Oleje silnikowe do SUBARU IMPREZA

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 105 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 1.5 AWD
2008.09
2011.12
1498
EL154
116
(85)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 1.5 AWD (GH3)
2008.02
2012.03
1498
EL15
107
(79)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 1.5 BiFuel AWD
2010.01
2012.03
1498
EL154
107
(79)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 1.5 F (GH2)
2007.09
2012.03
1498
EL15
107
(79)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GP_) 1.6 i AWD (GP3)
2011.12
2016.10
1599
FB16
115
(85)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GT_) 1.6 i (GT2)
2016.10
1599
FB16B
115
(85)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GT_) 1.6 i AWD (GT3)
2016.10
1599
FB16A
115
(85)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Sedan (GJ_) 1.6 AWD (GJ3)
2015.01
1599
FB16
115
(85)
Sedan
SUBARU IMPREZA Hatchback (GP_) 1.6 i (GP2)
2012.06
2016.09
1600
FB16A FB16B
114
(84)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GP_) 1.6 i AWD
2012.06
1600
FB16B
114
(84)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GT_) 1.6 i (GT3)
2017.07
1600
FB16A
114
(84)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Sedan (GJ_) 1.6 AWD (GJ3)
2012.06
2016.09
1600
FB16A FB16B
114
(84)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GJ_) 1.6 Front-Wheel Drive (GJ2)
2012.06
2016.09
1600
114
(84)
Sedan
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.0 R AWD (GH7)
2008.01
2012.03
1994
EJ204
150
(110)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.0 R BiFuel AWD
2009.01
2012.03
1994
EJ204
150
(110)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GP_) 2.0 AWD (GP7)
2012.01
1995
FB20
150
(110)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GT_) 2.0 e-BOXER Hybrid (GTE)
2019.10
1995
FB20W
150
(110)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GT_) 2.0 i AWD (GT7)
2016.10
1995
FB20C
156
(115)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GU_) 2.0 e-BOXER Hybrid AWD (GUE)
2024.04
1995
FB20W
136
(100)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GU_) 2.0 i AWD (GU7)
2023.04
1995
FB20C FB20D
156
(115)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.0 D AWD
2011.01
2011.12
1998
EE20Z
109
(80)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.0 D AWD
2009.01
2012.03
1998
EE20Z
150
(110)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 AWD
2010.09
2013.08
2457
EJ257
310
(228)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 STI CS400 AWD (GRF)
2010.04
2013.08
2457
EJ257
400
(294)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX SE AWD (GRE)
2010.07
2013.08
2457
EJ255
265
(195)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX STI AWD
2012.06
2013.08
2457
EJ257
305
(224)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX STi AWD (GRF)
2008.01
2013.08
2457
EJ257
301
(221)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 AWD (GVB)
2010.09
2015.12
2457
EJ257
310
(228)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 WRX SE AWD (GVE, GEE)
2009.01
2014.12
2457
EJ255
265
(195)
Sedan
Pokaż więcej
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 1.5 AWD (GG3)
2006.05
2007.03
1498
EL15
105
(77)
Kombi
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 1.5 (GD2)
2001.06
2005.09
1498
EL15 EL154
101
(74)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 1.5 (GDC)
2005.10
2007.03
1498
EL15
110
(81)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 1.5 AWD (GD3)
2006.05
2007.03
1498
EL15
105
(77)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 1.5 AWD (GDD)
2005.10
2007.03
1498
EL15
110
(81)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 1.5 (GE2)
2008.02
1498
EL15
107
(79)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 1.5 AWD (GE3)
2008.02
1498
EL15
107
(79)
Sedan
SUBARU IMPREZA coupe (GFC) 1.6 (GC4)
1996.12
2000.12
1597
EJ16E
90
(66)
coupe
SUBARU IMPREZA coupe (GFC) 1.6 AWD (GC4)
1996.12
2000.12
1597
EJ161
90
(66)
coupe
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 1.6 (GF3)
1993.01
1998.08
1597
EJ16E
90
(66)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 1.6 i (GF3)
1998.06
2000.12
1597
EJ161
95
(70)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 1.6 i AWD (GF4)
1998.06
2000.12
1597
EJ161
95
(70)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 1.6 i AWD (GF4)
1992.08
2000.12
1597
EJ16E
90
(66)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 1.6
2000.10
2006.09
1597
EJ161
95
(70)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 1.6 AWD
2000.12
2006.09
1597
EJ161
95
(70)
Kombi
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 1.6 i (GC3)
1998.06
2000.12
1597
EJ161
95
(70)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 1.6 i (GC3)
1992.08
2000.12
1597
EJ16E
90
(66)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 1.6 i AWD (GC4)
1992.08
2000.12
1597
EJ16E
90
(66)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 1.6 i AWD (GC4)
1998.06
2000.12
1597
EJ161
95
(70)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 1.6
2001.06
2006.09
1597
EJ161
95
(70)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 1.6 AWD (GD5)
2000.12
2009.06
1597
EJ161
95
(70)
Sedan
SUBARU IMPREZA coupe (GFC) 1.8
1993.01
1995.10
1820
EJ18E
103
(76)
coupe
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 1.8 i (GF5)
1995.11
1996.06
1820
EJ18E
103
(76)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 1.8 i AWD (GF6)
1992.08
2000.12
1820
EJ18E
103
(76)
Kombi
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 1.8 i (GC5)
1995.11
1996.06
1820
EJ18E
103
(76)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 1.8 i AWD (GC6)
1992.08
2000.12
1820
EJ18E
103
(76)
Sedan
SUBARU IMPREZA coupe (GFC) 2.0 AWD (GC8)
1995.12
2000.12
1994
EJ201 EJ20E
115
(85)
coupe
SUBARU IMPREZA coupe (GFC) 2.0 Turbo AWD (GC8)
1996.12
2000.12
1994
EJ20G
211
(155)
coupe
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.0 AWD (GH7)
2007.04
2009.08
1994
EJ204
140
(103)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.0 (GF8)
1996.09
1998.08
1994
EJ20E
116
