Oleje silnikowe do SUBARU LEGACY

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 67 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.0 2WD
2005.08
2012.03
1994
EJ20Y
179
(132)
Sedan
SUBARU LEGACY V (BM) 2.0 i AWD
2009.06
2015.12
1994
EJ204
160
(118)
Sedan
SUBARU LEGACY V (BM) 2.0 i AWD (BM5)
2009.09
2014.12
1994
EJ204
150
(110)
Sedan
SUBARU LEGACY V (BM) 2.0 i LPG AWD
2009.09
2011.12
1994
EJ204
147
(108)
Sedan
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.0 i AWD
2009.09
2014.12
1994
EJ204
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.0 i AWD (BRJ)
2012.06
2014.12
1995
FB20 FB20A
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY V (BM) 2.0 D AWD (BMD)
2009.09
2014.12
1998
EE20Z
150
(110)
Sedan
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.0 D AWD
2013.01
2014.12
1998
EE20Z
147
(108)
Kombi
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.0 D AWD (BRD)
2009.09
2014.12
1998
EE20Z
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY V (BM) 2.5 GT AWD (BM9)
2010.07
2014.12
2457
EJ255
265
(195)
Sedan
SUBARU LEGACY V (BM) 2.5 i AWD (BM9)
2012.01
2014.12
2457
EJ253
170
(125)
Sedan
SUBARU LEGACY V (BM) 2.5 i AWD (BM9)
2009.09
2014.12
2457
EJ253
167
(123)
Sedan
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.5 GT AWD (BR9)
2010.07
2014.12
2457
EJ255
265
(195)
Kombi
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.5 i AWD (BR9)
2009.05
2014.12
2457
EJ25
170
(125)
Kombi
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.5 i AWD (BR9)
2009.09
2014.12
2457
EJ253
167
(123)
Kombi
SUBARU LEGACY V (BM) 2.5 i AWD (BMM)
2012.07
2014.12
2498
FB25 FB25A FB25B
173
(127)
Sedan
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.5 CNG AWD
2013.04
2014.12
2498
FB25B
173
(127)
Kombi
SUBARU LEGACY V Kombi (BR) 2.5 i AWD (BRM)
2012.07
2014.12
2498
FB25
173
(127)
Kombi
SUBARU LEGACY VI (BN) 2.5 i AWD (BN9)
2015.01
2498
175
(129)
Sedan
SUBARU LEGACY VI (BN) 3.6 i AWD (BNF)
2015.01
3630
EZ36D
260
(191)
Sedan
Pokaż więcej
SUBARU LEGACY I (BC) 1.6
1989.05
1993.12
1597
EJ16
95
(70)
Sedan
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 1.6 GL
1989.05
1993.12
1597
EJ16
95
(70)
Kombi
SUBARU LEGACY I (BC) 1800 (BC2)
1989.01
1993.12
1820
EJ18S
103
(76)
Sedan
SUBARU LEGACY I (BC) 1800 4WD (BC3)
1989.01
1991.09
1820
EJ18S
103
(76)
Sedan
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 1800 (BF2)
1989.01
1994.07
1820
EJ18S
103
(76)
Kombi
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 1800 4WD (BF3)
1989.01
1994.07
1820
EJ18S
103
(76)
Kombi
SUBARU LEGACY I (BC) 2.0 (BC4)
1991.08
1993.12
1994
EJ20E
116
(85)
Sedan
SUBARU LEGACY I (BC) 2.0 GL
1991.08
1993.12
1994
EJ20E
140
(103)
Sedan
SUBARU LEGACY I (BC) 2000 4WD (BC5)
1991.08
1994.07
1994
EJ20 EMPI
116
(85)
Sedan
SUBARU LEGACY I (BC) 2000 Turbo 4WD (BC5)
1992.05
1994.07
1994
EJ20-GN
200
(147)
Sedan
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 2000 (BF5)
1991.09
1993.12
1994
EJ20 EMPI
116
(85)
Kombi
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 2000 4WD (BF5)
1991.09
1994.07
1994
EJ20 EMPI
116
(85)
Kombi
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 2000 Turbo Super 4WD (BF5)
1992.05
1994.07
1994
EJ20-GN
200
(147)
Kombi
SUBARU LEGACY II (BD) 2.0 i (BD4)
1994.09
1999.03
1994
EJ20E
116
(85)
Sedan
SUBARU LEGACY II (BD) 2.0 i 4WD (BD5)
1994.09
1999.03
1994
EJ201 EJ20E
116
(85)
Sedan
SUBARU LEGACY II Kombi (BG) 2.0 i (BG4)
1994.09
1998.11
1994
EJ20 EMPI
116
(85)
Kombi
SUBARU LEGACY II Kombi (BG) 2.0 i 4WD (BG5)
1994.09
1998.11
1994
EJ201 EJ20E
116
(85)
Kombi
SUBARU LEGACY III (BE) 2.0 AWD (BE5)
1999.04
2003.08
1994
EJ201
125
(92)
Sedan
SUBARU LEGACY III Kombi (BH) 2.0 AWD (BH5)
1998.12
2003.08
1994
EJ201
125
(92)
Kombi
SUBARU LEGACY III Kombi (BH) 2.0 AWD (BH5)
2002.06
2003.08
1994
EJ208
280
(206)
Kombi
