Oleje silnikowe do SUBARU LEONE

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 49 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SUBARU LEONE II Hatchback 1300
1979.03
1984.10
1298
EA65
61
(45)
Hatchback
SUBARU LEONE II Kombi 1300
1979.03
1984.10
1298
EA65
61
(45)
Kombi
SUBARU LEONE II Sedan (AB) 1300
1979.03
1984.10
1298
EA65
61
(45)
Sedan
SUBARU LEONE III 1300
1984.11
1991.09
1298
EA65
65
(48)
Sedan
SUBARU LEONE / LOYALE coupe 1.6
1986.09
1987.12
1595
EA71
69
(51)
coupe
SUBARU LEONE / LOYALE coupe 1.6
1985.03
1992.12
1595
EA71
73
(54)
coupe
SUBARU LEONE / LOYALE coupe 1.6
1985.06
1986.07
1595
EA71
71
(52)
coupe
SUBARU LEONE II Hatchback 1600
1979.03
1984.10
1595
EA71
86
(63)
Hatchback
SUBARU LEONE II Kombi 1600
1979.03
1984.10
1595
EA71
86
(63)
Kombi
SUBARU LEONE II Kombi 1600
1978.09
1980.12
1595
EA71
69
(51)
Kombi
SUBARU LEONE II Kombi 1600 4WD
1979.03
1984.10
1595
EA71
71
(52)
Kombi
SUBARU LEONE II Sedan (AB) 1600
1980.01
1984.10
1595
EA71
71
(52)
Sedan
SUBARU LEONE II Sedan (AB) 1600
1979.03
1984.10
1595
EA71
86
(63)
Sedan
SUBARU LEONE III 1.6
1985.06
1990.07
1595
EA71
71
(52)
Sedan
SUBARU LEONE III 1.6
1985.03
1992.12
1595
EA71
69
(51)
Sedan
SUBARU LEONE III 1600
1984.11
1991.09
1595
EA71
74
(55)
Sedan
SUBARU LEONE III 1600 4WD
1990.01
1994.12
1595
EA71
74
(55)
Sedan
SUBARU LEONE III 1600 4WD
1990.01
1994.12
1595
EA71
73
(54)
Sedan
SUBARU LEONE III Kombi 1600
1990.01
1994.12
1595
EA71
75
(55)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1600
1985.03
1992.12
1595
EA71
73
(54)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1600 4WD
1990.01
1994.12
1595
EA71
75
(55)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1600 4WD
1987.01
1989.01
1595
EA71
73
(54)
Kombi
SUBARU LEONE / LOYALE coupe 1.8
1985.06
1986.07
1781
EA82
105
(77)
coupe
SUBARU LEONE / LOYALE coupe 1.8 4WD
1987.01
1992.01
1781
EA82
90
(66)
coupe
SUBARU LEONE / LOYALE coupe 1.8 Turbo 4WD
1985.06
1989.10
1781
EA82T
136
(100)
coupe
SUBARU LEONE Hatchback 1800 4WD
1985.01
1989.12
1781
EA82
90
(66)
Hatchback
SUBARU LEONE II Hatchback 1800 4WD
1980.09
1984.10
1781
EA81
80
(59)
Hatchback
SUBARU LEONE II Hatchback 1800 Turismo 4WD
1980.09
1984.10
1781
EA81
82
(60)
Hatchback
SUBARU LEONE II Kombi 1800 4WD (AM)
1980.09
1984.10
1781
EA81
80
(59)
Kombi
SUBARU LEONE II Kombi 1800 Super 4WD (AM, AJ)
1980.09
1984.10
1781
EA81
82
(60)
Kombi
SUBARU LEONE II Sedan (AB) 1800 4WD
1980.09
1984.10
1781
EA81
82
(60)
Sedan
SUBARU LEONE II Sedan (AB) 1800 4WD
1980.09
1984.10
1781
EA81
80
(59)
Sedan
SUBARU LEONE III 1.8
1985.06
1986.07
1781
EA82
105
(77)
Sedan
SUBARU LEONE III 1.8
1984.11
1989.12
1781
EA82
91
(67)
Sedan
SUBARU LEONE III 1.8 4WD
1987.03
1989.12
1781
EA82
91
(67)
Sedan
SUBARU LEONE III 1.8 GL
1986.08
1989.07
1781
EA81
80
(59)
Sedan
SUBARU LEONE III 1800 4WD
1984.11
1990.12
1781
EA82
90
(66)
Sedan
SUBARU LEONE III 1800 4WD
1988.01
1990.12
1781
EA82T
120
(88)
Sedan
SUBARU LEONE III 1800 4WD
1988.01
1990.12
1781
EA82
98
(72)
Sedan
SUBARU LEONE III 1800 Cat 4WD
1986.07
1991.09
1781
EA82
95
(70)
Sedan
SUBARU LEONE III 1800 Turbo 4WD
1984.11
1990.12
1781
EA82T
136
(100)
Sedan
SUBARU LEONE III 1800 Turbo 4WD
1989.03
1990.12
1781
EA82T
131
(96)
Sedan
SUBARU LEONE III Kombi 1800
1985.06
1987.07
1781
EA82
90
(66)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1800 4WD
1986.08
1990.12
1781
EA82T
120
(88)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1800 4WD
1986.12
1991.07
1781
EA82
98
(72)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1800 4WD
1984.11
1990.12
1781
EA82
90
(66)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1800 Super 4WD
1989.03
1990.12
1781
EA82T
131
(96)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1800 Super Catalytic-Conv 4WD
1986.07
1992.02
1781
EA82
95
(70)
Kombi
SUBARU LEONE III Kombi 1800 Super Turbo 4WD
1984.11
1990.12
1781
EA82T
136
(100)
Kombi
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Subaru Leone
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 4l M-SUP

5W30 4l

API SL CF
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
203.96 
zł
163.98
133.32 zł
(41.00 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
4.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
51.76 
zł
48.13
39.13 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 15W40 5l M-SUP

15W40 5l

API SL CF SM SN SJ
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
209.11 
zł
194.48
158.11 zł
(38.90 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026
Bestseller

SHELL
Olej silnikowy 10W40 1l Helix syntetyczny

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
49.09 
zł
47.12
38.31 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l Spirax syntetyczny

75W90 1l

Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
86.48 
zł
78.44
63.77 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

ZESTAW 4 SZTUK

MOBIL
Olej silnikowy 10W40 4l M-SUP

10W40 4l

API SL CF
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
624.96 
zł
581.21
472.53 zł
(36.33 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

SHELL
Olej silnikowy 15W40 1l Helix

15W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
47.02 
zł
45.14
36.70 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 80W90 20l Spirax

80W90 20l

API GL-5
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
834.19 
zł
767.45
623.94 zł
(38.37 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy 20l MOBILUBE

20l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
906.13 
zł
829.11
674.07 zł
(41.46 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

SHELL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 80W90 20l Spirax

80W90 20l

API GL-5 MT-1
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Autobusy
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
943.35 
zł
867.88
705.59 zł
(43.39 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy 20l MOBILUBE

20l

API GL-5
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
766.30 
zł
701.16
570.05 zł
(35.06 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SUBARU LEONE – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SUBARU LEONE powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SUBARU LEONE typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SUBARU LEONE jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SUBARU LEONE, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SUBARU LEONE?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SUBARU LEONE? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SUBARU LEONE, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SUBARU LEONE w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SUBARU LEONE.