(85)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.0 i (GF8)
1998.09
2000.09
1994
EJ201
125
(92)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.0 i 16V AWD (GF8)
1998.06
2000.12
1994
EJ201 EJ20E
125
(92)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.0 i AWD (GF8)
1995.12
2000.12
1994
EJ201 EJ20E
116
(85)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.0 i Turbo AWD (GF8)
1994.03
2000.12
1994
EJ20 (Turbo) EJ20G
211
(155)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.0 Turbo GT AWD (GF8)
1998.06
2000.12
1994
EJ205
218
(160)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.0 AWD (GG9)
2000.12
2007.12
1994
EJ201
125
(92)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.0 i R AWD (GG9)
2000.12
2007.06
1994
EJ20 EJ204
160
(118)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.0 Turbo AWD (GGA)
2000.12
2005.12
1994
EJ205
218
(160)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.0 WRX Turbo AWD (GGA)
2002.12
2006.09
1994
EJ205
225
(165)
Kombi
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 AWD (GC8, GM8)
1996.09
2000.09
1994
EJ207
280
(206)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 i (GC7)
1996.07
1998.08
1994
EJ20E
116
(85)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 i (GC7)
1998.09
2000.09
1994
EJ201
125
(92)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 i AWD (GC8)
1998.06
2000.12
1994
EJ201
125
(92)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 i AWD (GC8)
1995.10
2000.12
1994
EJ201 EJ20E
115
(85)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 Turbo GT AWD (GC8)
1994.03
2000.12
1994
EJ20 (Turbo) EJ20G
211
(155)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GC) 2.0 Turbo GT AWD (GC8)
1998.06
2000.12
1994
EJ205
218
(160)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 AWD (GDA)
2005.10
2007.03
1994
EJ20 (Turbo)
250
(184)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 i AWD (GD9)
2000.12
2009.06
1994
EJ201
125
(92)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 i R AWD (GD9)
2005.09
2007.03
1994
EJ204
160
(118)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 i WRX AWD (GDA)
2002.12
2005.09
1994
EJ205
228
(168)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 WRX STi AWD
2004.02
2005.07
1994
EJ207
320
(235)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 WRX STi AWD (GDB)
2001.11
2005.07
1994
EJ207
265
(195)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 WRX STi Prodrive Performance Package AWD
2001.04
2002.10
1994
EJ207
305
(224)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA)
2002.12
2007.03
1994
EJ205
225
(165)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.0 WRX Turbo AWD (GDA)
2000.12
2005.12
1994
EJ205
218
(160)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.0 i AWD (GE7)
2011.01
1994
EJ204
150
(110)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GJ_) 2.0 AWD (GJ7)
2011.07
1995
FB20A FB20B
150
(110)
Sedan
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.2 AWD
1994.09
1998.12
2212
EJ22E
137
(101)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GF) 2.2 GX AWD
1995.11
1998.08
2212
EJ22
132
(97)
Kombi
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 AWD (GHE)
2008.01
2011.09
2457
EJ255
230
(169)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX S AWD
2009.02
2010.12
2457
EJ255
255
(188)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Hatchback (GR, GH, G3) 2.5 WRX STI 330S AWD
2009.05
2010.12
2457
EJ257
330
(243)
Hatchback
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.5 AWD
2005.10
2007.03
2457
EJ257
300
(221)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.5 GB270 AWD
2007.07
2007.12
2457
EJ255
269
(198)
Kombi
SUBARU IMPREZA Kombi (GG) 2.5 WRX AWD (GGG)
2005.09
2008.12
2457
EJ255
230
(169)
Kombi
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.5 AWD (GDE)
2001.03
2005.09
2457
EJ251
177
(130)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.5 AWD (GDF)
2005.10
2007.03
2457
EJ257
300
(221)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.5 i AWD (GDE)
2002.12
2005.09
2457
EJ251
152
(112)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.5 i WRX AWD (GDG)
2005.09
2008.12
2457
EJ255
230
(169)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GD) 2.5 WRX STi AWD (GDF)
2005.09
2007.12
2457
EJ257
280
(206)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 AWD
2008.08
2010.10
2457
EJ25
165
(121)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 AWD
2007.02
2007.12
2457
EJ257
320
(235)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 AWD
2007.07
2457
EJ255 EJ257
270
(199)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 AWD
2007.01
2007.12
2457
EJ255
272
(200)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 AWD
2008.10
2457
EJ255
230
(169)
Sedan
SUBARU IMPREZA Sedan (GE, GV) 2.5 WRX STi AWD (GVF)
2011.01
2457
EJ257
301
(221)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Subaru Impreza
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l MAGNATEC

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6
ACEA A5 B5
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
60.47 
zł
53.75
43.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 10W40 1l MAGNATEC

10W40 1l

API SP
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
38.94 
zł
34.62
28.15 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 10W40 1l MAXLIFE

10W40 1l

API CF SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
45.17 
zł
37.71
30.66 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SUBARU IMPREZA – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SUBARU IMPREZA powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SUBARU IMPREZA typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SUBARU IMPREZA jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SUBARU IMPREZA, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SUBARU IMPREZA?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SUBARU IMPREZA? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SUBARU IMPREZA, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SUBARU IMPREZA w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SUBARU IMPREZA.