Oleje silnikowe do SUZUKI SWIFT

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 62 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.0 (A2L310)
2017.04
998
K10C-T
111
(82)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.0 SHVS (A2L310)
2017.04
998
K10C-T
111
(82)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2
2013.01
2017.04
1197
K12M
87
(64)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2
2013.01
2017.04
1197
K12M
86
(63)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 Hybrid (Mild Hybrid) (A2L412)
2020.06
1197
K12D
83
(61)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 Hybrid (Mild Hybrid) AllGrip (A2L412)
2020.06
1197
K12D
83
(61)
Hatchback
SUZUKI SWIFT VI (ZD_, ZC_) 1.2 VVT Hybrid (ZCEDS, AOL312)
2023.12
1197
Z12E
83
(61)
Hatchback
SUZUKI SWIFT VI (ZD_, ZC_) 1.2 VVT Hybrid (ZCEDS, AOL312)
2024.11
1197
Z12E
82
(60)
Hatchback
SUZUKI SWIFT VI (ZD_, ZC_) 1.2 VVT Hybrid AllGrip (AOL312, ZDEDS)
2024.11
1197
Z12E
82
(60)
Hatchback
SUZUKI SWIFT VI (ZD_, ZC_) 1.2 VVT Hybrid AllGrip (ZDEDS, AOL312)
2023.12
1197
Z12E
83
(61)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZG412, ZC72S)
2010.10
2017.04
1242
K12B
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZH412, AZG412, ZC72S)
2012.08
2017.04
1242
K12B
91
(67)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 (AZH412, ZC72S)
2010.10
2017.04
1242
K12B
94
(69)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4WD (AZH412, AZG412, ZD72S)
2012.08
2017.04
1242
K12B
91
(67)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4x4 (AZG412, ZD72S)
2010.10
2017.04
1242
K12B
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.2 4x4 (AZH412, ZD72S)
2010.10
2017.04
1242
K12B
94
(69)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 (A2L412, ZC83S)
2017.04
1242
K12C
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 (ZC83S)
2017.01
1242
K12C
91
(67)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 AllGrip (A2L412)
2017.04
1242
K12C
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS (A2L412)
2017.04
1242
K12CS
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.2 SHVS AllGrip (A2L412)
2017.04
1242
K12CS
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D)
2005.08
2011.12
1248
D13A Z 13 DTJ
75
(55)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D)
2005.08
2012.06
1248
Z13DT
69
(51)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.3 DDiS (AZG413D, ZC02S, ZC92S)
2010.10
2017.04
1248
D13A D13AA
75
(55)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S)
2005.02
2015.06
1328
M13A
91
(67)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S)
2005.02
2012.06
1328
M13A
92
(68)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 4x4 (RS 413, ZD11S)
2005.02
2012.06
1328
M13A
92
(68)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 4x4 (RS413, ZD11S)
2006.01
2012.06
1328
M13A
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.4 (AZH414, AZG414)
2011.02
2017.04
1372
K14B
95
(70)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.4 Sport (A2L414, ZC33S)
2017.09
1373
K14C
140
(103)
Hatchback
SUZUKI SWIFT V (AZ) 1.4 Sport SHVS
2020.03
1373
K14D
129
(95)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 (RS415, ZC21S)
2005.02
2011.12
1490
M15A
102
(75)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.6 (RS416, RR 416, ZC31S)
2006.05
2015.12
1586
M16A
125
(92)
Hatchback
SUZUKI SWIFT IV (FZ, NZ) 1.6 (AZG416, AZH416, RS416, ZC32S, ZA32S)
2012.01
2017.04
1586
M16A
136
(100)
Hatchback
Pokaż więcej
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.0 (SA310, AA41/43)
1983.10
1989.03
993
G10 G10A
50
(37)
Hatchback
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.0 Turbo (SA310)
1985.02
1989.12
993
G10T
71
(52)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.0 (SF310, AA44)
1989.03
2001.05
993
G10 G10A
50
(37)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.0 i (SF310, AA44)
1989.03
1991.12
993
G10A
54
(40)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.0 i (SF310, AA44)
1995.01
2005.12
993
G10A
53
(39)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.0
1994.01
2001.05
993
G10A
53
(39)
Sedan
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.0i
1997.01
993
50
(37)
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.2 (ZC71S)
2008.04
2010.12
1242
K12B
90
(66)
Hatchback
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.3 GTi/GXi (SA413, AA33)
1985.08
1989.03
1298
G13B
101
(74)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.3 (SF 413)
1989.03
1997.12
1298
G13BA
71
(52)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.3 (SF413, AB35)
1989.03
2001.05
1298
G13BA
68
(50)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.3 (SF413)
2001.06
2003.12
1298
G13BB
86
(63)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.3 GTi (SF413, AA34)
1989.03
2001.05
1298
G13B
101
(74)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.3 (SF413, AH35, MA)
1991.01
1995.12
1298
G13BA
68
(50)
Sedan
SUZUKI SWIFT kabriolet (SF413) 1.3 i (SF413, AK35, SY415, E35)
1991.09
1996.10
1298
G13BA
68
(50)
kabriolet
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.3 (AA35)
1994.10
1324
60
(44)
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA51)
1984.10
1989.03
1324
G13A
68
(50)
Hatchback
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA51/53)
1984.10
1989.03
1324
G13A
73
(54)
Hatchback
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.3 (SA413, AA53)
1986.08
1989.03
1324
G13A
64
(47)
Hatchback
SUZUKI SWIFT I (AA) 1.3i (AA35)
1997.01
1324
60
(44)
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.3 4WD (SF413, AA35)
1989.03
2001.05
1324
G13A
68
(50)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.3 4WD (SF413, AF35)
1989.10
1991.12
1324
G13A
71
(52)
Hatchback
SUZUKI SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 4x4 (RS 415, ZD21S)
2005.02
2011.01
1490
M15A
101
(74)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Hatchback (EA, MA) 1.6
1995.11
2000.05
1590
G16B
92
(68)
Hatchback
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.6 (SF416, AH14)
1989.11
1991.12
1590
G16B
95
(70)
Sedan
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.6 4WD (SF416, AJ14)
1989.11
1991.12
1590
G16B
95
(70)
Sedan
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.6 i (SF416, AH14)
1990.01
2001.05
1590
G16B
92
(68)
Sedan
SUZUKI SWIFT II Sedan (AH, AJ) 1.6 i 4WD (SF416, AJ14)
1990.01
2001.05
1590
G16B
92
(68)
Sedan
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Suzuki Swift
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 5l 8100