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.0 AWD (BL5)
2003.09
2005.10
1994
EJ202
138
(101)
Sedan
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.0 AWD (BL5)
2005.06
2009.04
1994
EJ204
165
(121)
Sedan
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.0 R AWD (BL5)
2007.09
2009.12
1994
EJ204
150
(110)
Sedan
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 2.0 AWD (BP5)
2005.06
2009.04
1994
EJ204
165
(121)
Kombi
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 2.0 AWD (BP5)
2003.09
2005.10
1994
EJ202
138
(101)
Kombi
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 2.0 R AWD (BP5)
2007.09
2009.12
1994
EJ204
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.0 D AWD (BLD)
2008.02
2009.12
1998
EE20Z
150
(110)
Sedan
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 2.0 D AWD (BPD)
2008.02
2009.12
1998
EE20Z
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY I (BC) 2200 4WD (BC7)
1989.01
1994.07
2212
EJ22 EMPI
136
(100)
Sedan
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 2.2 (BF7)
1989.05
1991.10
2212
EJ22
136
(100)
Kombi
SUBARU LEGACY I Kombi (BC, BF, BJ) 2200 Super 4WD (BF7)
1989.01
1994.07
2212
EJ22 EMPI
136
(100)
Kombi
SUBARU LEGACY II (BD) 2.2 i 4WD (BD7)
1996.06
1999.03
2212
EJ22 EMPI
131
(96)
Sedan
SUBARU LEGACY II (BD) 2.2 i 4WD (BD7)
1994.09
1999.03
2212
EJ22 EMPI
128
(94)
Sedan
SUBARU LEGACY II Kombi (BG) 2.2 i 4WD (BG7)
1996.06
1998.11
2212
EJ22 EMPI
131
(96)
Kombi
SUBARU LEGACY II Kombi (BG) 2.2 i 4WD (BG7)
1994.02
1998.12
2212
EJ22 EMPI
128
(94)
Kombi
SUBARU LEGACY II (BD) 2.5 i 4WD (BD9)
1996.06
1999.03
2457
EJ25D
150
(110)
Sedan
SUBARU LEGACY II Kombi (BG) 2.5 i 4WD (BG9)
1996.06
1998.11
2457
EJ25D
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY III (BE) 2.5 AWD (BE9)
1998.10
2003.08
2457
EJ25
156
(115)
Sedan
SUBARU LEGACY III Kombi (BH) 2.5 AWD (BH9)
1998.12
2003.08
2457
EJ25
156
(115)
Kombi
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.5 AWD (BL9)
2003.09
2009.04
2457
EJ25
165
(121)
Sedan
SUBARU LEGACY IV (BL) 2.5 i AWD (BL9)
2007.09
2009.12
2457
EJ25
173
(127)
Sedan
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 2.5 AWD (BP9)
2003.09
2009.04
2457
EJ25
165
(121)
Kombi
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 2.5 i AWD (BP9)
2008.01
2009.12
2457
EJ25
173
(127)
Kombi
SUBARU LEGACY OUTBACK (BG) 2.5 (BG9)
1996.01
1999.12
2457
EJ25D
150
(110)
Kombi
SUBARU LEGACY III Kombi (BH) 3.0 H6 AWD (BHE)
2000.08
2003.08
3000
EZ30
209
(154)
Kombi
SUBARU LEGACY IV (BL) 3.0 R AWD (BLE, B13)
2003.09
2009.08
3000
EZ30
245
(180)
Sedan
SUBARU LEGACY IV Kombi (BP) 3.0 R AWD (BPE)
2003.09
2009.08
3000
EZ30
245
(180)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Subaru Legacy
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 5l Quartz INEO

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
254.57 
zł
239.30
194.55 zł
(47.86 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

ELF
Olej silnikowy 5W30 1l EVOLUTION

5W30 1l

ACEA C3 C4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
58.04 
zł
56.30
45.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
65.89 
zł
61.94
50.36 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SUBARU LEGACY – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SUBARU LEGACY powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SUBARU LEGACY typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SUBARU LEGACY jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SUBARU LEGACY, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SUBARU LEGACY?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SUBARU LEGACY? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SUBARU LEGACY, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SUBARU LEGACY w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SUBARU LEGACY.