.05
1984
BWA
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
SEAT ALTEA XL (5P5, 5P8) 2.0 TFSI 4x4
2007.06
2009.05
1984
BWA
200
(147)
Nadwozie wielkoprzestrzenne
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Seat Altea
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W40 5l TopTec 4100

5W40 5l

API CF SN
ACEA A3 B4 C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
396.20 
zł
340.72
277.01 zł
(68.14 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W40 5l 8100

5W40 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
316.80 
zł
250.27
203.47 zł
(50.05 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 4l SYNPOWER

5W30 4l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
288.82 
zł
241.17
196.07 zł
(60.29 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.92 
zł
57.71
46.92 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l Cleansynto

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
327.20 
zł
276.49
224.79 zł
(55.30 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SEAT ALTEA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SEAT ALTEA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SEAT ALTEA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SEAT ALTEA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SEAT ALTEA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SEAT ALTEA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SEAT ALTEA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SEAT ALTEA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SEAT ALTEA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SEAT ALTEA.