5W30 5l

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(2)
>9 szt.
Cena katalogowa  
376.88 
zł
297.73
242.06 zł
(59.55 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l SYNPOWER

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
64.26 
zł
53.65
43.62 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4200

5W30 5l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
439.44 
zł
377.92
307.25 zł
(75.58 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

TOTALENERGIES
Olej silnikowy 5W30 1l Quartz INEO

5W30 1l

ACEA C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
55.25 
zł
51.93
42.22 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

VALVOLINE
Olej silnikowy 5W30 1l MAXLIFE

5W30 1l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
67.22 
zł
56.12
45.63 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 1l TopTec 4200

5W30 1l

API SQ
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
110.85 
zł
95.32
77.50 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CHEMPIOIL
Olej silnikowy 5W30 5l

5W30 5l

API SN CH-4
ACEA A3 B4
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
5.0
(1)
>9 szt.
Cena katalogowa  
200.91 
zł
176.60
143.58 zł
(35.32 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

MOTUL
Olej silnikowy 5W30 1l 8100

5W30 1l

API SP
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
75.55 
zł
59.68
48.52 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOBIL
Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Przeznaczenie Osobowe Ciężarowe Agro Autobusy Przemysł
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
88.84 
zł
82.62
67.17 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy 5W30 5l TopTec 4600

5W30 5l

API CF SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
410.56 
zł
353.08
287.06 zł
(70.62 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 4l MAGNATEC syntetyczny

5W30 4l

API SQ
ACEA C3 C2
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
221.62 
zł
197.02
160.18 zł
(49.26 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Bestseller

CASTROL
Olej silnikowy 5W30 1l EDGE

5W30 1l

API SN+
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
77.47 
zł
68.87
55.99 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: SUZUKI SWIFT – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: SUZUKI SWIFT powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: SUZUKI SWIFT typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: SUZUKI SWIFT jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: SUZUKI SWIFT, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: SUZUKI SWIFT?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: SUZUKI SWIFT? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: SUZUKI SWIFT, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: SUZUKI SWIFT w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: SUZUKI SWIFT.